Jdi na obsah Jdi na menu
 


501st legie 12 kapitola

9. 11. 2009

Kapitola 12:Podvod na Tibrinu

Shaak-Ti pověřená pronásledováním Grievouse, které pro zatím přidělili část Kenobiho 212. útočného praporu, zatímco byl jejich generál pryč, nyní jen tiše držela palce hypermotoru svého křižníku třídy Venator(jedijský křižník, jak je také označován).Dostala hlášku od Kenobiho, že droidský generál prchá z Tattoine.Jenže Obi-Wan měl jen mnohem pomalejší Acclamatory(protože nepočítal s vesmírnou bitvou, měl s sebou jen tyto převážně transportní lodě), takže musela kyborga pronásledovat sama.Stejně ale pochybovala, že jeho osobní stíhač doženou...

Mistryně Shaak-Ti.“uklonil se Anakin Skywalker na hologramu.

Skywalkere.Už jste zjistili, kam to má Grievous namířeno?“

Ne tak úplně.Já ho pronásledoval, nevím kde to teď jsme, ale mám alespoň souřadnice. Můžu vám je...“Anakin vypadal dost napjatě, nyní sebou trhnul do prava.

Co se to tam děje?“

Ale, mam tu jen krapet fofr.Řekněme, že Grievous zase jednou přesně věděl kam letí.“

Když už jsme u toho, jak jsi ho dohnal?

Dobrá otázka, improvizoval jsem, vzal jsem svůj stíhač.“

Ty jsi ho pronásledoval SÁM???“zděsila se jedijka.

Hele, já za to nemůžu, že Obi-Wan vzal na tu misi zastaralý křižníky!Chcete ty souřadnice, nebo ne?!“

Můžeš začít s vysíláním.“

Anakin odvysílal řadu čísel, která odpovídala poloze planety Tibrin.

Dobře, máme to.Měníme kurz, vojáci!“

Skvěle teď bych...“Nedořekl, zato z jeho ovladacích počítačů začaly sršet jiskry.

Skywalkere!“zavolala vyděšeně Shaak-Ti.Jenže hologram na Anakinovo straně byl zničen, obraz zmizel.

Rychle, admirále.“zavolala na jednoho ne-klonovaného muže. „Nastavit nové souřadnice, musíme z těch motorů dostat víc!A někdo mě spojte s generálem Kenobim!“

O jejích rozkazech se moc nediskutovalo, takže brzy bylo vše, jak si přála. Tak před ní stál mistr jedi Obi-Wan, opět jen v podobě holografického obrazu.

Mistryně Shaak-Ti?Jaké jsou novinky?“

Špatné, Kenobi.Skywalker byl zřejmě sestřelen Grievousovými poskoky.“

Už zase?!Že mě to ještě překvapuje...“

Je to vážné!Ale poskytl nám souřadnice, na kterých toho kyborga najdeme.Už tam letíme.“

Skvěle.Mohla by jste mi je také poslat?Posila by se vám v pozdější fázi mohla hodit.“

Doufám, že ji nebudeme potřebovat, mistře Obi-Wane.“

* * *

Já vím, já vím, R2!“odsekl Anakin, na droidovo šílené pípání, které mu překládal počítač. Ve svém stíhači Delta 7-jedi starfighter, se řítili vstříc povrchu nějaké planety.To ale nebylo to nejhorší, tvrdé přistání by možná zvládl, jenže droidi se s tím nechtěli spokojit, takže se musel s poškozenou lodí ještě snažit vyhýbat přívalům palby.Jeden takový dobře mířený vysokoenergetický zásah, a je po něm.Ještě štěstí, že droidi neuměli mířit.

Pokus se spravit štíty, nebo stabilizátory, za oboje ti budu vděčný...“poznamenal, aniž by vzhlédl od ovladacích panelů.Ruce mu po nich jen tančily.

Varovala ho Síla, opřel se do řídících pák, div je nezlomil.Poškozený stíhač se stejně jen trochu naklonil, ale i to stačilo.Sotva centimetr se před kokpitem mihnul jeden výstřel z křižníku.

