Jdi na obsah Jdi na menu
 


501st legie kapitola 2

8. 1. 2010

Kapitola 2: Kaal'Naar

Malý starorepublikový-nyní imperiální Dreadnought vyskočil z hyperprostoru na orbitě planety Kaal'Naar. Po povstalcích se slehla země, myslel si velitel Bacara, když rychle zhodnotil senzory.

Je možné, že jsme je předběhli, přeci jen, do systému Ansion je to z Coruscantu dálka.“navrhl komandér Neya.

V tomhle stoletým vraku?“zapochyboval Bacara, a opět jednou zatoužil, aby měl po svém boku generála Mundiho. Ten by věděl co dělat. Ale toho vlastoručně zastřelil...

Máme to jen kousek.“

No dobrá, měl bych jeden nápad. Rozdělíme naše muže po dvojicích, každému dáme speederovou motorku BARC nebo jednoho průzkumnýho chodce AT-RT. Loď zůstane ve vzduchu, kdyby tam dole ještě nebyli.“

Nebo už.“rýpnul si jeden pilot.

Ty mlč.“zavrčel Bacara. Pokynul svému příteli a řekl: „My půjdeme spolu.“

To zní jako dobrý plán. Můžeme vyrazit. A pamatuj, než dorazí 501., chci to mít z krku, ať nevypadáme my neeliťáci jako nemehla.“

O několik minut později již startovalo hejno LAATéček doprovázených dvěma ARC-170. Ty dostaly za úkol prozkoumat rozlehlé nezastavěné oblasti. Většina AT-RT byla pak přidělena do hluboké džungle a speedery BARC padly na města. Lehké motorky si vyžádali i oba velitelé, kteří si je značně oblíbili.

Výborně, rozmístění a své oblasti znáte. Držte se ve dvojicích pohromadě, když jednoho z vás zastřelí, druhý nám to ještě stačí říct.“prohlásil Bacara těsně před dosednutím na zem.

Povzbuzující jako vždy?“zasmál se druhý velitel, když nasedal na svůj stroj.

Nepotřebujou povzbuzení, jen odhodlání a blastery.“

Pořád tu máme město na prozkoumání. Do toho.“

* * *

...Dreadnought. Jestli mají namířeno k šéfovi...“hlásil přes komlink jeden nepříliš spolehlivý kontakt Almesta Gruumplena z Ansionu.

O tom ale nemůžou vědět. Von-Mal je s těma zatracenýma vzbouřencema.“odporoval mu námezdní lovec, číhající na Kaal'Naaře.

Na to zapomeň, jediho...“

Jedi je mrtvý, tu laskavost nám prokázal Vader. Možná ho přeci jen nezabiju.“

Ani náhodou, to monstrum-ať je to cokoliv-chci vidět rozmontovaný. Nevypadá moc přátelsky a jestli dělá pro Palpatina...“

Takových monster je hodně. Dej mu čas. Může být užitečný, a možná nám i ušetřit trochu práce.“

Přerušil komunikaci a po sto tisící zkontroloval svoji odstřelovačku. Měla štěstí, že útěk z rozpadající se budovy přežila jen s pár škrábanci. Ty nevadily, hlavně, že byla stále spolehlivá a smrtící. Jak ten Zabrak i jeho přátelé brzy pocítí. Tedy pokud ho nepředběhne Vader a impérium...

* * *

Dvě speederové motorky prosvištěly ostrou zatáčkou mezi dvoupatrovými budovami Kaal'Naarského města Atichii. Nebylo velké, takže oba velitelé nemuseli spěchat. Přesto tak činili, rozhodnuti prohledat každou budovu, do které by se hledaná loď teoreticky vešla. Bacara navíc neměl zábrany v popravování bytostí, které kladli odpor.

Ještě támhle, pak dojedeme zablokovat komunikační středisko. Nesmějí o nás vědět.“řekl Neyo těsně předtím, než zarazil u budovy, na kterou ukazoval. Neobtěžovali se speedery zajistit, prohlídky šly ráz na ráz. Jen odstřelili dveře a vpadli dovnitř.

