Jdi na obsah Jdi na menu
 


Commander Cody

Commander Cody

commander_cody_2.jpg

 

Jednotka 2224 byla součástí pokročilého programu výcviku klonovaných velitelů, vedeného ARC trooperem, známým jako "Alpha". Na rozdíl od standardních kaminoanských výcvikových programů, této výcvikové skupině nebyly odpírány takové věci, jako individualita a samostatné uvažování. Doprovodným jevem tohoto programu se stalo svobodné přijímání jmen klonovaných velitelů. Ačkoli se už pojmenovávání klonů v raných dnech klonových válek vyskytlo, Kaminoané ani Republika je oficiálně neschvalovala, už jen z důvodu možného narušení uvažování pojmenovaných klonů. Teprve díky individualisticky založeným klonům jako Alpha, mohly jednotky jako 2224 přijímat svá vlastní jména.

Codyho armádní kariéra zahrnovala tažení na světy jako Rendili, Koorivar, Maramere, Boz Pity i téměř katastrofální výpravu na Cato Neimoidii. Veliteli 2224 nedělalo potíže vést rozsáhlé útoky s velkým počtem jednotek ani velet malému útočnému týmu, když bylo třeba. Cody často využíval doplňkovou výbavu v podobě raketového batohu, kterou se svými elitními jednotkami využíval při zvláštních operacích k překvapivým útokům z výšky. Během své služby Republice často sloužil se svým 212. útočným praporem pod generálem Obi-Wanem Kenobim, ke kterému si vytvořil kamarádské pouto, častujíc se v hojné míře se svým jediským velitelem suchými vtipy.

Tento vztah trval až do jejich mise na Utapau, odkud měli vypudit opevněné síly separatistů, vedené generálem Grievousem. Codyho loajalita k pokynům Republiky byla absolutní a když byl vydán rozkaz 66, označující Kenobiho za nepřítele státu, Cody uposlechl rozkaz a zavelel k palbě na bývalého přítele, přičemž s morbidní praktičností zalitoval špatného načasování povelu, jenž přišel až potom, co mistru Jedi vrátil jeho světelný meč, činíce ho tak obtížnějším protivníkem.