Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alpha- 17

 

Alpha- 17

 

alpha-17_large.jpg

 

 

 

Příště jako předlohu pro klony najdeme někoho z menšým smyslem pro humor."
Obi-Wan kenobi
Alpha17 nebo také jen A17, byl ARC voják ve velké Armádě Republiky. A-17, viděl první opravdovou bitvu na Kaminu, jak tomu bylo u většiny ARC-vojáků. Byl aktivován Lamou Su, která tím učinila poslední pokus o ochranu Tipoca City a klonovacího zařízení. A-17 se zúčastnil boje velmi aktivně , a pomáhal dokonce Shaak Ti a Kenobimu s mladým Skywalkerem v horních patrech. Jediové zjistili, že A-17 není normální voják, když prohlásil. „Mají vyrůstat loajální Republice nebo každému?“ Tuto větu prohlásil , když odpojoval zařízení s klony, jejichž sektor už byl zabrán separatisty. A-17 tedy nařídil detonaci s jeho vyrůstajícími bratry ale ne kvůli nim samotným ale kvůli pomátce Janga. Naštěstí byl útok včas odražen a Alpha stihl detonaci zrušit.
Alpha se zúčastnil mise na Naboo, spolu s Kenobim, který si žádal výhradně jeho. Když dorazili na cíl jejich mise a sice do města gunganů, našli celé město v troskách. Než ale mohli vyšetřit co se stalo, zaútočilo na ně duo Assaj a Durge. Alpha v bitvě prchl s Anakinem a pomohl mu zničit biologické zbraně. Alphu zasáhlo, že mu Anakin říká Klone a ne Alpho!Ovšem Anakinovi bylo jedno, že někdo je ARC a někdo je normální klon. Obi-Wan byl s Alphou nadmíru spokojen a tak si jej vybral aby mu pomohl v dobití planety Jabiim, která přísahala věrnost Dookuovi a Konfederaci.  

Po mnohých vítězstvích se ovšem spustil déšť a Republiková vozidla se zasekla v bahně a tím se stali snadným cílem pro Jabiimské partyzány. Tito partyzáni byli ze začátku odráženi, ovšem s pomocí Droidů Konfederace, se vyskytl problém a začalo umírat množství vojáků. Tuto hrůzu sledoval Alpha se zaslzenýma očima. Ovšem Republiková největší ztráta byla když zemřel Kenobi a jeho poručík Alpha-17.
Ovšem ani jeden z nich nezemřel, nýbrž byl převezen do zámku Assaj Ventress na planetě Rattatak. Zajala ale velké množství mužů a tak je začala vyslýchat ohledně vojenských akcí republiky. Assaj ovšem dostala zprávu že dva unikli. Alphovi se podařilo získat zbraň a podařilo se jim utéct do divočiny. Alpha zjistil že se na obloze něco hýbe. Byl to transport s Mundim a Skywalkerem, který odvezl Alphu zpět do Republiky. Kvůli jeho zraněním a pobytu v Bactové nádrži, byl poslán zpět na Kamino, kde trénoval budoucí generace ARC, kvůli Anakinově hrubé chybě, začal dávat ARC vojákům jména. Mezi jeho žáky byl i Velitel Cody, či Bacara. Alpha ovšem na Kaminu nezůstal a tak se zúčastnil takových misí jako ochránce Baila Organy a později se zúčastnil útoku na Boz Pity a sám se pak nabízel na další úkoly. Na Boz Pity se utkal i s Generálem Grievousem a byl zraněn natolik, že si myslel že už nebude nikdy chodit.
 
Byl na nosítkách, s také doměle mrtvou Assaj a oba měli být převezeni do chrámu na vyléčení, ale Assaj ovládla loď a odletěla i s Alphou 17 do neznáma..