Jdi na obsah Jdi na menu
 


Republikové Lodě a letecká technika klonových válek:

 

Venator-class Star Destroyer:

 

Obrazek


 

Hvězdné křižníky třídy Venator nahradili zastaralé a proti Separatistické flotile těžko se bránící vysokokapacitní křižníky Acclamator. Byl hlavní lodí republiky během pozdější fáze Klonových válek. Velmi si je oblíbili jako své hlavní lodě rytíři Jedi sloužící jako generálové klonovým armádám při boji proti separatistickým droidům. Tyto Hvězdné křižníky se dokázali vyrovnat 2 – 3 fregatám bankovního klanu. Nesli těžkou výzbroj. Transportovali také velké množství klonových vojáku a vybavení na bitevní pole po celé galaxii.

Základní Údaje: 


Projekt a Výroba: Kuat Drive Yards 

Typ: hvězdný destruktor třídy Venator 

Rozměry: délka 1137 m; rozpětí křídel 548 m; výška (za letu) 268 m 

Nejvyšší zrychlení (ve volném vesmíru): 3000 G 

Hypermotor: třída 1,0; efektivní dolet 60 000 světelných let 

Posádka: 7400 

Zbraně:  8 těžkých turbolaserových věží; 2 dvojitá turbolaserová děla;   52 laserových děl bodové obrany; 4 raketomety na protonová   torpéda; 6 projektorů tažných paprsků 

Množství nákladu: 192 stíhaček V-wing; 192 Interceptorů Eta-2 Actis;   36 stíhaček Arc-170; 24 vojenských kráčejících kolosů;   40 dělových člunů LAAT/i; různé raketoplány 

 

 

 

Acclamator class assault ship:

 

Obrazek

 

 

Utočný vysokokapacitní křižník Acclamator byl postaven na zakázku Kamionanů pro přepravu klonové armády jenž vytvořili pro Republiku.  Acclamator byl na svou velikost neobvykle rychlý. Nebyl ale primárně určen na boj loď proti loďí, jak jej Republika ze začátku klonových válek musela používat než byl v Kuat Drive Yards  vyvinut hvězdný destruktor třídy Venator  pro boj se separatistickou flotilou ve vesmíru. Přesto se ale dokáže dobře bránit neboť je vybaven leaderovými děli bodové obrany proti nepřátelským stíhačkám , turbolasery a torpédomety se používájí proti větším lodím. Primárně jsou ale turbolasery zaměřeny na ostřelování  pozemních cílů na planetách a proto nejsou nejpřesnější a pomalu se nastavují do pozice.

 

Základní Údaje: 


Projekt a Výroba: Kuat Drive Yards 

Typ:  Utočný vysokokapacitní křižník Acclamator

Rozměry: délka 752 m; rozpětí křídel 483 m; výška (za letu) 256 m 

Nejvyšší zrychlení (ve volném vesmíru): 3500 G

Hypermotor: třída 0,6

Posádka: 7400 

Zbraně: 4 těžkých turbolaserových věží; 24 laserových děl bodové obrany;   2 raketomety na protonová torpéda

Množství nákladu: 18000 klonovaných vojáků, 320 spídrmotorek, 80 Gunshipů,   36 SPHA-T a 48 AT-TE

 

 

 

 

 

 

 

Consular-class cruiser:

 

Obrazek

 

 

Civilní verze tohoto konzulárního (velvyslaneckého)  křižníku byly využívány republikou bezmála 1000 let pro jejich rychlost a velmi pohodlnou přepravu s možností stát se neutrálním územím pro jednání. Jako diplomatická loď býval celý natřen červenou barvou která značila diplomatickou imunitu. Nicméně za  klonových válek tyto křižníky měli stejnou barvu jako útočné lodě republiky.
Na spodní straně křižníku byl unížen jakýsi salón, který poslanci používali k zasedání, řešení různých sporů a podobných problémů. Tento salón rovněž sloužil jako záchranný modul, který byl vybaven vlastními senzory, podporou života a motory. Křižník Pro zvýšení bezpečnosti na diplomatických misích se posádky často redukovaly na minimum a o většinu lodních systémů se starali droidi. 
Ačkoli byly diplomatické verze neozbrojené, velmi často se stávalo, že byly doplněny o dvojitá turbolaserová děla a dva odpalovače raket. Lodě tohoto typu většinou sloužily k udržení regionální bezpečnosti, a až později byly využívány jako republikové útočné křižníky, nebo lehké fregaty. Další byly modifikovány jako nákladní a velící lodě.
 

