Jdi na obsah Jdi na menu
 


Freedon Nadd

 

Freedon Nadd

 

 

free.jpg

Byl to talentovaný Jedi zajímající se o Sithskou historii a později Temný Pán ze Sithu a král Onderonu.

 

 

 

Biografie

Jedi a pád k temné straně

 

Žil v období 600 let po Velké Hyperprostorové Válce. Byl talentovaný Jedi studující v chrámu na Ossusu. Jeho první velký test ale nezvládl a jeho mistryně mu proto neudělila titul Rytíř. To Nadda tak rozzuřilo, že se poddal hněvu a svou mistryni jménem Matta Tremayne zabil. Tímto Nadd natrvalo padl k temné straně a nezbylo mu, než uprchnout. Letěl do oblastí, které kdysi patřily Sithskému impériu. Přistál na planetě Aschas Ree kde nalezl holokron krále Adase. Od tohoto okamžiku Nadd cestoval hlouběji do bývalého Sithského Impéria až přiletěl na Yavin 4 kde nalezl Nagu Sadowa, 600 let hibernujícího a stal se učedníkem. Po té, co získal dostatečnou moc, zavraždil svého mistra podle způsobu sithu, získal titul Temný Pán a odletěl na Onderon, kde se prohlásil za krále.

Život po smrti

Po jeho smrti byl uložen do hrobky pod palácem a jeho nástupníci používali temnou stranu také až do doby Zvířecích Válek na Onderonu kdy jeho duch dělal velké problémy a tak ho mistr Arca Jeth přemístil z Onderonu na sousední měsíc Dxun. Kromě zkaženi trojice Krathů z Korosu, jeho duch ovládl Exara Kuna a stal se jeho mistrem aby ho zlákal k temné straně. Nakonec byl ale po způsobu sithu poražen právě Exarem.

Odkaz Temného Pána

O 45 let později v jeho hrobce zkoušeli sithský rituál následovníci Darth Nihiluse ale byli zastaveni společníky Vypovězené. O 3000 let později se do jeho hrobky dostal Darth Bane a nalezl v ni Naddův holokron a použil ho k poslednímu doladění Pravidla Dvou. Bylo to také tam, kde se na Banea přisál Orbalisk a vytvořil mu živé brnění. Nadd byl velmi zajímavou postavou, velmi zajímavým Temným Pánem a to hlavně pro svou touhu po moci. Netoužil dobývat galaxii ale usadit se na jedné planetě a jejím lidem krutě vládnout a tak také učinil a stal se z něj král Onderonu.

Zajímavost

• Zajímavost je, že Freedon je První známý Sith, který s jistotou měl Světelný meč. Konkrétně měl krátký žlutý ale raději používal svůj blaster.

• Druhá zajímavost je ta, že o 400 let později nad jeho hrobem říká mistr Arca, že Nadd nebyl dostatečně silný aby zabil svého mistra a nestal se tak Temným Pánem a proto odletěl na Onderon. Je vidět, že ani Mistři Jedi nejsou neomylní. Právě tím, že Nadd svého mistra zavraždil, přešel titul Temný pán na něj.