Jdi na obsah Jdi na menu
 


501st legie 1 kapitola

16. 10. 2009

Kapitola jedna:První mise

Klonovaný komandér 1028 zadal kód do dveří, ty se otevřely a on vešel do velké místnosti, ve které bylo ještě větší množství vojáků v bílých brněních.Rozhlédl se, aby zjistil kam všichni koukají.Pak to zjistil!Pár metrů od něj stál mistr Yoda osobně.Sice nikdy opravdu neviděl co tajemný jedi dovede, ale nepopiratelné bylo, že je hned po kancléři Palpatinovy druhou nejmocnější osobou republiky.V rozporu s tímto faktem byl ovšem Yodův vzhled-malý „seschlý“zelený trpaslík působil komicky, tomu pocitu se nemohl ubránit.

„Komandére?“pronesl „zelený trpaslík“ v ten moment.

„Ano pane?!“1028 se postavil se do pozoru, a v duchu sám sobě nadával, že zapomněl na jedijské schopnosti zahrnující i částečné čtení myšlenek.

„Převezměte velení.“řekl Yoda a do ruky mu vtiskl malý disk, který pravděpodobně obsahoval všechny informace k tomu potřebné.

„Rozkaz pane.“odpověděl a zasalutoval.

Jakmile zaklaply za mistrem jedi dveře, ozval se bouřlivý smích.Normálně by reagoval jen zařváním, ale protože nikdo z nich na sobě neměl helmu, nemohl skrýt svůj vlastní úsměv, a tak to přešel jen obrácením očí v sloup.

„Do práce, čeká nás bitva!“zařval aby si to vynahradil.

„Ale pane, vy nám máte právě dávat instruktáže!“vyprskl smíchy jeden z vojáků.

Mistr Yoda evidentně věděl, že ho tímhle předáním instrukcí potrestá dostatečně.Měl své muže informovat co se bude dít, a sám to ještě nevěděl.A bude se toho dít hodně, tím si byl jist.

„Tak dobrá.“povzdechl si. „Běžte si zatím třeba leštit brnění, pohov!“otočil se a sklesle jen pro sebe dodal: „Já pudu studovat bitevní plán…“občas by raději byl v kůži jednoho z řadových vojáků.

* * *

Proč???1028 byl z té hromady taktických plánů,záložních plánů, plánů pro situaci B…na pokraji duševního zdravý.Na tohle měl vždy pobočníka, na tuhle misi ho s sebou nebral, protože se od nich žádné plánování neočekávalo, bohužel mistr Yoda mu toho k probírání dal dost a dost.A navíc jestli to nebude znát, a nechá to udělat někoho jiného, celá 501. se mu bude smát.Ne že by to byla jeho hlavní starost-koneckonců 501. velel, byl komandér a „každý s nižší hodností se může jít bodnout“ říkal si občas.Jenže to byli přátelé.A přátele teď bude potřebovat, pomyslel si.

Opět se znechuceně podíval na obrazovku, a do mysli si vrýval terén v oblasti, kam se měli vylodit, i s přesným rozmístěním lodí Obchodní federace.Stokrát raději by se tam se svojí legií vrhnul po hlavě, než dělat tohle.Když na to přišlo, taktiku vymýšlel, ale nedělal z ní přednášky sakra!

Podíval se na další separatistickou loď a propočítával, odkud bude v dosahu děl, když zapípal jeho komlink, zabudovaný v helmě.Ležela na stole kus od něj, rychle si ji nasadil a skryl tak obličej, který sdílel se všemi klony…Obličej mrtvého Jango Fetta-lovce odměn.Byl vděčný za to vyrušení.

„Opakujte.“řekl, protože o hlášení přeci jen přišel, než si nasadil přilbu.

Pak sebou Křižník sebou prudce škubl a 1028 už nepotřeboval vysvětlení.Byly pryč z hyperprostoru.

Vyskočil ze židle, popadl pušku která vedle něj ležela a pádil do hangáru.Cestou komlinkem udílel rozkazy jednotlivým jednotkám a rotám spadajícím pod 501.legii.

Za pár minut se prořítil poslední chodbou, prosvištěl otevřenými dveřmi, a přiskočil k malé jednotce z 501., která tam čekala.Podíval se kolem sebe na ostatní vojáky, co nespadaly pod něj.Modré označení měli jen vojáci jeho legie.Byli elita.A dostávali podle toho úkoly.