Nikdo ani hnout, ruce nahoru, imperiální prohlídka!“vykřikl Bacara. Jeden civil si odfrknul a místo uposlechnutí rozkazu ke komandérům vykročil.

Asi nevíte kdo já jsem.“začal muž.

Moc to nezabralo.“prohodil Neyo. Jeho bratr ho ignoroval a vystřelil.

Tohle je výhodou impéria-nepotřebuješ žádný papíry, jen DC-15ku.“

Bacaro, tohle v popisu práce nemáme!“

Né!“vykřikla žena zastřeleného a vrhla se k jeho tělu.

Neyo právě včas postřehl, že se jeho přítel chystá znovu zmáčknout spoušť. Měl toho právě dost a pušku příteli vyrazil z rukou. „Zbláznil jsi se?! Máš dojem že maj v obejváku zaparkovanej transport?!“křičel.

Neuposlechli rozkaz.“

Nikdy tě nenapadlo pohnout jedním prstem a přenastavit zbraň na omráčení?!“

Vzpamatuj se, Neyo. Tohle je naše práce. Chránit impérium.“

Tomuhle říkáš ochrana?!“

Bacara si sundal helmu a vrhl na ženu i starého přítele znechucený pohled. „Jdeme.“

Když vešli ven, hádka pokračovala. Neyo věděl, že jeho přítel má zálibu v likvidaci cílů, ale vraždit nevinné lidi ho ještě neviděl.

Chvíli na sebe rozzuřeně civěli, než je přerušil výstřel z blasteru. Velice přesně mířený výstřel z blasteru, který zasál malou nádrž u jedné ze zaparkovaných motorek. Obě dvě následkem toho explodovaly, až velitelé odlétli na stěnu budovy.

Co to...“vedle Bacarovi hlavy se rozprskl energetický paprsek a zanechal za sebou černou spáleninu. „To jsou ti tvoji nevinní lidé, Neyo!“

No dobře, uznávám, že tohle jsem nečekal. Promiň.“

* * *

Tak pojďte, vy zmetci. Tady už čmuchat nebudete...“šeptal Gruumplen, zatímco se pokoušel o odstřelení obou klonovaných vojáků. Zatím se mu to nedařilo. Ještě třikrát vystřelil a pak klení vystřídalo překvapení. Vykulil oči, když na scénu napochodovala dvojice AT-RT a spustila palbu jeho směrem.

Hej, nechcete si na mě přivízt tank?!“zařval a bez valného míření za minutu vyprázdnil zásobník. Efektem byl jeden mrtvý a jeden zraněný voják, oba původní cíle však zůstaly nezraněny. Navíc teď nasedli do dvou náhle vyprázdněných chodců a namířili si to za ním.

Tyhle mrchy sou fakt rychlý...“zavrčel, když si sniperskou pušku přehazoval přes rameno a hnal se ke speederu. „Přísahám že se ještě uvidíme!“

Nastartoval motor a chystal se pořádně přidupnout pedál, když se ozval jeho komlink. Rychle ho zapnul, aby spatřil opět jeho starý „kontakt“ na Ansionu. Ten hlásil: „Almeste, něco nevyšlo. Republikáni se vynořili kus od toho Dreadnoughtu, ale přivezli si s sebou pár divnejch stíhaček... myslim že z Naboo.“

Naboo?! To smrdí, zmiz z tohohle systému, než tě někdo...“vysílání bylo náhle násilně přerušeno z druhé strany. „Zbohem, příteli.“

Náhle těsně vedle něj dopadl blasterový výboj tak silný, že kdyby se trefil, roztrhal by celý speeder na kousíčky. Ohlédl se a zjistil, že duo klonů je již na místě i se svými stroji. Alespoň bylo vyřešeno jeho dilema, jestli by měl dodržovat předpisovou rychlost.