To bylo těsně!“vykřikl a zaklel.Když se opět ozval R2-D2, řekl: „Jo, neboj se.Ty nové křižníky jsou o hodně rychlejší, brzy tu budeme mít záchranu...“a po dalším zahvízdání: „No, to máš asi pravdu.To přistání budem muset zvládnout sami.“

Separatistické fregaty se těžkopádně otáčely jejich směrem, jenže těď už neměl čas se jimi zabývat, protože ho znovu dohnalo několik supých droidů...tři.Jeden se mu dostal do střely, i kdyby toho byl schopen, nestihl by chyby už litovat.Druhý sup byl také před ním, ale slušně manévroval...Na droida.Třetí byl ale chytřejší, snížil totiž rychlost, takže byl stále za jedijskou stíhačkou.Neodpustil si ani špatně mířenou palbu.

R2, mohl bys mi trochu pomoct?Doufám že s timhle vrakem ještě zvládneš vývrtku, protože se musíme nějak dostat ze zornýho pole toho plecháče za náma.“

Pí-phuííí-píííí-pípií-píp.“

Fajn, fajn.Chvíli přestaň opravovat, tohle je celkem naléhavý!“

Pí-úúúúííí“

Skvěle.“

Stíhač se zatočil, zpomalil, a to stačilo na přelstění kovového mozku jejich pronásledovatele, který si to nespočítal včas, předletěl Anakina a za série střel vybuchl.

Hezky, už jen jeden!...Jo, vim že jsou tam další, všechno má svůj čas!“

Klasický modrozelený povrch nějaké planety se k nim rychle blížil.Nebo spíš oni k němu, ale z Anakinova pohledu to vypadalo stejně.Podařilo se mu nasměrovat svoji loď nad jeden z kontinentů, víc zatím nevěděl.Pokud možno, chtěl ale přistát někde v horách, nebo nějakém vysokém lese, kde by ho protivníci jen tak nenašli.R2 mu ale správně připomněl, že bude rád, pokud vůbec přistane, kde, to je druhořadé.

* * *

Shaak-Tiin křižník se vynořil z hyperprostoru.Byla překvapená, nikdo jí totiž nehlásil, že už se přiblížili k cíli.Podívala se průzorem ven, ale ke svému údivu, neviděla ani Tibrin, ani separatistické lodě.Viděla jen zející prázdnotu vesmíru.

Co to...?“

Generále, nepřátelské stíhače na levoboku...Mají protonová torpéda!“ozval se jeden z pilotů.

Kdo je to?!“

Nevíme, ale střílí na nás!“

Míří na můstek!“

Úhybný manévr!“

Posádka se překřikovala.Jedijku zajímalo, z čeho mají všichni takovou hrůzu.Křižník třídy Venator přece neohrozí několik stíhačů...

Křižník se prudce otřásl, podle zvuků někde něco explodovalo...

Generálko, musíme skočit do hyperprostoru, zničili hlavní hangár!Naše těžká děla jsou proti těm malým stíhačům na nic, nikdy se netrafíme!“řval nějaký klon.

Dejte signál komandéru Codymu.Ať vyletí z dolního hangáru v jejich malém raketoplánu.Ať pokračují na souřadnice Tibrinu místo nás, křižník teď není bojeschopný, musíme se vrátit.“

Ano, paní.“

* * *

O dvě hodiny později se z hyperprostoru na tom samém místě vynořila flotila generála Kenobiho.Čítala tři křižníky třídy Acclamator, plné vojáků 501. legie.Nyní před nimi byla těžká zkouška, boj zastaralých republikových, spíše transportních lodí, proti dvěma novým fregatám separatistů.Ti ovšem byli otočeni k planetě, což byla určitá výhoda...

Ale Obi-Wan nebyl tak slavný nadarmo.Neplánoval se utkat s nepřátelskými koráby přímo, vymyslel jako obvykle lest.

Vyšlete všechny stíhače a leteckou jednotku přepravte na místo v jejich LAAT. Křižníky Accly a Greenlight skok na určené souřadnice.Podle plánu.Teď!“ozvalo se všem vojákům v jejich zabudovaných komlincích.