Přece jen něco z taktických plánů pochytil, a nelíbilo se mu to.501. dostala většinou první linii, a malý oddíl jeho mužů byl poslán zezadu zničit továrny na droidy ještě během bitvy.

Podíval se na přítomné členy jeho legie.

„Nebude to sranda.Pošlu vám všem úkoly.“mluvil přes komlink, takže ho slyšely i ti co ještě nedorazili.

Jak mluvil a udílel další a další rozkazy, dobíjel a kontroloval zbraň a doplňoval zásobu granátů.

Vstupujeme do atmosféry.Vstupujeme do atmosféry.Dělostřelectvo rozmístit na souřadnice 4387564…“dál už neposlouchal.Rozsvítila se světla a to byl pokyn pro naskákání do transportů.Celé ty roky se připravoval na tuhle chvíli.Zhluboka se nadechl a vstoupil do transportu LAAT.

* * *

LAAT prolétaly skrz mračna Geonosiského rudého písku.Plán byl trochu změněn, a shodou náhod to nebyl ani jeden z(jak to připadalo 1028)desítek záložních plánů.Jediové v aréně potřebovaly podle generála Yody pomoct.Jak se Yoda dozvěděl kde přesně jsou to netušil.To se ale netýkalo 501., ta měla stejné souřadnice na přistání jako předtím.

1028 se vyklonil z otevřeného transportu.

POZOR tam vzadu!“zařval do komlinku velitelův oblíbený pilot 2319.

Jen tak tak udržel rovnováhu, když LAAT zamířil prudce dolů.A bylo na čase, transport vedle nich neměl tak dobrého pilota-už z něj zbyly jen ohořelé trosky.Všude kolem náhle létaly červené střely.

Oddechli si, ale pak je o to víc překvapila prudká rána, která zasáhla křídlo.

Začali ve spirálách padat kolmo dolů.

„Ááááááá!do háje s tebou Wingu!“řval jeden z vojáků.Wing byla přezdívka pilota.1028 obvykle zase říkali „Velkej kápo“.

Zkus si to řídit sááááááááááámm…“Winga přerušila další střela.

Loď se ještě jednou přetočila, a pak s velkým nárazem dopadla na zem.Kusy kovu odlétly daleko odtud.Jak se trup roztříštil, rozdrtil nebo probodal většinu vojáků, ostatní si zase pouhým nárazem opatřili mnoho zlomenin, někdy i smrtelných.

Tři vojáci vylétli z trupu dřív, než explodoval.1028 se pokoušel zvednout z písku, byl mezi těmi třemi.

„Né!NÉÉ!!!“řval a snažil se doplazit k zničenému transportu.Zachytil ho druhý voják.

„Pane, poč-kejte!!!Ještě to může vyb-bouch-nout.“

„No právě!“snažil se zraněnému příteli vykroutit. „Wing ještě žije!“ukazoval na mírně se pohybující postavu v kokpitu.Wing se na něj podíval.V ten moment přišla druhá exploze, a roztříštila zbytek LAAT na kusy.

* * *

Vojáci se shromažďovali naproti pochodujícím masám droidů.Zvířený rudý písek je zatím kryl, brzy ale dojde na bitvu.

Na bitvu bez velení, pomyslel si 2434-člen 501. legie.1028-jejich velitel byl stále nezvěstný.

„Kde je „Velkej kápo?“ptal se velitel jednotky, který se zrovna vylodil z LAAT/i.

„Nikdo neví pane.“

„Fajn, pošlu to dál.“oznámil velitel.Rozeběhl se k hloučku jediů, stojícímu u tanku AT-TE.

2434 pokrčil rameny, protože i když přes helmu neviděl výrazy „bratrů“, otázka byla jasná.

Bratři si říkali všichni klonovaní vojáci.

Pak přišel povel: „Všichni do formací, jeden tank na oddíl, 501. na levo, 215., 318. a 450. na střed …“

2434 se usmál nad 1. místem v hlášení pro 501.Nabyl pušku a odjistil ji, chystal se rozeběhnout na stanoviště, když ho zastavil hluboký hlas.Otočil se a uviděl tmavého, holohlavého jediho, stojícího u jejich jednotky.

