Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. 4. 2006

Planety

 

 

Planet ve světě Star Wars je velmi mnoho. Autoři postupně vymýšlejí nová a nová jména, takže kdybychom tu měli vypsat všechny, bylo by jich vážně hodně. Proto tu uvedu jen ty známější.

---

 

Alderaan 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tato planeta sdílela hvězdný systém se svou sesterskou planetou Delaya. Byl to krásný a mírumilovný svět bez měsíců, jeden z předních světů centra Galaxie. Její rozsáhlé stepi a mírné kopce byly pokryty bohatým a hustým trávníkem a počasí na ní bylo snadno předvídatelné a mírné. Planeta byla zničena první Hvězdou smrti, která ji roztříštěna na vesmírný prach, stejně tak všechen život na ní.Převivší obyvatelé vyslovují jména moffa Tarkina, který byl za destrukci zodpovědný, s neskutečnou záští.

 

 

Planetu můžete vidět v Epizodách: III, IV

  

Bespin

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plynný obr o průměru asi 118 000 kilometrů a dobou rotace kolem dvaceti hodin. Je nejdůležitější planetou ve stejnojmenném systému. Bespin má mnoho měsíců, k největším patří H'gaard a Drudonna známí jako Dvojčata.

Bespin je těžební kolonií Tibanového plynu (Tiban Gass),který se zpracovává jako chladící kapalina do hlavní děl.Např ARC(Agressive-Re Connaisance) 170.Na planetě žije mnoho živočichů,přičemž největší a asi nejvzácnější je Beldon.Na Bespinu se pořádali turnaje v sabaccu(karetní hra) v luxusním hotelu Yarith Bespin.Zápisné pro jednoho hráče je 10.000 kreditů.Nemohu potvrdit zda-li rasa Ugnauth je domorodá či nikoliv...ovšem tvoří na bespinu největší počet pracovní síly.Významné bitvy na Bespinu:Určitě je nutno zmínit povstání na Bespinu viz. E5...na to se můžete kouknout.Ale zajímavá byla bitva Kyle Katarn vs. Tavion,Dessanovou učnicí.Kyle zvítězil ale místo aby Tavion popravil tak se nad ní slitoval.

Planetu můžete vidět v Epizodách: V, VI 

 

autor: Ulic  


 

Coruscant

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sídlo vlády a centrum Galaxie po mnohé generace. Celou planetu pokrývá jedno velké město stejného jména.  Planeta Coruscant leží ve stejnojmenném systému, který se nachází v blízkosti systémů Kaikielius a Metellos. Na této planetě mají svůj chrám rytíři řádu Jedi, najdete tu hlavní jednací budovu senátu. Tato planeta byla po pádu Republiky hlavním městem Impéria. 

 

Jeho koordinátory jsou 0,0,0.Vzdálenost od Jádra je 10000 světelných let.Má jen jedno slunce,ale 4 měsíce..,která je tam teď.Počet obyvatel je 1 bilion a podíl vody 29%(čerpaný z polárních čepiček na pólech,rozesílaný složitým systémem potrubí po planetě.Složení planety je Tekuté Jádro,skalnatý plášť a Křemičitá kůra.oběžná dráha Coruscantu se pohybuje mezi 207 až 251 miliónů Km.Za normálních okolností by na planetě byla zima a nebyla by obyvatelná.Tento problém řeší tzv. orbitální zrcadla,která zachycují a zesilují sluneční paprsky.Základy Galaktického města byly vybudovány na bojišti,kde se utkaly v boji o nadvládu 3 starodávné civilizace.Kdysi byly na Coruscantu oceány a hory,ale mnoho let přelidnění z něj vysály veškeré přírodní zdroje.Na Coruscantu je ještě přírodní oblast zvaná Western Sea(západní moře) a původní pohoří Manarai Mountains,kam jezdí obyvatelé Coruscantu trávit dovolenou.Den na Coruscantu má 24 hodin a rok má 368 dní.Problémem je také vysoká produkce oxidu uhličitého CO2.V atmosféře jsou umístěny speciální lapače.Coruscant byl bojištěm Yuuzhan Vongů.Byl Yuuzhan vongy zabrán asi 32 let po bitvě o Yavin a nazván Yuuzhan Tar.Mace Windu o tom měl sny...jen jim nechtěl věřit.