* * *

Z hyperprostoru skočil jeden imperiální Venator. Jeho velitelé museli být dost překvapeni, když před sebou uviděli menší bitvu. Dreadnought bojoval s malým transportem a letkou stíhačů Naboo N-1.

A sakra, škoda že tady není Vader. Ten by si s jejich stíhačkama pohrál.“prohlásil Vír-pilot, který se se svými parťáky z 501. - pilotem Skořápkou a zadním střelcem Pákou osvědčil již v mnoha bitvách, včetně té u Coruscantu.

Naskočili do své ARC-170 a plni adrenalinu se již nemohli dočkat bitvy. Bylo jim úplně jedno, jestli si organizace za kterou bojovali říká republika nebo impérium-pro ně to bylo to samé, jen v ní chyběli jediové, co by je vedli. Ale co, stejně byli cvičeni k samostatnosti.

Za kancléře Palpatina, dáme to těm zrádcům sežrat!“zavýskl Páka při startu.

Já slyšel, že tyhle žlutý mrchy jsou kluzký, dávejte pozor.“varoval ostatní Vír.

Mě netrefí, kdyby si přivezli flotilu.“prohlásil sebevědomě Skořápka. Jeho přátelé opravdu netušili, kde k té přezdívce přišel.

Modrá letko, transport si bereme my. Hlavně zajistěte, aby nikdo neunikl!“zdůrazňoval priority velitel Venatoru.

Modrý tři rozumí.“hlásil Vír. Pak už je pilot strhl do vývrtky a na něm bylo, aby rozstřílel cokoliv střílelo po nich. Nutno dodat, že se skvělými manévrovacími schopnostmi Skořápky to byl zapeklitý úkol.

Vedle nich explodovalo jedno ARC. Všichni členové posádky stíhače náhle dostali chuť vraždit, když z komlinků zapraskalo: „Tady kapitán Typho z Naboovské bezpečnosti, co to ksakru děláte?! Jsme tady na Kaal'Naaru z diplomatických důvodů, žádáme o okamžité zastavení palby!“

Veliteli? Co s tímhle?“ptal se nedůveřivě Vír.

Nereagujte a zlikvidujte. Máme pozitivní identifikaci toho transportu. Blafují.“hlásil velitel.

Tak s tim teda problém nemám. Nasměruj mě na ně, za naše bratry!“ Střelec zmáčkl spoušť ještě než větu dořekl. Jeden protivník už věděl, že vyjednávání nezabralo-příliš pozdě.

Proklatě...Chraňte náklad, já musím něco doručit...“mumlal Typho, který patrně zapomněl vypnout komunikátor.

ARC-170 v otočkách zahnulo prudce vzhůru a prosmýklo se mezi dvěma protivníky. Ty si pak s výskotem podal Páka. „Tomuhle říkám bitka!“

* * *

Já chci kaňon, já chci kaňon!“přál si Gruumplen, který se svým speederem stále uháněl před dvojicí AT-RT. Pokud se rychle nedostane z jejich dostřelu, zkončí jako škvarek uprostřed nekonečných stepí. Naštěstí se jedna taková možnost nabízela v nedalekém přírodním útvaru. Jediný problém byl dostat se tam.

K čemu vám sakra budu?! Slibuju že už se vás nepokusim zastřelit!“křičel do větru. Podle očekávání to ale nepomohlo. Nezbývalo mu, než poslední půl minuty jízdy prokličkovat. Když se mu to konečně podařilo, už jen zcela nepříčetně výskal. Propast AT-RT nikdy nepřekonají, brzy se ukáže, jestli jeho modifikovaný speeder ano.

Konečně ztratil půdu pod repulzory. Zbývalo mu modlit se ke všem bohům, které si obyvatelé galaxie vytvořili. Až do okamžiku, kdy do zádi jeho vozidla udeřil Blasterový výboj, navíc přesně v polovině cesty nad nekonečnou hlubinou.