„Velím 501. při téhle akci.“oznámil stručně. „Za mnou!“

* * *

Skupina LAAT přistála kus od bitevního pole.Byli kryti menším kopcem, pokrytém jako vždy rudým pískem.Dveře transportů se otevřely a z nich vyskákali vojáci v bílém brnění, označeném modrými pruhy.Bylo jich kolem dvou set, všichni připraveni na bitvu.

Byli tu kvůli zničení továrny na droidy, aby separatisti nestihli odvézt všechny „plecháče“.

Bez rozkazu se rozdělili do dvou oddílů-podle plánu měli továrnu obklíčit.Nevedli je jediové, protože ti plány bitvy neznali.

Vzdálenost 230 metrů.Hlavní cíle pro oddíl jedna:Skladovací zařízení droidů,hlavní cíl pro oddíl dvě federální loď.Vyrážíme, kryjte se!“zaznělo všem na tuto akci přiděleným vojákům v přilbách.

Dva oddíly se daly do pochodu.Zatím si nedělali starosti s nenápadností, separatisti měli dost práce s nakládáním droidů.Jádro křižníku obchodní federace naštěstí nebylo připraveno vzlétnout.

To bylo dobře, protože i když nepřátelé byli zaměstnáni, klonů v bílých brněních si všimli.

„Běžte, rychle!!!Jsme pod palbou!“řval velitel na vojáky.Všichni zalehli, nebo se choulili mezi dunami písku.Ostřelovalo je zdálky asi pět tanků obchodní federace.

„Tak pohyb!Nemůžeme se tu válet celej den!Pomalu vpřed!“volal velitel jedné skupiny.

Začali se pomalu plížit od úkrytu k úkrytu, zasypávání střelami.

* * *

„Zatraceně!Děla nezabrala.Budeme tam muset poslat droidy.“zavrčel rozzlobený neimoidian na svého kolegu. „Dej jim rozkaz.“

Druhý velitel přikývl a promluvil do vysílačky.Hned na to se otočil oddíl čítající pět set bitevních droidů a vypochodoval směrem ke klonům.

* * *

Mace Windu se nechal ovládat silou.Jeho světelný meč s fialovou čepelí každým máchnutím zlikvidoval jednoho nebo dva droidy.Kolem něj létaly výstřely-modré ale mnohem více červených.Byl v zacházení s mečem opravdu dobrý, ale odrážet výstřely a ještě útočit už zkrátka nestíhal.Musel tedy skákat, provádět salta, krčit se nebo jen uhýbat stranou, do nepřítele občas místo seknutí kopnout, nebo nepřítele likvidovat silou.To vše příliš neusnadňoval fakt, že zvířená oblaka písku znemožňovala výhled dál než na pět kroků.

Otočil se a rozsekl super bojového droida, ale když se podíval zpět, na jeho místě stál další, a na něj samotného letělo několik výstřelů.Uskočil, ale bohužel přímo do trasy jiného výstřelu.Nestihl zareagovat, a nebýt klonového vojáka, který se před něj vrhl a schytal střelu místo něj, byl by už na škvarek.Odrazil další výstřel, ale už nepostupoval.Řinul se z něj pot, musel se chvíli dostat z první linie.Jak ho minuli první postupující vojáci z 501., přispěchal k němu momentálně nejvyšší člen oddílu.

„Pane, droidi se stahují!“oznámil.

„Skvě…“jediho přerušil výbuch šestinohého tanku AT-TE pár metrů od nich.Windu v čas uskočil, ale vojáka s kterým mluvil zasáhl ostrý odštěpek kovu a prorazil mu brnění na zádech, pak ho smetla tlaková vlna.

„Zatraceně…“zamumlal si mistr jedi.Rozhlédl se kolem sebe, a přiběhl k vojákovi s největší hodností, který byl v dosahu. „Vojáku, potřebuju okamžitě transport na velitelství.“

„Hned to bude pane.“voják zahodil pušku a jal se vyřizovat přílet transportu.Asi o půl minuty později (která Winduovi přišla dost dlouhá, vzhledem k všudypřítomným výstřelům) k němu klon přiklusal zpět, a ukazoval na malou plochu: „Tamhle asi za půl minuty má přiletět transport, prý vás může vzít na velitelství.“Windu přikývl a odrazil další dva paprsky, které měli zlikvidovat velitele.Pak se podíval na nebe.

