Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rosh Penin

Rosh Penin

 

penin.jpg

Rosh Penin byl student na akademii jedi na Yavinu. Cestou síly ho provedl Kyle Katarn. V roce 14 ABY byl Rosh převezen na Akademii Jedi linkovým transportem s mnoha studenty . Na cestě se seznámil s Jadenem Korrem, z obou dvou se nakonec stali silní a dobří přátelé. A první cesta jako zasvěceného , přišla zároven jako první mise, protože jejich transport byl napaden stoupenci Ragnose. Společně se poté pokoušeli dojít až do chrámu ale Rosh osaměl když nechal jít Jadena napřed, ovšem za chvíli šel za ním neboť viděl, jak leží v bezvědomí.Během roztřidování studentů byli oba dva přiděleni mistru Katarnovi a tak ihned následoval společný trénink, při kterém se chtěl Rosh předvést a získat si náskok, aby tak zadržel Jacena a sám dokončil „závod“ jak si myslel , jako první. Droid byl nastaven na mód zabiják přímo pro samotného luka Skywalkera. Jaden měl štěstí že toho droida vyřadil z provozu. Rosh později litoval svého rozhodnutí, ale i tak mu bylo jeho chování vytknuto a Jaden se na něj velmi naštval, ale oba věděli, že jestli mají studovat společně musí se tak i chovat a tak se Rosh omluvil.

Rosh často vykazoval pocity jako Anakin Skywalker, tvrdil že ho jeho mistr drží zkrátka a nenechá ho plně využívat své schopnosti. Rosh byl arogantní ale přesto mu byla udělena mise na Byssu, kde měl vyšetřit aktivitu kultu Ragnose ale byl při misi zajat.¨Prvně se bál smrti ale nakonec povolil uzdu svému strachu a použil jej k Temné Straně a stal se učedníkem Tavion Axmis. Rosh byl pro temnotu skvělý úlovek, slabý jedinec, toužící po stále větší moci. Rosh letěl s Tavion a kothovými dvojčaty na Vjun do Vaderovi pevnosti, aby odtud odčerpal sílu Temné Strany.Luke to ale tušil a poslal na Vjun Jadena.Rosh byl překvapen, když v trunim sále potkal svého bývalého spolužáka ale nic mu nevadilo a s pomocí dvojčat se s Jadenem pustil do neúprosného boje, který ale prohrál a nebýt příchozí Tavion možná by i podlehl Jadenovu hněvu. Rosh později svého rozhodnutí litoval a na Taspiru III kam byl s druhýmTavioniným učněm(Alorou) poslán. Podařilo se mu poslat nouzový signál na Yavin a Jaden s Kylem tedy přiletěli. Když se Jaden s Roshem opět setkal. Když byli oba v nejlepším, objeivla se Alora a pokusila se k temné straně přetáhnout Jadena, po té co odmítl se na něj a na Roshe vrhla.

 V hněvu a snaze zabít Roshe mu Alora odsekla levou paži.Rosh byl stabilizován a převezen zpět na Yavin kde dostal robotickou ruku a nový světelný meč. Roshův konec po zničení Stoupenců Ragnose, není znám ale pokud se vyplnila Katarnova přání, stal se z něj velký jedi.