Planetu můžete vidět v Epizodách: I, II, III, VI 

autor: Ulic

 


 

 

Endor

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nachází se v sektoru Moddell a jeho stejnojmenném systému. Samotný Endor je stříbřitý plynný obr s devíti měsíci. Největší z těchto měsíců má velikost menší planety a bývá označován jako Lesní měsíc, Svatý měsíc nebo prostě Endor. U tohoto měsíce se odeběhla Bitva o Endor, kde byla zničena druhá Hvězda smrti a poraženo Impérium.

 

 

   Měsíc můžete vidět v Epizodách: VI  

Geonosis

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Tato nehostinná planeta vzdálená méně než parsek od Tatooine je domovem Geonosianů. Hlavní složkou pouštního povrchu je načervenalý písek a prach. Komunikace v blízkosti planety je obtížná kvůli vysokému obsahu kovů. Na této planetě probíhaly Klonové války, bylo tu zničeno mnoho životů a v neposlední řadě i droidů.

Planetu můžete vidět v Epizodách: II  
Hoth

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Je šestou planetou systému stejného jména. Ledový, neobydlený svět pokrytý ledovcovými poli, který obíhá modrobílé slunce. Tento izolovaný svět není dokonce zaznamenán na některých standardních navigačních mapách. Povstalci tu postavili svoji základnu, aby unikli Impériu. To je ale stejně našlo a jejich základna byla zničena.

Planetu můžete vidět v Epizodách: V

 

 

 

Naboo

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Neobvyklá planeta díky tomu, že postrádá pevný plášť a tekuté jádro. Namísto toho je protkána jeskyněmi a malými tunely, kterými můžete celou planetu proplout skrz na skrz. To planetě umožňuje udržet si nepřeberné množství vody, které povrchu dodává bažinatý charakter. Tuto planetu měla v zajetí Obchodní federace. Její lodě i armáda droidů byly zničeny jednotkami vojáků Republiky pod vedením královny Amidaly.

 

Planetu můžete vidět v Epizodách: I, II

 


 

Tatooine

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hlavní planeta ve hvězdném systému Tatooine. Je to pouštní planeta, vzdálená od rušného centra Galaxie. Nepatří do Republiky a tak je tu povoleno otroctví. Vyrost zde Anakin i Luke Skywalker, měl zde své sídlo mocný Jabba the Hutt. Žijí zde pouštní lidé zvaní Tuskenové, kteří ve velké míře napadají všechny, kteří opustí některé z měst planety.

 

 

Planetu můžete vidět v Epizodách: I, II, III, IV, VI 

  


 

Dantooine 


Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Popis planety: Dantooine je relativně izolovaná planeta plná oceánů a zvířat. Planeta je obydlena humanoidními kočovníky známými jako Dantariové. Dantariové jsou silní, ale primitivní lidé, kteří většinou loví na pobřeží zdejších oceánů. Tisíce let před bitvou o Yavin byla na Dantooinu zřízena malá Akademie Jediů tehdejším Mistrem Jedi Vodo-Sioskem Baasem. Kvůli odlehlosti tohoto světa zde byla zřízena primární základnů Povstalců, kterou ale museli později opustit, protože ji objevil Velkomoff Tarkin. Kolem planety obíhají dva měsíce.

  


 

Corellia

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Popis planety: Tato planeta se dělí na dva velké kontinenty, které jsou oba osídlené. V hlavním městě Coronetu se nachází asi nejluxusnější hotel v galaxii. Jedna noc přijde v tomto hotelu na průměrný roční dělnický plat. Na Corellie sídlí nejslavnější společnost na výrobu lodí v galaxii. Jmenuje se Corellian Engineering Corporation. Vyrábí převážně civilní, lehko upravitelné frachťáky (např. Millenium Falcon je upravený frachťák YT-1300).