Super, zase vesmírná akce!Na zemi mě to zkrátka moc nebaví, byli jsme vycvičeni na tohle bojiště, no.“ozval se opravdu rozradostněný Mynock, stojící s devatenácti dalšími bratry na palubě LAAT, které zrovna startovalo.Velice nedávná bitva na Tattoine ovšem způsobila, že jednotky byli pomíchané.Héro se nestaral, kdo z které skupiny je, zkrátka je roztřídil podle toho, k čemu byli vycvičeni.Stalo se tak, že v této dvacetičlenné skupině se nacházeli všichni možní členové letecké jednotky, nebo jak se jim také začínalo říkat, Jet troopeři.Jediný Mynockovi známí tady byli Drsňák, Plu a Fly, který pilotoval jejich plavidlo.

Vzpomněl si na události zhruba před jednou a půl hodinou.Do čela jeho jednotky povýšili Drsňáka.On sám po velení netoužil, ale tenhle jeho konkrétní přítel, byl trochu moc horkokrevný.A když si vzpomněl, jak podle rozkazu nemilosrdně masakroval civilisty, v tom doupěti Černého slunce...povzdechl si.Asi tak také jako klon měl jednat.Cítil, že byl trochu jiný.Ale stejně tak dobře poznal, že Drsňákovo velení nepřinese nic dobrého.

Držte se tam vzadu!“doporučil jim Fly, ale až moc pozdě.Nikdo se na prudké zabočení už nestačil dostatečně připravit, takže se na podlaze objevila jedná velká, bílá kupa, kroutících se, sténajících, supějících, a především nadávajících vojáků.Mezi těmi posledními vynikl Mynock: „Flyi, ty umíš lítat asi jako Rancorn kdákat!“vyjádřil se, aniž by přitom použil něco sprostého.Nechtěl dát totiž pilotovi příležitost mu to vrátit.

Já vás varoval...“ozval se mírně pobaveně Fly.

LAAT prolétávalo bitevní vřavou, která se zde mezitím rozpoutala.Byla to však jen bitva stíhaček-spousty supých droidů a tri-fighterů, proti relativně malé skupině V-19 a asi pěti transportům, v jednomž z nich letěl Mynock.Jeden Acclamator přistával pod nepřátelskými fregatami, které zkrátka nevěděly, kam se dřív otáčet.Nutno podotknout, že ten jeden republikový křižník to značně schytával těžkými děly.Další dva Acclamatory se jakoby vypařily.To byl právě Kenobiho trik.Křižníky se totiž odvážně pustili do série mikroskoků hyperprostorem.Jejich cíl byl přímo uprostřed, mezi křižníky separatistů.A právě tam se také teď objevili.

Současně zahájili palbu na fregatu po jejich pravém boku, a druhou část triku obstarali Jet troopeři v jejich transportech, které přiletěly nad druhou loď droidů.Poté se odsunuli jejich boky, aby mohla jeho posádka s pomocí jet packů vyskákat.

Zážeh, skok!“zařval Drsňák a sám svůj rozkaz provedl.Když přelétali těch několik metrů, děla separatistického křižníku se o ně nestarala, bylo pro ně důležitější zlikvidovat Acclamatory.Chyba.

Ze všech LAAT tu byla asi stovka vojáků, v týmech po dvaceti mužích.V každé ze skupinek měli jednoho „specialistu“, kteří měli za úkol dostat je do útrob nepřátelské fregaty.Prováděli to různými způsoby, obecně nejrozšířenější byla nálož, Drsňákův „specialista“ se ale prořezával.

Hele, amatére, koukni se vedle, tak se to dělá.Takhle tu budem ještě za rok.“poznamenal Mynock.