Čas na improvizaci nadešel. Na skok tu byla stále ještě velká vzdálenost, se strojem již počítat nemohl. Přišel nato, že mu zbývá jen jediná možnost-a vůbec se mu nelíbila.

Odrazil se, přičemž vytáhl jednou rukou pistoli, druhou harpunu, a v jednom momentě je pak spojil. Začínal padat, když zbraň natáhl a zacílil. Zmáčkl spoušť a zjistil, že střílí na hromadu kamení. Až poté se k němu donesl i zvuk-domyslel si, že lavinu kamenní spustila palba AT-RT. Ohrozila jeho harpunu, která mohla být klidně přetržena, zachytit se na nějakém rovněž padajícím kameni, neby být zcela odkoněna.

Došlo ke třetí možnosti, naštěstí byla při něm notná dávka štěstí. Odklonění nebylo totiž zas až tak špatné-byl přichycen na stěně. Bohužel, příliš nízko na stěně, přesněji dva metry od okraje.

Oba kloni si situaci vyložili dobře-a spustili novou nekonečnou lavinu.

Sakra, když mě necháte jít, zaplatim první rundu! Že pijete Alderaanský pivo?“zlehčoval pro sebe Almest situaci. Humor se mu vytratil, když jeden kámen jen těsně minul jeho halvu-a urazil polovinu jeho milované sniperské pušky!

A dost, právě jste si podepsali rozsudek smrti! Teď sem se naštval!“

Vojáci museli sledovat s ústy dokořán, jak se vyhnul jednomu balvanu, ale pak se na něj na zlomek vteřiny „postavil“ a odrazil se od něj, čímž se dostal na místo, kde mu střelbou vytvořili slušné schodiště.

Sejmi tu zatracenou Endorskou opici!“

Rozhodně tak leze.“potvrdil Neyo za prudké palby. Ta náhle však již nebyla jednostranná. Námzední lovec lidí totiž stanul naproti AT-RT a začal ze své pistole opětovat palbu.

Rychle, než...“

Zatraceně, podívej! 501. legie. V ten nejhorší okamžik!“

Z oblohy se skutečně snesl jeden dělový člun LAAT plný vojáků z pověstného elitního oddílu. Mělo to ale jeden kladný efekt-námezdní lovec konečně kapituloval.

Umíš si představit, co to udělá s naší pověstí?“zavrčel Bacara.

Mynock zatýkající Gruumplena se podíval na dva velitele, kteří jen bezmocně přihlíželi a zeptal se Dexe: „Je to tim že jsme opravdu tak dobří, nebo jsou oi takoví amatéři?“

Podle mě obojí.“zazubil se Dex. „Nabereme je?“

Ne, ani nápad. Maj vlastní mašinky, ať si jdou pěšky.“

Můžou už mít málo paliva.“upozornil Úhoř.

Nám to vadit nemusí.“ rozchechtal se kapitán. Jeho muži si o něm mysleli všelicos, ale nepovažovali ho za svůj vzor. Život nájemného lovce se na něm evidentně podepsal.

Teď musíme ještě vyřídit zrádce. Jejich transport byl sestřelen, ale většina to přežila. Jsou ve městě, takže je najdeme a zabijeme.

* * *

Von-Mal už přestával být vyděšený, a zkrátka zatnul zuby a dělal, co se po něm chtělo. Koneckonců, po sestřelení transportu do města nic jiného nezbývalo. Jedinou nadějí bylo dostat se k vhězdnému přístavu, v cestě jim ale stály jednotky klonů a lehkých vozidel AT-RT. Byl si jistý, že kdyby tady byly děti, i ty by dostaly blastery a byly poslány do boje. K tomuto závěru došel, když zbraň dali jemu.

Osmičko, trojko, kryjte nám záda. Pětko, vy dva, vezměte ten přístav útokem obloukem zprava. Ostatním-přímý útok!“hlásil jeden z vojáků.

Ale já nejsem voják!“stěžoval si Von-Mal, i když už střílel.

Polovina z nich včera taky nebyla. Před týdnem téměř nikdo. A hle-sme vojáci.“zabručel muž, pasovaný na velitele.