 


 

 

 Mygeeto

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Popis planety: Mygeeto je planeta plná obřích krystalů. Města jsou postaveny uvnitř, na a okolo rozličných krystalů, které byly dějištěm pro mnoho hrůzných bitev v Klonových válkách. Planeta byla jednou z hlavních držav Intergalaktického bankovního klanu. Během bitvy o Mygeeto dostal Komandér Bacara příkaz 66 a zabil Mistra Jedi Ki-Adi-Mundiho. Ještě než padlo Mygetoo do rukou bankovního klanu zde Jediové nalezli krystaly, které jsou nutné při výrobě světelných mečů.

 


Kashyyyk

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Popis planety: Tato planeta je celá pokryta pralesy stromů Wroshyr. Žije zde snad fyzicky nejsilnější inteligentní rasa v galaxii - Wookiové. Většina Wookiů byla v době Impéria zajata a používána na práce na vesmírných lodích a stanicích. Hlavní město planety se jmenuje Rwookrrorro. Leia využila Kashyyyk v době vlády velkoadmirála Thrawna jako úkryt před Noghrii, kteří ji měli zajmout.

 

 


  

 

Polis Massa

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Popis planety: Polis Massa je nyní pouze planetoida v asteroidovém poli, které zůstalo po dávno zničené planetě daleko od všech hlavních obchodních cest. Nyní je zde těžařská a archeologická kolonie sloužící Jediům jako nouzové útočiště po rozkazu 66, během vzestupu Impéria a Palpatinovy Jediské čistky. V kolonii je také lékařské středisko, ve kterém Padmé Amidala Skywalker porodila své dvojčata, Luka a Leiu a následně umřela. Zde se také Bail Organa rozhodl přijmout Leiu do své rodiny. Když přiletěl na tuto planetu Mistr Yoda, zjevil se mu duch Qui-Gona Jinna, který mu nabídl, že ho naučí, jak přečkat svou smrt. Ve skutečnosti byl kdysi Polis Massa vyprahlý domovský svět neznámé civilizace a byl roztrhán záhadnou pohromou. Tato přírodní katastrofa vytvořila velké pole asteroidů, ve kterém je nyní planetoida známá jako Polis Massa. Obyvatelé sektoru Subterrel začali na této planetoidě archeologický výzkum, aby zjistili, jak byl svět zničen a zkoumali zvířata, které zde žili. Tento výzkum trval tak dlouho, že humanoidům, kteří výzkum provádí se začalo říkat Polis Massané. Vykopávky na asteroidu odkryli mnohé cenné artefakty. Polis Massané analyzují organické tkáně nalezené na artefaktech a vybírají tkáně vhodné ke klonování. Lékařské středisko bylo na Polis Massa postaveno kvůli klonovacím pokusům, ale také slouží jako základna pro těžaře. Přestože Polis Massané navštěvují sektor Subterrel, mají pouze malý kontakt s galaxií. Nedlouho po zformování Impéria, byl na Polis Massu poslán inkvizitor Malorum a začal vyšetřování, díky kterému získal Lord Vader mnoho informací.

 


 

Kamino 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Popis planety: Kamino je vodní svět, kde byla vytvořena armáda klonů pro Starou Republiku. Planeta je obydlena Kaminoánci, kteří jsou známí pro svou klonovací technologii. Nejznámější město na planetě je Tipoca City, kde se nacházely klonovací válce. Když zjistili separatisté odkud pochází klony Staré Republiky, podnikli útok na Kamino, avšak separatisté bitvu prohráli.

 

 