 

Základní Údaje: 

Projekt a Výroba: Corellian Engineering Corporation

Typ: Diplomatický křižník, za klonových válek útočné křižníky, nebo lehké fregaty

Rozměry: délka 115 m 

Nejvyšší zrychlení (ve volném vesmíru): 2040 G

Hypermotor:  třída 2 

Zbraně: 4x turbolaserové dělo, 2x odpalovač raket (za klonových válek) 

Posádka: pilot, dva co-piloti, navigátor,  komunikační důstojník a tři technici

Pasažéři: 16

 

 

 

 

 

 

 

Pelta-class frigate:

 

Obrazek

 

 

Nákladní fregata menší než velkokapacitní křižník Acclamator se používala spíše v úpravě na lékařskou loď pro převoz raněných nebo humanitárního materiálu. Byly vybaveny nejméně čtyřmi únikovými moduly.
Aby se snáze manévrovalo v prostoru, měla fregata soubor polohovacích křídel, které skrývali menší pomocné motory. Křídla byla obvykle složená, aby se minimalizoval profil lodi. Tyto nákladní fregaty měly těžké pancéřování a k tomu i na svou velikost velmi dobře vyzbrojeny turbolasery, laserovými děli a dokonce i
projektory tažných paprsků.

 

Základní Údaje: 


Projekt a Výroba: Kuat Drive Yards

Typ: Nákladní fregata / Lékařský transport

Rozměry:  220 m

Nejvyšší zrychlení (ve volném vesmíru):  1850 G

Hypermotor:  třída 2, záloha třídy 18 

Posádka: 900

Zbraně: 2x lehké turbolaserové baterie, 3x baterie laserových děl 
   3x baterie vlečného paprsku (pouze nákladní varianta)
  

Množství nákladu: 275 tun (pouze nákladní varianta)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Low Altitude Assault Transport (LAAT/infantry):

 

Obrazek


 

Během  klonových válek  se republika ocitla téměř  bez pozemních vozidel a transportů určených na bitevní pole. Ale s příchodem klonové armády přišlo i tolik potřebné mechanizované vybavení jako byli tanky a transportéry vojáků. Asi nejvíce využívanou novinkou byl letecký transportér LAAT/i. Každá loď třídy Acclamator nesla až 80 těchto po zuby ozbrojených strojů.
Ve svém nákladovém prostoru byl transportér LAAT/i schopen na bojiště dopravit plně vyzbrojenou četu klonovaných vojáků nebo několik průzkumníků na speeder motorkách. Tato loď se na bojišti dala využít také jako transport pro raněné, potřebné vybavení jako byla munice a zásoby potravin nebo lékařského materiálu nebo dokonce jako lehká protipěchotní vzdušná podpora. Transport LAAT/i je velmi dobře manévrovatelný k čemuž ještě víc napomáhají skvěle vycvičení klonový piloti.
Po skončení klonových válek se ale začali kupit na vrakovištích starých, nepoužívaných lodí protože Impérium přešlo k používání jiných modernějších technologií.

 

Základní Údaje: 


Projekt a Výroba: Rothana Heavy Engineering

Typ: Gunship

Rozměry:  délka 17.4 m; šířka i s křídly 17 m

Nejvyšší zrychlení: 620 Km/h

Posádka:  Pilot, co-pilot, 30 klonových vojáku nebo 4 vojácí se speeder motorkou

Zbraně: 3 proti pěchotní blasterová děla, 4 kulovité střílny, 2x odpalovač raket

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Low Altitude Assault Transport (LAAT/carrier):

 

Obrazek


 

