Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ashoka Tano

Ashoka Tano

ahsokatano.jpg

 

Domovský svět:Shili

Rasa:Togruta

Výška:161 cm

Datum narození:36 BBY

Zbraň: Nejprve světelný meč, později dva světelné meče se zbarvením zelené

Tato dívka byla nalezena Mistrem Plokonem na planetě Shili. Mezi Plokonem a Ashokou se vytvořilo velmi silné pouto. Plokon ji přivedl do chrámu kde pilně studovala, až do dne kdy ji mistr Yoda poslal na Planetu Crystosis se správou pro Anakina Skywalkera a Obi-wana Kenobiho.Poté se stala učednicí Anakina Skywalkera s kterým prožila mnoho dobrodružství (viz. Klonové války).

Ahsoku a Anakina si jednou přivolal "mocný" Jabba Hutt,neboť se Jabbovi ztratil syn a Jediové se sami nabídli že ho pomohou najít,neboť potřebovali aby jim Jabba povolil používat jeho obchodní cesty v klonových válkách. Bohužel se Jabbovi nabídli s pomocí také Separatisté. Odehrála se bitva v paláci na planetě Teth kterou Jediové vyhráli a to bylo rozhodující. Nakonec Jediové přinesli Jabbovi jeho malého syna "smraďocha" Rottu zpátky.

Bitva na Qwori

Anakin a Obi-Wan byli určeni aby zničili Loděnice které vyráběly separatistické lodě.Anakin přišel s nápadem jak se dostat přes skenery forem života kterým byl Karbonit Anakin nechtěl aby Ahsoka šla s nimi ale po té co zmrazili Anakina a Obi-Wana Ahsoka se také ne chala zmrazit a pronikla do mise jako černý pasažér.Poté co ji R2D2 rozmrazil i s ostatními šla kontaktovat Squadru lovců a slídilů.Potom Anakin a Obi-Wan osvobodí otroky a zničili loděnice´´Zkázy´´

Mise na Mortis

potom co rada jedi obdrží zprávu z vysílače který se po 2000 let nepoužívá jsou Ahsoka.Anakin a Obi-Wan vysláni to vyšetřit ale jsou uvězněni na planetě kde žijí Otec.Syn a Dcera nejmocnější uživatelé síly.Potom co Anakin splní zkoušku vyvoleného mají povoleno odejít.Jenomže Syn se nesmíří stím že tam Anakin nezůstane a unese Ahsoku kterou později obrátí k temné straně.Ta mu přinese dýku kterou omylem zabije místo Otce svojí sestru. Po tomto zákroku do rovnováhy síly syn Ahsoku už nepotřeboval, tak jí pouhým mávnutím ruky zabil, Anakin požádal dceru, která z posledních sil Ahsoku oživila a sama zemřela. Ahsoka si nic nepamatovala z tohoto omámení a její minulost jí zůstala tajná. Ahsoka stále bojuje po boju světlé strany síly a její budoucnost je nám stále skryta.

Co s ní bylo dále zatím není známo. Snad to odhalí seriál Klonové války