Utapau

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Popis planety: Utapau je domovský svět Utajů a Pau'anů, kteří jsou společně známí jako Utapauné. Tyto rasy zde žijí v jakýchsi jímkách, které vznikli kvůli erozi - propadávání půdy do zdejších podzemních moří. Tato planeta má celkem 9 měsíců. Utapau je mírumilovný, vyprahlý svět, který se snažil být neutrální v časech galaktického konfliktu. Je sdílen dvěma domorodými symbiotickými humanoidními rasami. Pomalí, šedí Pau'ané zabírají pouze třicet procent planetární populace, avšak pracují vesměs jako úředníci a hlavní vládci Utapau. Naproti tomu malí Utajové tvoří spíše dělnickou vrstvu - obsluhují mlýny a starají se o zvířata. Pau'ané a Utajové žili oddělené životy, Pau'ané na povrchu a Utajové v podzemí. Přesto, díky snaze Utapauanských šlechticů, jako Tiona Medona a rodině Fey, v kombinaci se změnami klimatu se tyto rasy sjednotili. Pau'ané se přesunuli do podzemí a dali jejich unikátní 'nádech' Utajským městům. V dnešní době se jejich architektura skloubila, což je vidět na městech, které stojí na skalních převisech, které lemují jímky. Během klonových válek setrvávalo Utapau neutrální, do doby, než Generál Grievous a Rada Separatistů zabrali tento svět na příkaz Darth Sidiouse. To se ozval na volání o pomoc Tiona Medona Generál Kenobi. Kenobi přistál v Pau city a byl uvítán Medonem, který mu dal tajně informaci, o tom, kde se nachází skrýš Generála Grievouse. Za pomoci jednotek Komandéra Codyho, Utapaunských válečníků a pilotů se Obi-Wanovi podařilo porazit droidy i samotného Grievouse. Naneštěstí, trable na Utapau ještě neskončily. Clone troopeři vykonávající rozkaz 66 se obrátili proti Obi-Wanovi. Osud Tiona Medona a jeho lidu zůstává neznámý. Některé texty spekulují, že Utapau mohla být jedním z míst, kde se zrodil řád Jediů.

 

Mustafar


Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Popis planety: Mustafar je malá horká vulkanická planeta, která byla posledním domovským světem Konfederace nezávislých systémů (CIS). Mustafar je mladý a nestálý svět, jehož kůra je roztrhána na kusy odporujícími si gravitačními silami. Mustafariané zde těží lávu jako vzácný přírodní zdroj. Dohlíží na tavící zařízení, které postavili separatisté. Techno unie ovládala Mustafar už 300 let před klonovými válkami a těžili zde minerály z 800 stupňové lávy. Hlavní pevnost separatistů byla umístěna v masivním industriálním komplexu na skalním útesu, pod kterým protékají dva velké lávové toky. Uvnitř tohoto bunkru je separatistické operační středisko jedno z nejbezpečnějších v galaxii. Po napadení Utapau se přestěhují nejvyšší hodnostáři separatistů na Mustafar. Zde jsou na pokyn Darth Sidiouse zavražděni Vaderem a sehraje se zde také bitva mezi Obi-Wanem a Darth Vaderem. Nedlouho po krveprolití vedoucích separatistů Geonosian Gizor Dellso uteče na Mustafar a imperiální Pětistá první legie je poslána zabít tohoto zrádce.

 


 Obrazek Felucia

 

Systém: Neznámý

Sektor: Outer Rim

Rasy: Gossam

Popis

Felucia je planeta plná bizarních rostlin a zvířat. Když svítilo slunce, vše se zde třpytilo, jako barevné sklo. Felucia sloužila během Klonových válek jako velitelstv5 Komerčního cechu. Na planetě se také nachází Gossamská kolonie, která byla objevena 40 000 let před Bitvou o Yavin. V čele klonových jednotek na této planetě stála Jedi Ayla Secura. Ayla zde zemřela, když na ní kloni vykonávali příkaz 66.

 

 


Dagobah
Obrazek

 

je planeta v sytému Dagobah. Je to primitivní svět bažin a lesů, sloužil mistru Jedi Yodovi jako úkryt poté, co byl nucen odejít do vyhnanství.

Povrch:

Dagobah je nevlídná, vlhká, bažinatá planeta, z největší části pokryta mělkými mokřinami a rozptýlenými dusnými lesy. Je zde velice málo čistých potoků nebo rybníků, ze kterých by se dala použít voda. Dagobah je domovem mnoha zvířat: Bogwingů, Dragonsnakeů, Nudjové, Sleenů, Liánových hadů a Bažínných Červů. Z rostlin zde najdeme například Gnarltree nebo různé typy Masožravých Kytek. Planeta nikdy nebyla osídlena pokročilejší civilizací, ale dvě rasy přeci jen tuto planetu obydlovaly, Hysalriani a primitivní Hepsalum Tashové.