Zhruba dvacetičlenná skupina vyrazila pod těžkou palbou kulometných hnízd a imperiálních chodců. Bylo to jako z nějakého holonetového filmu. A měli stejné ztráty.

Koto, Dareshi, vpřed. Kryjeme vás!“prohlásil jeden z pětice, která měla to štěstí a doběhla k bráně přístavu. „Musíte se dostat k jedné z těch lodí, co tam stojí... Vezměte toho nákladního hybrida, vypadá jako pašeráckej, a co je pašerácký, je zatraceně rychlý.“

Rozkaz!“zareagoval Daresh z Coruscantské bezpečnosti.

Cože?!“nato Von-Mal.

Nekecej. Pomůžu ti.“táhl ho bezpečák za sebou. Zabrak s potěšením zjistil, že většina obrany je z vnější komplexu. Cesta byla jednoduchá. Relativně.

Tak jo, další AT-RT! Musíme sebou pohnout, na plánování bude čas jindy!“rozkázal velitel. Víc Von-Mal neviděl-skočil do nákladní lodi a začal zapínat motory. Neobtěžoval se zeptat, jestli jsou všichni na palubě, zkrátka rychle zavřel vstupní rampu a usadil se v pilotním křesle.

Vy dva, k dělům. Já s Kotou nás odsud dostaneme.“křikl dozadu Daresh, zatímco zaujímal pozici kopilota.

To jsme jen čtyři?“

Pátej to dostal.“

Pane, tady je jenom jedno dělo!“hlásil někdo.

Tak si o něj zahrajte sabacc, mě je to jedno. Chci střelce!“zuřil bývalý Coruscantský bezpečák. „Zvedni... jak se tahle plechovka vlastně menuje, Koto?“

Moment.“nahlédl do palubního počítače. „Ebon Hawk IV(Původní Ebon Hawk můžete shlédnout ve hře Kotor 1, 2, poznámka autora).“

Fajn. Zvedni Ebon Hawka, a nech tu věž rozprášit každou ARC-170ku, která se objeví na dostřel.“

Dobrá... Nejzábavnější je, že čekáš, že to budu umět...“

Cože?!“

Klid, klid, klid! Neřekl jsem, že to neumím, jen že se mi nelíbí, že je to bráno jako samozřejmost.“

Během debaty a pozvolného vstoupání plochého Ebon Hawku IV, jehož starý předchůdce se proslavil před několika tisíci lety, je uviděl každý stíhač v sektoru, a stihl tam dorazit. Ještě že v sektoru moc stíhačů nebylo.

Dvě ARC-170ky za náma, ať ste v tý střelecký věži kdo chcete!“hlásil Daresh.

Rozumim, jen mě nasměrujte. Jo, a menuju se Dafkin Kradur.“ozvalo se z komlinku v ovladacích panelech.

Dafkin Kradur... Co je to zajméno?“zamumlal Daresh.

Muunilistský.“

Jak to, že mě slyšel?blesklo člověku hlavou. Muun. Úžasný.

Letí před vás. Připravte se střílet!“hlásil Von-Mal, když se mu před průzorem mihl jeden stroj. Odpověď se dostavila jen v podobě salvy, ta bohužel minula cíl.

Sakra!“

Možná sem měl to dělo dát tvýmu kolegovi.“navrhl Daresh. „Tohle je asi moc neohromí.“

To se ještě uvidí...“

Stíhače si přesto uvědomily nebezpečí a zařadili se za loď. Energetickými výboji nešetřili, Ebon Hawk IV měl však nejnovější štíty a nejpevnější pancéřování. I manévrovatelnost byla vyzkoušena, když loď kroužila ve spirále-taktice účinné, ale jen krátce.

Musíme na to šlápnout, risknout skok do hyperprostoru!“kontroloval senzory s komentářem jako vždy vyděšený Von-Mal.

