Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bastila Shan

Bastila Shan

 

bastilashan.jpg

 

 

Bastila Shan je fiktivní postava z filmové série Hvězdné války. Narodila se na planetě Talravin a byla vychována Rytíři Jedi, bojovala proti Revanomu Sithskému Impériu, zajata Darthem Malakem a přidává se k Sithům, osvobozena ze Sithských pout Revanem.

Jedi

 

bastila-shan.jpg

 

 

Bastila se narodila na Talravin, kde ji objevili Rytíři Jedi, vychovali ji na Dantooine a považovali ji za velmi slibného a nadaného Padawana. Byla v týmu Rytířů Jedi, který zajmul Darth Revana.

Pátrání po Star Forge

Po zničení lodi Endar Spire, kde byl přepravován i Darth Revan s již upravenou pamětí, Bastila unikla v modulu na planetu Taris. Byla zajata gangem Černých Vulkarů, kteří ji vyhlásili jako hlavní výhru kluzákových závodů. Revan se pro Bastilinu záchranu do závodů přihlásil a vyhrál je. Spolu s Bastilou pak unikli z Tarisu těsně před jeho vybombardováním, které provedl Darth Malak. Bastila Revanovi řekla, že z něj cítí velkou sílu a že by mohl být vycvičen na rytíře Jedi. Tak tedy odletěli na Dantooine, kde byl Revan vycvičen v rytíře Jedi. Nakonec v Dantooinských ruinách Revan nalezl prastarou hvězdnou mapu a dozvěděl se o existenci samotné Star Forge. Tak začalo pátrání po Star Forge. Bastila sdílela s Revanem vize, které popisovaly polohu hvězdných map. Společně navštívili planety Tatooine, Kashyyyk, Manaan, ale při plánovaném letu na Korriban byla jejich loď Ebon Hawk zajata Sithy a lodí Leviathan. Na Leviathanu byl celý tým uvězněn a Bastila, Carth Onasi a Revan byli mučeni. Díky věrnosti ostatních členů posádky ale byli zachráněni a vydali se na velitelský můstek k deaktivaci paprsku držící Ebon Hawk. Zde na můstku čelili jejich mučiteli Saulu Karathovi. Ten byl zabit ale před hangárem je zastavil sám Darth Malak. Po boji s Revanem, dorazila na pomoc Bastila, ale Malak zatarasil dveře a Bastila musela s Malakem bojovt sama. Revan nemohl čekat a tak musel s ostatními uniknou bez Bastily. Ta byla Malakem dlouho mučena, protože ji chtěl na své straně. Po dlouhé době se mu jí podařilo získat na svojí stranu a vyslal ji na měsíc planety Lehon, poblíž Star Forge, do chrámu Prastarých, protože věděl, že pokud bude Revan útočit na Star Forge, musí nejdřív do Chrámu Prastarých. Po Revanově objevení hvězdné mapy na Korribanu, se mu ukázal měsíc planety Lehon. Musel však přistát nouzově, kvůli poškozeni lodi, které způsobilo ochranné pole planety. Dostal se do chrámu a na střeše se setkal s Bastilou. Došlo k souboji v němž Revan Bastilu překvapil svojí sílou. Bastila mu navrhla spolupráci a následné poražení Dartha Malaka. Revan však odmítl a Bastila uprchla na samotnou Star Forge. Tam se nakonec střetla s Revanem podruhé ve velícím centru, kde požívala Bitevní meditaci proti republikové flotile. Revan ji opět porazil, ale nemohl ji zabít. Přesvědčil ji k návratu ke světlu a vyznal Bastile lásku, ta ji opětovala. Poté začala používat Bitevní meditaci proti Sithské flotile zatímco Revan se vydal za Malakem. Po Malakově porážce Bastila s Revanem a ostatními uprchli z vybuchující Star Forge a Republikou byli vyznamenáni.

Po několika letech Revan opustil všechny co znal a vydal se hledat Pravé Sithy. Bastila nahrála do drojda T3 malý vzkaz ale Revana nenásledovala neboť to byl pouze jeho osud. Během První Jedijské očisty jako jedna z mála Jediů přežila a po poražení Darth Nihiluse byla přítomna na Telosu, kde byla se svým přítelem, nyní admirálem Carthem Onasim.