Jo, ale oni budou zastřelený, než do tý díry vůbec skočí.My jsme nenápadný.“

To je hezký, proč musíme bejt nenápadný, když potřebujem zlikvidovat, nebo ovládnout křižník?“

Aby se to dalo provéct jednoduše.“

Když vyhodíme strojovnu, motory, nebo můstek do vzduchu, bude to nenápadný?“

Specialista“ se zazubil. „To ne, ale už nebude nikdo, kdo by si nás všimnul.“

Tvuj plán se mi líbí.“

Takže pánové, můstek nás očekává.Doufám že tam bude nějakej šikovnější plecháč, aby byla trošku sranda.“

Stačí ti na srandu několik set bitevních droidů?“

Vůbec ne.Je to jako střílet na terče, ty plechovky jsou pitomý.“

Zkus sestřelit několik set terčů, dřív než ony tebe.“

Zatímco probíhala debata, jejich „specialista“, přezdívkou Krayt, se prořezal pancéřováním.Cesta byla volná.

Máme zpoždění.“zabručel Drsňák, než spolu s ostatními skočil dolů.Ostatní jednotky už byly totiž dávno uvnitř.

Krayt si vysloužil značný počet nadávek, protože se mu povedlo cestu prořezat přímo uprostřed chodby.Chodby plné droidů.Dva klony padly, než se vůbec rozkoukaly, a ukryly.A to měli droidi dlouhé vedení, jinak by republikány dostali všechny.Zbylých osmnáct mužů se muselo bezhlavě vrhnout mezi převahu droidů, aby se dostali ke konci chodby, kde by měli nějaké krytí.Netřeba popisovat, kdo měl v boji zblízka převahu.Naznačoval to už jen oblak kouře, kaluž oleje, nebo třeba spousta kovových střepin.

Fajn, lidičky.Teď se musíme promlátit k můstku.Nemělo by to být daleko.“prohlásil Drsňák.

Mynock chtěl taky něco říct, když se jim z komlinků ozvalo: „Tady jednotka dvě, strojovna, my...“PRÁSK! „Úkol nesplněn, opakuji, úkol nesplněn!Čekali tu na nás, nejsme schopni to tu zničit!“

Chlapy, uklidněte se.Kontaktujte třetí jednotku, ta by měla mít s jejich těžkými děly menší problém.Jednotka jedna, konec.“zasáhl Mynock.

Třetí skupina je zlikvidovaná!Zastavili je dva magnaguardisti, pak je podle jejich hlášení oblíčili droidi, a od té doby nemáme signál.My...“spojení vypadlo.Poslední, co před tím uslyšeli, byl blasterový výstřel a smrtelný výkřik.

Co dál, veliteli?“zeptal se jeden ze skupiny.

To vám hned povím.Mynocku, vezmi Krayta, Kecala a Smolaře, a běž zničit ta těžká děla.Plu, já a Fix půjdeme omrknout tu strojovnu, a zbytek dobije ten můstek.“

A já si dám k obědu duraocel.Zešílel jsi?!Tu přezdívku Drsňák sis vážně vysloužil, ale tohle je šílenství.Už tak je nás málo, jak chceš ve třech dobýt a zničit strojovnu?!A na můstek už zbude jen jedenáct chlapů!“bránil se Mynock.

Nezapomínej, že jsem teď tvůj nadřízený.Splň rozkaz, můj, i jediův!“

Díky tvrdému výcviku ostatní už bez odmlouvání jen přikývli, a rozeběhli se plnit misi.

* * *

Separatistická fregata se po kusech řítila k Tibrinu, dva Acclamatory odvedly svou práci, nyní už se snažili přistát, stejně jako první křižník této třídy, který se už dávno dostal na povrch.

Jenže druhý nepřátelský křižník byl zřejmě stále v provozu.Nejednoho vojáka napadlo: Co se to tam děje?

* * *

Fajn, doufám, že ty droidy Kecal se Smolařem zabavili, jinak je s náma konec.“poznamenal Krayt, když kleknul a začal s pomocí svářecích nástrojů vytvářet zase jednou díru do podlahy.

Ale ne, od kdy se bojíš droidů?“zeptal se s úsměvem skrytým pod přilbou Mynock. „Nebude tam nic víc, než obsluha těch těžkých děl.To půjde, i kdyby tam kecal a Smolař vůbec nedorazili.“

Když myslíš...“

Ze zdola se ozvaly zvuky palby, oba vojáci si domysleli, že jejich přátelé již jsou na místě.