V gravitaci planety? Blbost!“reagoval bleskurychle Daresh. „Mám jinej nápad.“řekl a než mohl Zabrak cokoliv udělat, vrazil do řídící páky a loď téměř na místě zastavil.

Aha!“rozsvítilo se Von-Malovi v hlavě, když se stíhačky, které nestihli snížit rychlost ocitly před jejich děly. „Takhle!“ Řekl a zmáčkl spoušť. Daresh přidal raketu a to vše vykvetlo v jednu oslnivou explozi.

Druhá ARC-170ka se okamžitě stočila na levo a vypálila odsud-přímo do rány Muunovi Dafkinu Kradurovi v jeho střelecké věži.

Tak, ještě nějaký komentáře k mým střeleckým schopnostem?“

Když tak budeš pokračovat, tak ti neustřihnu šťávu do děla.“prohlásil Daresh. „Dobrý manévry, Koto.“

Hej, to měla bejt pochvala? Moc se nepovedla!“vyčítal rozhořčeně Muun, nikdo ho však neposlouchal. Všichni si pouze vychutnávali protahování hvězd v hyperprostorový tunel.

* * *

Zatraceně! Utekli!“ vykřikl Mynock a strhl si helmu. Následně ji ve vzteku odhodil. „Obě ARCčka jsou na kusy, a povstalci utekli!“

Pane, teď by jste se měl věnovat našemu zajatci, tomu námezdnímu lovci lidí. Zrovna tady přistává lord Vader, a myslím, že bude chtít informace.“ řekl Úhoř, který postával v rohu místnosti a zachytával na mnoha komunikačních frekvencích důležité informace.

Myslím, že není co řešit. Určitě to bude povstalec.“

Stejně bychom ho měli vyslechnout, kapitáne.“promluvil Dex.

Dobrá. Efko, zkontroluj naše vybavení pro výslech...kdyžtak ho trochu dobij...“oslovil Mynock s povzdechem jednoho vojáka z jednotky-FF-3562.

Pane, ano, pane!“vykřikl ten a vydal se připravit mučící elektrické výboje.

Zbývající tři kloni se po sobě podívali, a chvíli nerozhodně stáli. Pak Mynock zvedl svoji helmu a znovu si ji pevně nasadil. „Úhoři, ozvy se mi, jakmile sem Vader dorazí. Měli bychom ho přivítat.“

Poté spolu s Dexem odpochodoval dveřmi do další čtvercové místnosti zhruba pět na pět metrů. V jejím středu řval bolestí Almest Gruumplen, pevně přichycený v silových poutech. Efko do něj ne zrovna šetrně poštěl energetické výboje.

Už ho nech. Když nám omdlí, bude to na nic.“

Ano, pane.“

Fajn. Takže, námezdní lovec... V městě plným rebelů, střílející po imperiálních vojácích. Asi nemáte žádné vysvětlení, že?“spustil Mynock humálnější verzi výslechu.

Vim, co si myslíte. Nejsem rebel!“

Další dávku, prosím.“pokynul kapitán k ovládání. Okamžik počkal, a pak pokračoval: „Tak kdo tedy jste? Každá lež se trestá energií, a mě osobně nebude vadit, když tě ta mašina usmaží za živa.“

Jsem...Jak už si zřejmě někdo všiml, námezdní lovec.“

Pracující pro koho?“

Momentálně pro nikoho, já jenÁÁÁÁÁ!“vykřikl, když jím projel další záblesk trestné elektřiny.

Chyba. Námezdní lovci neriskují, když za to nejsou placeni. Takže znovu. Pro koho pracuješ?!“

Víš toho o nás dost, klone.“

Mynockův výraz ztvrdl. Efko pochopil nevyrčený rozkaz, a Gruumplen následně pochopil, že oslovení je nevyhovující. „Dobrá... Kapitáne... Najal si mě jeden chlap... Ale pak jsem nedostal zaplaceno, a ještě mě urazil. Chtěl jsem ho přirozeně zabít. Sleduji ho z Coruscantu až sem!“

Víš o tom, že tvůj kontakt je povstalec?!“zavrčel Mynock a málem již pokynul Efkovi.