 

Malachor V
Obrazek
Malachor V je možná jedna z nejdůležitějších planet Mandalorianských válek.Republika a Revan se tady nejdříve střetli s Mandaloriany, pak zde Darth Traya, Darth Sion a Darth Nihilus získali zvláštní sithské dovednosti, a nakonec tady Exile porazil poslední sithské pány v galaxii (Dartha Siona a Darth Trayu). Malchor V byl svědkem obrovské srážky mezi Republikou a Mandaloriany. Revan a Malak a spousta dalších zavrhnutých jediů se připojila k Republice v boji s Mandaloriany, spolu s nimi i Exile (vypovězený). Revan velel celé republikové flotile. Z počátku bitvy Mandaloriani vedli, zabili mnoho jediů i vojáků republiky. Když už to s republikou vypadalo špatně, rozhodl se Revan obětovat jedie i republikové vojáky pro dobro galaxie, a tak nařídil Vypovězenému aby odpálil zbraň, která byla zakomponována v jeho lodi. Vypovězený to udělal a tím zničil atmosféru Malachoru V. Tlaková vlna navíc zničila půlku republikové a zbytek mandalorianské vesmírné flotily. Tisíce jediů, vojáků republiky a lodí bylo pohřbeno spolu s Mandaloriany na Malachoru V. Revan ale vyhrál, vrátil se do Republiky jako hrdina a možná si ani neuvědomil, že vytvořil v síle obrovskou ozvěnu, která málem zničila veškerou sílu. Navíc tato ozvěna se jako by obtiskla v mysli Vypovězeného a přehrávala se pořád a pořád dokola. Po mnoha letech na Malachor V dorazili sithové. Darth Traya, Darth Sion a Darth Nihilus se nechali pohltit temnou stranou a ta každého naučila novou dovednost.Darth Traya získala schopnost lži a podvodů, Darth Nihilus získal moc vysát sílu ze všeho živého a Darth Sion měl zaručeno, že i kdyby se jeho tělo rozpadlo na tisíce kousíčků temná strana je zase sestaví zpátky. S těmito dovednosti odešli každý po svých cestách osudu. Po dalších několika letech se sem vrátila Darth Traya, Darth Nihilus i Darth Sion. Sion a Nihilus svrhli Trayu a zbavili jí síly. Pak odešli znovu neznámo kam. Traya byla zbavena síly a moci, přesto se vydala hledat učedníka, který by zastavil sithskou hrozbu. Za dalších několik let na Malachor V přiletěl Vypovězený. V jádru Malachoru V porazil Dartha Siona i Darth Trayu, znovu zničil Malachor V, ale tentokrát již definitivně, a odletěl za Revanem do nezámých krajů. To byl konec katastrofy s názvem Malachor V. Povrch planety jsou prakticky jen ostré skály, na kterých nežijí žádní živočichové.


Mon Calamari

Obrazek

 

Systém: Calamari

Sektor: Xappyh

Rasy: Mon Calamarian, Quarren

Popis

Tato planeta je z většiny pokryta hlubokým oceánem, na některých místech jsou bažiny. Calamariánci a quarreni zde společně vybudovali obří plovoucí města. Nadmořské části měst patří Calamariáncům a podvodní quarrenům. Mon Calové jsou také výbornými leteckými inženýry (Home One, MC-80). Jejich doky se nacházejí na oběžné dráze této planety. 

 


 


ObrazekKorriban

  (za článek děkujeme Darth Sapphironovi)