Rychle se blížil jeden transport plný vojáků přesně k místu, kam ukazoval klon.Rozeběhl se k němu.

Jenže, v momentě kdy LAAT přistával a zpomalil, ho zasáhla raketa, a výbuch rozmetal těla v bílém brnění.

„Vojáku!Nějaký plán B?!“snažil se překřičet bitvu.Klon na něj kývl a jen ukázal na další přistávající transport asi o dvacet metrů dál.

* * *

„TAK POĎTE VY PLECHOVKY!“doplňoval svoji palbu o bojový pokřik nejeden klon.Byli teď pár metrů od jádra federální lodi.Stále se plížili dunami písku.Tanky už na ně nemohli útočit, protože by likvidovaly své vlastní droidy.Ti byli oproti klonům stále ve velké přesile. „Bacha, zleva!“ stihl varovat spolubojovníka jeden z vojáků.

Bojoval zde jen jeden oddíl, druhý droidy zkrátka obešel.Musel zničit skladované droidy co nejdřív, federace bojovala, ale roboty stále nakládala.

Vojáci se proplížili do středu cesty, kterou droidi proudili do křižníku.

„Vyhlídky?“

„Smrtelný co?NA NĚ!“poslední dvě slova klonový velitel zařval, a vrhl se mezi nepřátele, likvidoval je nejen palbou ze své pušky, ale i skopáváním na zem a ranami pěstí-bojový droidi toho moc nevydrželi.Zbytek týmu ho brzy podpořil, a linie pochodujícího kovu byla přerušena.

„Co?Kdo?Pane?“nemohl situaci pochopit jeden z ne příliš inteligentních droidů.

„Sklapni šrote!“doplnil svůj výstřel o nadávku jeden z mužů.

Mezitím se druhá skupina probojovala až k tankům-teď se někteří kryli v jejich kouřících troskách.Velitel kolem sebe mlátil, kov se pod jeho silou poroučel k zemi, neměl čas mířit zbraní.

„Granát, dělej!“ozvalo se od jednoho zničeného tanku.A v mžiku se odtud opravdu vyřítili dva granáty.A našli cíl-tank, který vedl oddíl.

Neimoidian-velitel jen kroutil hlavou.Tímhle tempem se do deseti minut standardního času probojují dovnitř. „Zahajte přípravy k odletu.“rozkázal.

„Ale pane, ještě jsme nenaložili všechny droidy.“odporoval mu jeho pobočník, svým typickým neimoidianským přízvukem.Než byl nucen odpovědět, udělali to za něj kloni.

Ze skladovacího zařízení droidů létali kusy.

Vojáci, kteří tu explozi zdálky uviděli začali jásat.Brzy je to ale přešlo, protože jejich mise ještě nebyla splněna.

„Dovnitř, ta loď odlétá, musíme splnit svoji část mise!“velitel ani při rozkazování nepřestal bojovat-stálo by ho to život.Teď už byl jako ostatní v úkrytu za tankem, droidi na ně dotírali až moc silně.Puška najednou vysadila, zavrčel, a podíval se na zásobník.ENERGIE:0% oznamovalo malé červeně blikající světýlko.Nepoužitelnou zbraň zahodil, a vytáhl pistoli.Jeho voják vedle něj s výkřikem padl, zvednul tedy i jeho pušku.Ono se řeklo jít dovnitř, jenže loď zavřela dveře, a na rozmístění výbušnin byl potřeba nějaký čas bez palby.A ten se jim nedostával.Už tři muži padli při nastavování náloží a to byl při jejich skromné jednotce moc velký počet.

„Hlašte se!“zavolal do komlinku zabudovaného v helmě, aby zjistil kolik má ještě mužů.Ozvalo se jich zoufale málo.

Skrčil se za tank, aby si rozmyslel, co si počne se zbývajícími šesti muži.Tolik jich zbylo přibližně ze stovky.

V ten moment přes ně přeskočila nějaká postava, podle skoku to mohl být jen jedi.Nic konkrétního na něm nezahlédl.Jeho další pozornost upoutalo několik transportů LAAT, a zvlášť jeden-ten nesl AT-TE!

Opět mu svitla naděje.A jedi měl evidentně také sílu tanku.Droidy doslova kosil, plášť měl probodaný střelami, ale po tu dobu co ho teď sledoval na něm nepřibyla ani jedna dírka.