Tento typ leteckého transportéru byl určen pro přepravu těžké techniky na bitevní pole. Byl vybaven elektro-magnetickými držáky, se kterými byla schopá dopravit na bojiště tank nebo pozemní pěchotní transportéry či jiné velkoobjemové a těžké vybavení. Posádku tvoří pouze jeden pilot, takže přední i zadní děla mají automatický zaměřovací systém. I s plným nákladem je transportér schopen vyvinout stejnou rychlost jako jeho dvojče určené pro přepravu pěchoty LAAT/  a to díky delším křídlům vybaveným repulsory. 
Poprvé byly nasazeny v bitvě o Geonosis a od té doby byly používány běžně.
 

 

Základní Údaje: 


Projekt a Výroba: Rothana Heavy Engineering

Typ:  těžký transport

Rozměry:  délka 17.4 m; šířka i s křídly 17 m

Nejvyšší zrychlení: 620 Km/h

Posádka:  Pilot

Náklad:  (max 40 tun) Tank AT-TE nebo pěchotní pozemní transport TX 130 saber nebo   4x AT-XT Lighting

Výzbroj: 3 protipěchotní děla

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Útočný raketoplán třídy Nu:

 

Obrazek

 

 

Raketoplán třídy Nu  byl rychlejší transportní prostředek dlouhého doletu, který měl společné konstrukční  prvky s republikovým raketoplánem z dob Velké galaktické války. Křídla měl sklopná podobně jako u stíhačky V-19 a raketoplánu třídy Theta, Kappa, Eta a v době Impéria Lambda. Oproti ostatním třídám vyjma třídu lambda, měla třída Nu rampu pod kokpitem v přídi stroje. 
Raketoplán byl středně vyzbrojen. Třída Nu byla náhradou za LAAT/i, které neměly hyperpohon. Stroje třídy Nu mohly sice přepravit stejný počet osob a vybavení jako LAAT/i .

Základní Údaje: 


Projekt a Výroba: Cygnus Spaceworks 

Typ: Útočný raketoplán

Nejvyšší zrychlení (ve volném vesmíru): 

Hypermotor: třída 1

Posádka: 2 (pilot, střelec)

Zbraně:  2x střední laserový kanón, 2x dvouhlavňový lehký laserový kanón  

Množství nákladu: 30 vojáků a 2 tuny nákladu 

Zásoby: na 2 dny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V-wing starfighter:

 

Obrazek

 

 

S vypuknutím klonových válek nastala v republice potřeba vytvořit nové lehké stíhačky.Během klonových válek republika Zoučastnili se i pracovníci Kuat Systems engineering, kteřý předvedli svúj stíhač Alpha-3 nimbus, ale výběr vyhráli V-19 od Slayn & Korpil.
Pak si ale Alpha-3 sebral pod křídla Walex Blissex, a vylepšil tyhle stíhače tak, aby konkurovali i Eta-2.
Výborné manévrovací schopnosti zaručují špeciálne křídla, které dokáží rotovať v 90 stupních, takže nepotřebují speciální hangáry.
Dle tvaru křídel si stíhač vysloužil přezdívku V-wing. Rázem byla táto stíhačka nejobratnější v republikové flotile.Tyhle stíhačky se převážejí v křižníkech typu Acclamator anebo Venator jako doprovod a ochrana proti nepřátelským stíhačkám. V těchto stíhačích jsou poprvé využívány iontové motory které se po mnoho zdokonaleních využili jako pohon do Imperiálních stíhačů TIE
.

 

Základní Údaje: 


Projekt a Výroba: Kuat Systems Engineering

Typ: Lehký stíhač

Posádka: pilot

Zbraně:  2 dvojité laser kanóny 

Rozměry: 7.9 m dlouhý; 3.8 m široký; 5.84 m vysoký

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V-19 Torrent:

 

Obrazek

 

 