Von-Mal? Nenene, jen se k nim teď připletl. Chtěl se zrádci dojednat obchod, když jste na jejich sídlo na Coruscantu zaútočili vy. Říkám pravdu!“

Mynock zpozorněl. „Jaký obchod?“

Nevím přesně. Nějaký jedijský artefakt, měl za něj dostat fůru kreditů. Proto před vámi utíkal.“

Dobrá, ověřím si to. Ještě jeden dotaz-proč jste začal střílet na imperiální vojáky?“

Ohrožovali mě.“odfrkl si Gruumplen. To byla chyba, kterou kloni náležitě odměnili.

Pane, lord Vader je tady.“ozval se Úhoř, který zadýchaně vpadl do místnosti. Poznámka to byla ale zbytečná, protože vteřinu potom se otevřely hlavní dveře a temný pán vkráčel dovnitř. Vojáci se mohli přetrhnout, jak stoupali do pozoru a salutovali.

Pohov. Kde jsou povstalci?“přeskočil Sith formality a šel jako vždy k věci. To mu po jediovi Anakinu Skywalkerovi zůstalo.

Dobrá otázka, pane. Takže?“otočil se Mynock na zajatce.

N-nevím.“Darth Vader se zlověstně nadechl. „Ale odlétli mojí lodí. Můžeme Ebon Hawk IV sledovat!“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

určitě

(boss, 14. 1. 2010 14:40)

tomu veřim že chytne já tomu veřim

další díl

(orkin-ondřej rolník, 14. 1. 2010 6:49)

až bude :D
zatim mam asi 5 stránek další kapitoly, takže doufejme, že mě o víkendu chytne psací amok :D

jasny

(boss, 13. 1. 2010 21:37)

jj necham to na tobě a kdy planuješ dalši dil

RE: zajimavé

(orkin-ondřej rolník, 13. 1. 2010 6:54)

no, to bych musel mít nápady na nějaký vtipy :)
jinak, snažil sem se, aby Gruumplenovo hlášky při šplhání na skále zněly uhozeně, vtipně :D

zajimave

(boss, 12. 1. 2010 20:30)

tak jsem dočetl vše co jsem zmeškal začinaš mě napinat s přibehel a taky ocenuju co jsem si všimnul že si pozenil chovani osob k časovenu rozdilu hodne dobri a boje užasny.... pokud bych mohl poprosit skus tak občas zapojit homor nebo vtipi ale zaleži na tobě :-)

Pravda

(Andrew26, 10. 1. 2010 12:26)

Jo, to je pravda, takhle je to strašný.

.............

(orkin-ondřej rolník, 10. 1. 2010 7:25)

no, ono to taky je překopírovaný z wordu :)
ale to pozadí myslim je lepší, jinak to neni moc vidět...

Poznámka k formátu

(Swen Hakon, 9. 1. 2010 22:03)

Skoro to vypadá jako překopírované z Wordu. Lepší by bylo vkládat čistý text nebo nenastavovat barvu a pozadí tozn. nechat to automaticky. Jinak příběh... BOMBA!!! Skvělej! Přidal jsem si 501. mezi oblíbené a čtu a čtu a čtu...

AT-RT

(Padden, 9. 1. 2010 21:21)

Wow díky na to sem se moc těšil ale nevim jestli mám už začít číst páč já když čtu dobrou knížku tak jí shltnu a bojim se že bych ze dvou kapitol měl akorát absťák :D ale zvědavost asi zvítězí :D

..........

(orkin-ondřej rolník, 9. 1. 2010 7:12)

andrew, nemysli že ho nechám popravit nebo tak něco, je to postava na celou knížku skoro :)
jinak sem si vzpomněl na Paddena, když sem sem dal AT-RT :D

Pecka

(Andrew26, 8. 1. 2010 20:50)

Pecka! Ale škoda že chytli toho lovce.