Pak velkým saltem dopadl přímo ke klonovému veliteli. „Něco nového, veliteli …?“ptal se jedi a tónem dával najevo že chce znát „jméno“.

„Kapitán 2133 z 501. pane.“hlásil se.Jedi na něj kývnul. „Dobrá, kryjte mě tady, než dorazím zpět.“řekl a skočil ke dveřím, které se vojáci marně snažili zlikvidovat výbušninami.Zasekl do nich, a po necelé minutě v nich zel velký otvor.2133 nevěřil vlastním očím.

* * *

Vojáci po celém bojišti se radovali, doráželi poslední zbytky droidů na planetě.Jen ti s vyššími hodnostmi si lámali hlavu tím, že většina nepřátel unikla.Mistr jedi Windu patřil k nim.

Jen tak, jako by to ani nevnímal sem tam rozseknul nějakého droida.Teď záleželo jen na tom, jak rychle se dostane do řídící části.Loď se nesměla dostat z Geonosisu.Přesto nepřešel do běhu, byl si jistý že dorazí v čas.Těmhle lodím trvalo dlouho se odlepit od země.Ale tu jistotu mu nedávalo tohle.Byla to Síla.Procházel dál chodbami křižníku.Dveře se před ním sami otevíraly, přestože byly zamčené.Opět si pomáhal Silou.Občas ucítil záchvěv v síle, to když vyletěla do vzduchu další část továrny na droidy.Klonoví vojáci dělali svoji práci dobře.

Po pár minutách stanul před dveřmi, vedoucími přímo k ovládání lodi.Cestu mu skřížila jednotka droidů.Usmál se, zapnul světelný meč a ponořil se do síly…

Neimoidiani byli zbabělý, ale měli důvod k občasným výkřikům.Od jediho, který právě zlikvidoval jednotku droidů jako by nic je už dělily jen dveře.Jiný jedi by se musel dovnitř prořezávat, ale Winduovi stačilo jen rozkázat Síle a dveře se otevřely.Očekával ho dvojřad bitevních droidů.

Jen jedním hodem svého meče zlikvidoval čtyři z nich.Dál už to šlo ráz naráz.Za okamžik stál v hromadě šrotu, a zoufalí neimoidian vytáhl svůj malý blaster-jeho poslední chyba.Jako jedi by je nezabil, kdyby se vzdali.Ale takhle se oba velitelé sesunuli mrtví k zemi.Rozhlédl se kolem po panelech.Postupně do všech zabořil meč…

2133-klonový kapitán z 501. legie stále plnil úkol, který mu jedi zadal.Bránil vchod do jádra křižníku.S vojáky z normálních oddílů to nebylo tak lehké jako s elitními z 501., ale byl za ně rád.A hlavně za ten tank!pomyslel si.Díky posilám teď vedli, nebylo jich celkem víc jak padesát, ale dokonce co do počtu, nad droidy vedly.Ještě pár minut a bude hotovo.

Velitele vyděsilo, když něco náhle dopadlo vedle něj-po pravdě řečeno očekával granát.Byl to ale generál Windu, skákající zhruba z deseti metrů.Dopadl celkem ladně, a velitel 2133 musel znovu zakroutit hlavou nad schopnostmi jediů.

„Vzdalte se od lodi, brzy bouchne.“oznámil generál.2133 rozkaz potvrdil a všichni vojáci běželi pryč.Pár vteřin nato křižník explodoval.

Oddechl si, a do komlinku oznámil: „2133, 501. legie, mise úspěšná, jak jsou na tom ostatní?“

„2133, že vám to trvalo, čekalo se už jen na vás.“Voják se zašklebil a sundal přilbu.

První mise byla úspěšná.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil 4.0 break 99% types of captcha

(MashaNom, 13. 12. 2017 21:28)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

pravopis

(orkin-ondřej rolník, 14. 11. 2009 15:36)

to by si se narejpal, já to po sobě moc nečtu :)

Malá chybička

(Andrew26, 14. 11. 2009 11:08)

Super jako všechny díly, jenom jedno rejpnutí si neodpustím. Jediové potřebovaly pomoc v aréně. Kdo potřeboval pomoct? TI Jediové, takže potřebovali.