V-19 měl jedinečnou konstrukci skládání křídel diky čemuž získal skvělé manévrovací schopnosti a snadný přistup ke kabině. Nižší, otočné křídlo bylo spojeno s repulsorovými motory které zaručovaly vertikální vzlet a přistáni.  Svou kvalitu ukázali už jako prototypy v bitve o Geonosis ale plný potenciál jejich síly byl využit až na Muunilinstu. Nicméně, vzhledem k několika měsíčnímu školení trvalo příliš dlouho než mněla republika dostatek klonových pilotu a tak se při prvních střetnutí války vyskytovaly jen zřídka. Původně byl tento stíhač  navržený jako letoun krátkého dosahu ale Republikoví technici později  zkusili přidat hyperpohon pro podpůrné mise. Některé byly také upravené pro použití hyperprostorového prstence Syluire-31. Venator Star Destroyer byly někdy vybaven V-19 místo letounu V-Wing. Bylo jich zde umístěno kolem 192. Když Venator otevřel své hřbetní hangáry, V-19ky byly často zranitelné při vylétávání z hangáru které se během bitev neotevíraly kvůli bezpečnosti.

 

 

Základní Údaje: 


Projekt a Výroba: Slayn & Korpil 

Typ: Stíhač

Hyperpohon: třída 1, prstenec 

Posádka: pilot

Zbraně:  2x blasterová kanóny, 2x raketové odpalovače 

Rozměry: 6 m dlouhý; 16 m široký; 9 mvysoký (v letu) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ARC (Agressive ReConnaissance ) 170:

 

Obrazek

 

 

 Tyto těžké stíhače byli jedním z nejlepších strojů v armádě Republiky ke konci klonových válek. Netrvalo dlouho  co byla uvedena do provozu jako nováček a už se stala něco jako starý ostřílený veterán jenž se stal nedílnou součásti armády. Tento letecký skvost ovládají 3 skvěle trénování klonoví piloti.
V pilotní kabině byl k překvapení kdo jiný než pilot který se staral o řízení lodi ale musel poslouchat rozkazy střelce který byl 20 cm za ním a stál u střelecké věže a v zadu v lodi seděl co-pilot který měl za úkol bránit zadek ustupující stíhačky před pronásledováním a také ničil cokoli co se za něj dostalo. Stroj se dal také využít jako skvělý průzkumný letoun. Při nástupu Impéria se na tento skvělí letoun zapomnělo a byli vyvinuty stíhačky TIE, ale nebyl zapomenutý úplně neboť jeho konstrukce byla použita jako základ k vytvoření jednomístných stíhaček třídy X.

 

Základní Údaje: 


Projekt a Výroba:
 Incom Industries a Subpro Corporations.

Typ: Těžký Stíhač / Bombardér

Hyperpohon: třída 1.5

Posádka: pilot, střelec, co-pilot

Zbraně:  2 těžké a 2 lehké laserové kanony na křídlech a 1 laserový kanon na zádi,   2x odpalovač protonových torpéd

Rozměry: 6 m dlouhý; 16 m široký; 9 m vysoký (v letu) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BTL-B Y-Wing:

 

Obrazek


 

Na rozdíl od BTL-S3 Y-Wing (Y-wingy používané alianci rebelů) mněl model BTL-B plné plátování trupu a motrů. Prosklená věž otáčející se o 360 stupňů poskytuje střelci dokonalý výhled a pomoci dvou lehkých iontových děl i dostatečnou obranu proti nepřátelským stíhačkám. BTL-B byl navržen jako bombardér pro použití protonových bomb. 
Také byll vybaven dvěma středně velkými laserovými děly namontovaný pod kokpitem letounu. Díky hyperpohonu se nemuseli piloti spoléhat na hyperprostorové prstence nebo mateřské lodě. V obsluze hyperpohonu a vypočtu souřadnic pro skok letcům pomáhal Astromech droid. 

 

Základní Údaje: 


Projekt a Výroba:
 Koensayr Manufacturing

Typ: Bombardér / Letecká podpora pozemním jednotkám

Hyperpohon: třída 2

Posádka: pilot, střelec, Astromech

Zbraně:  2x lehký iontový kanón ve věži, odpalovač protonových torpéd MG7, protonové bomby a dvě   středně těžké laserová děla

Rozměry: 23,4 m dlouhý

 Děkujeme za spracování a zaslání do našich rukou: Waell

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

starwars

(samko, 22. 5. 2013 20:38)

doplneni...