Temná strana už existuje od nepaměti. Avšak neexistuje planety, která by měla pro Sithy takový význam jako Korriban. Pro tehdy ještě velmi mladou temnou stranu jsou těžké časy. Po jednom z prvních konfliktů mezi temnou a světlou stranou, kdy tehdy ještě bezejmení Sithové prohráli, se jejich první temní rytíři uchýlili na planetu zvanou Korriban. Zde žila rasa zvaná Sithové. Temní rytíři využili své síly a tento druh si podmanili, načež přijali jejich jméno za vlastní, čímž vzniká Sithský Kult. Toto impérium se začíná pomalu a potichu rozrůstat a podmaňuje si mnoho dalších planet. Kolaps začíná ve chvíli ,kdy Sithové prohrávají ve velké sithské válce a Naga Shadow je poražen a nucen odejít do exilu. Na tuto planetu zavítává po dlouhých letech zapomnění Exar Kunn vedený duchem Freedonem Naddem. Za léta Sithské historie je zde pohřbeno mnoho sithských pánů : Naga Shadow, Exar Kunn, Freedon Nadd, Adjunta Pall, Marka Ragnos a vzniká tak údolí sithských pánů, zapečetěno mnoha nástrahami a temnými silami. Na planetě se už v té době vyskytuje tajná sithská akademie. Sithové se snaží zkoumat hrobky a nalézají různé artefakty. Rytíř Revan se do akademie vydává na jednu z mísí, které mají rozhodnout o válce proti jeho bývalému učedníku a příteli Darthu Malakovi. Zachraňuje zde mnoho lidských životů a některé sithské učedníky obrací zpátky ke světlu, jako se to povedlo jemu. Obrací na světlou stranu ducha Adjunta Palla, který za ta léta přemýšlení v podobě ducha lituje svých skutků za života a ukončuje jeho posmrtné trápení. Korriban se ztrácí ve víru událostí první sithské občanské války, kdy je akademie zničena. Po písčitých planinách a opuštěných hrobkách mnoha prastarých sithských pánu se už prohání jen prach a kvílení věčné ozvěny dokud sem nedorazí rytířka jedi vypovězená při hledání odpovědí za druhé sithské občanské války. Poté co po ve hlubokém zamyšlení odlétá je Korriban zapomenut na velmi dlouhou dobu, než je zde kult Učedníci Ragnose po porážce Dartha Sidiouse při snaze obživit prastarého sitha Marku Ragnose zpět k životu zničen novým řádem Jedi vedeným Lukem Skywalkerem. Poslední události Korriban zdvihají do jeho prastarých sláv když zde Darth Krayt tvoří sithský řád, který téměř vyhladí rytíře Jedi z Galaxie. Z povchu snad jen to ,že je to písečná a skalnatá planeta .

 


  

ObrazekNar Shadaa 

 (za článek děkujeme Darth Sapphironovi)

 


Hledáte Zábavu,pití,levný obchod, či ne zrovna legální práci? Pak je Měsíc Nar Shadaa místo pro vás. Měsíc je s Atmosférou , avšak na jejím povrchu se žít nedá ,proto je hlavní město postaveno vysoko v oblacích. Pašeráctví je zde denní chleba místních. Z tohoto měsíce operuje známá zločinecká organizace zvaná "Centrála", mnoho nájemných zabijáků,lovců odměn a jiná chátra. Bohužel se tu sešlo i hodně lidského odpadu z vesmíru. Po občanské válce rytířů Jedi sem zavítalo mnoho válečných veteránů,lidí bez domova snažících se najít práci a lidí prchajících před válkou,která jim vzala vše co měli. Proto byla vyčleněna speciální zona pro uprchlíky ,ovládaná různými organizacemi ,zacházející s uprchlíky jako s poddanými. Nar Shadaa je pověstný svým speciálním barem Javyar, kde obyčejní lidé nemohou přežít, protože jsou tu vypouštěny výpary z nákladního prostoru, které pro určité rasy fungují jako droga. Nar Shadaa propadl hazardu - Nachází se tu i slavné Pazzakové doupě(pazzak - karetní hra), kde si rádi zahrají pocestní i slavní hráči z celé galaxie. Kluzákové dráha je v provozu ve dne v noci ,aby bavila fanoušky často i brutálními závody. Vzkvétá tu obchod s drogami i otroky. Nar Shadaa je prostě žvoucím místem, a když dobře hledáte najdete tu cokoliv.

 

 

Nejlepší mapa galaxie na: http://img125.imageshack.us/img125/6481/insider65bsmn3.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dantoine

(darth emphis, 26. 8. 2008 14:56)

SW je good. z těhle stránek mám hodně informací a pls dej do sekce planet taky Dantoine.dík

Pěkný

(L.Nydl@seznam.cz, 18. 8. 2008 13:12)

velmi pěkně spracovaná stránka.Moje hobby jsou take hvezdne valky a na této stránce jsem se dozvěděl dost informací!MOC DIKY!


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4