Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plo Koon

Plo Koon

plokoonv2.jpg

Plo Koon pocházel z Dorinu, chladného a prašného světa s neobyčejně řídkou atmosférou. Jeho rodná planeta leží mezi dvěma nebezpečnými černými dírami, které odrazují cestovatele a propůjčují domorodým Kel Dorům pověst tajemných tvorů, kteří nahánějí pověrčivým pilotům hrůzu.

Koon, dlouhodobý člen Rady vnímal otázky morálky vždy v černobílém podání. Tento povahový rys je společný všem příslušníkům jeho druhu, kteří obhajují popravy a trestné ampulace. Proto byl také mnohem více než ostatní jediové ochotný uplatňovat(nesmlouvavou spravedlnost). Koon mohl působit na svůj cíl Silou, aniž před ním stanul, mohl ve svém okolí manipulacemi prostředí vytvořit mlhu a led a také byl schopen provozovat spornou techniku (světélkujících konečků prstů), které říkal (elektrický soud). V atmosférách bohatých na kyslík nosil ochranné brýle a dýchací přístroj. Tuto výbavu odkládal jen ve svém klimatizovaném příbytku přístupném přes vzdušný zámek. Kdyby se někdy setkal s čistým kyslíkem, znamenalo by to pro něj okamžitou slepotu možná i smrt.

V páté bitvě o Quotile během prudkého hyperprostorového konfliktu zvedl padlý prapor Republiky a vedl její síly k vítězství. V době bitvy o Naboo připravoval mladou trandoshanskou dívku, svého Padawana k přijetí titulu Rytíř řádu jedi.

Plo Koon byl zabit v klonových válkách při rozkazu 66. Byl sestřelem klonovými stíhači.