(cad0007, 10. 7. 2012 20:23)

chybej vam tam: z-95 starfighter, Arquitens-class light cruiser (to je ten vas "divnej kriznik"), Eta-class shuttle... atd...

jojo

(rex a cody, 10. 7. 2012 15:50)

chtěl bych připomenout na ten divnej křižník .

ten divnej křižník

(rex 2, 13. 4. 2012 18:42)

supr ale chibítam takovej ten křižník coměl obivan při záchraně eetha kotha

Re: ten divnej křižník

(darth dedalus, 6. 5. 2012 20:48)

to bylo zpojeni křižniku a consual class crusier

nej

(darth dedalus, 15. 2. 2012 13:15)

nejlepsi je low altitude assault transport laat a stihačky jediu jsou nej pro buziky hahaha

Re: nej

(nikdo, 24. 3. 2012 10:50)

trhni si Jedi by LAAT sundal za 2,5 sekundy...

Re: Re: nej

(darth dedalus, 5. 5. 2012 16:57)

mužná tak století

...

(rex 2, 23. 3. 2012 21:52)

tahle stránka je strašně dobrá

znám

(darth dedalus, 15. 2. 2012 12:45)

všechno z republikovích lodí znám

... něco...

(plo koon anonym, 5. 2. 2012 21:30)

chybí mi tam ty stíhačky jediů... ty se mi líbý nejvíc! :(

komixy star wars v češtině konečně a nejen to také obrázková kniha terminologie a příjemné ceny mohu jen doporučitna egmont.cz

(fandastarwars, 30. 1. 2012 0:00)

Star Wars: už nejen filmová legenda, ale také nový měsíčník vydavatelství EGMONT ČR

Komiksový časopis Star Wars magazín od vydavatelství EGMONT ČR, s.r.o., přichází v úterý 17. ledna na pulty českých prodejen tisku. Milovníky komiksů čekají každý měsíc tři napínavé povídky na 48 barevných stranách. Nový titul bude k dostání za pouhých 49 Kč a díky výhodné nabídce půlročního a ročního předplatného ho mohou čtenáři získat s 15procentní slevou.

První číslo nabídne povídky Očista s Darthem Vaderem a císařem Palpatinem, Děti Síly s Macem Vinduem a Apokalypsa na Endoru z období po Epizodě VI. Za měsíc si čtenáři budou moci vychutnat povídky Nepřátelské linie s Anakinem Skywalkerem, Cesta válečníka s Jangem Fettem a Bobou Fettem a Okamžik pochybností opět s Darthem Vaderem.

Komiksový časopis Star Wars magazín od vydavatelství EGMONT ČR, s.r.o., přichází v úterý 17. ledna na pulty českých prodejen tisku. Milovníky komiksů čekají každý měsíc tři napínavé povídky na 48 barevných stranách. Nový titul bude k dostání za pouhých 49 Kč a díky výhodné nabídce půlročního a ročního předplatného ho mohou čtenáři získat s 15procentní slevou.

První číslo nabídne povídky Očista s Darthem Vaderem a císařem Palpatinem, Děti Síly s Macem Vinduem a Apokalypsa na Endoru z období po Epizodě VI. Za měsíc si čtenáři budou moci vychutnat povídky Nepřátelské linie s Anakinem Skywalkerem, Cesta válečníka s Jangem Fettem a Bobou Fettem a Okamžik pochybností opět s Darthem Vaderem.
A vychází obrázková kniha terminologie prostě to nej pro fanoušky star wars od egmont.cz


díky egmont zabodoval konečně komixi které třeba v polsku už dávno vyšli ale kdo by to četl a v angličtně sem si je pořádně nevychutnal se slovníkem v ruce


http://www.egmont.cz/cz/knihy/star-wars-novy-rad-jedi-heretik-iii-navrat/

star wars

(Daniel, 29. 9. 2011 12:21)

potřeboval bych fotografie republikového křižníku Venator-class,Star Destoyer na emailovou adresu .... daniel.rosic@seznam.cz