Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prolog

16. 11. 2009

Prolog:

V jednom dni se změnila galaxie. A to díky jednomu muži. Darthu Sidiousovi. Vojáci z 501. byli jedni z nejefektivnějších, v oblasti zabíjení jediů. Rozkaz 66 je možná pobouřil, drtivá většina z nich však zůstala věrná bývalému kancléři republiky-nyní císaři.

Chrám jediů padl, mnoho rytířů v rolích generálů také. Mnoho jich ovšem také přežilo. Byli prvním odbojem, dávno před rebelskou aliancí. To oni lidem i ostatním rasám ukázali, že nemusí snášet tyranii. To si ovšem Sidious ani jeho nový učedník-Vader, nemohli dovolit. Právě na 501. legii bylo, splnit jejich vůli. K tomu byli stvořeni. To dokázali.

* * *

Von-mal Kota, Zabrak a pašerák, se procházel nižšími Coruscantskými ulicemi. Ne ale zase příliš nízkými, k tamnější lůze přeci jen ještě nepatřil. Schylovalo se však k tomu, před dvěma dny totiž přišel o loď. Nyní si musel rychle nějak vydělat, nebo v krutém zločineckém podsvětí zemřít.

Protlačoval se davem nejrůznějších ras, když jeho pozornost upoutalo něco nahoře. Viděl záblesky blasterové palby... A možná ještě něco jiného. Sledoval jednu přistávací plochu obrovského chrámu jediů.

Vylekaně ucukl, když kus od něj dopadlo tělo jednoho klonovaného vojáka. Nicméně byl praktický, dost na to, aby okamžitě mrtvému zabavil jeho pušku DC-15. Naštěstí to byla ta kratší verze, takže ji mohl schovat pod svůj volný plášť.

Z plošiny vzlétlo LAAT/i-republikový transport. I na něm se něco dělo. A Von-mal náhle poznal pravdu. Šlo o souboj na světelné meče. Chvíli uvažoval, než zvítězila jeho zkažená povaha. Odstřelil zámek nejbližšího speederu, skočil do něj a nastartoval. Nevšímal si zlostného pokřiku okolních osob a vzlétl. Držel se asi sto metrů pod LAAT, které se rozhodl získat jako svoji novou loď. Měl jedinečnou šanci, když jediní na jeho palubě byli zaměstnáni bojem.

Náhle se ozval výkřik a z transportu nad jeho hlavou něco padalo. Něco malého a lesklého. To něco se odrazilo od cizího dopravního prostředku a skočilo přímo do Von-malova kradeného speederu. Byl to jedijský holocron.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pokračování

(ccc, 1. 10. 2010 17:06)

můžu se zeptat jestli ta kniha bude vůbec pokračovat

pokračování

(orkin-ondřej rolník, 23. 12. 2009 7:38)

jestli chcete jednu stránku, tak můžu poskytnout :D

RE: dlouhé čekání

(Andrew26, 27. 11. 2009 15:05)

GRRRRRRRRRR

dlouhé čekání

(orkin-ondřej rolník, 27. 11. 2009 6:43)

obávám se, že možná ze starýho disku nevyrazim těch(10?) pár stránek, který sem napsal, takže možná si počkáte na pokračování :(

WOW

(Andrew26, 16. 11. 2009 19:55)

Wooooooooooow