Po asi půl minutě už před nimi byla kulatá, asi metr široká díra.Mynock do ní hodil granát, a po explozi tam sám skočil.

Vítejte, že vám to trvalo!“poznamenal Kecal, který byl hned po jeho boku.

Ušetři mě vypravování.Jsou tu droidi!“zakřičel Mynock.Pak vedle něj dopadl i Krayt.

Nacházeli se v místnosti neznámích rozměrů, to proto, že byla plná nejrůznějších strojů a ovládání dělostřeleckých věží.Rozmístit zde nějaké nálože, separatisti by dostříleli.Ono by stačilo i zlikvidovat droidí posádku, jenže ta se dala nahradit...

Tak jo, pánové.Připravit trhaviny, a mizíme odsud dřív, než plecháčům dorazí posily!“

* * *

Republikový raketoplán vyskočil z hyperprostoru.První co jeho posádka uviděla, byla separatistická fregata.Mířila na ně děly.

Cody na můstku menší lodi ihned začal dirigovat posádku. „Úhybný manévr, vojáci, připravit na boj!Kontaktujte generála Kenobiho.Pod ten křižník, tak budeme krytí, jestli nás párkrát zasáhne, je z nás vesmírný prach!“Jeho rozkazy se ale záhy ukázaly zbytečné-celá dělostřelecká baterie náhle explodovala.

Někdo nám pomáhá, to je plus.Pořád dávejte pozor na ta malá děla, ale šance už jsou lepší...Připlujte k té fregatě, jestli tam máme naše lidi, musíme je zachránit!“

* * *

Mynocku, můstek se nehlásí, ze strojovny je slyšet jenom střelba.Co máme dělat dál?“ ptal se Smolař.

Mynock krátce váhal, pak přikývl a řekl: „Půjdeme do strojovny, tam šli jen tři.“

Šílenci.“vyjádřil názor všech Kecal.

* * *

Anakin Skywalker se přehoupl přes vrak supího droida, následně ještě za letu odkopl dva bitevní droidy, čímž je vyřadil.Zapnul světelný meč, a rozpůlil další dva protivníky. Vystřelil na něj nějaký Ishi Tib, jehož rasa obývala tento svět.Udělal ale chybu, že se postavil jedimu-skončil s hlavou oddělenou od těla.Ještě jeden bitevní droid, a Anakinovo cesta byla volná.

Od té doby, co zde havaroval, rozhodně nezahálel.Zajala ho jednotka nepřátel, on se nechal odvést až do jejich droidské pevnosti.Tam si „vzal“ zpět svůj světelný meč, a věznitele seznámil s jeho průrazností.Od té doby se snažil zjistit zde něco užitečného, ztěžovaly to ovšem pátrací jednotky jako tato.Byl na stopě nějakému „projektu“ jak to nazval jeden strážný.Bohužel, pak si Anakina všiml, a musel být umlčen.Za hodinu poté už ale jedi věděl, kam musí jít, aby se dozvěděl nějaké novinky-pod pevnost, kde v katakombách měla být nějaká „výzkumná laboratoř“, nebo také „továrna“.Všechny tyhle informace vyslechl od droidů, nebo Ishi Tibů, kteří už si nyní s nikým nepopovídají...

Pevnost nebyla nikterak nápaditá, jednalo se vlastně jen o hradby chráněné štítem, hlavní budovu uprostřed areálu, a kolem ní několik turboleaserů.Hradby a budova byly spojeny několika mosty ve značné výšce, a právě v onom „středu pevnosti“ se měl nacházet vchod do podzemních katakomb.Tam Anakin mířil.

Rozetnul zámek, což vyvolalo otevření brány.Rázem měl opět s kým bojovat...

* * *

Před Mynockem a jeho skupinkou se objevili dva bitevní droidi.Než těm došlo, co se děje, byli zničeni.Čtyři kloni pokračovali vpřed.

Proplétali se strojovnou separatistické lodě, hledajíc alespoň někoho ze skupinky Drsňáka, Plua a Fixe.Dosud nebyli úspěšní, nyní ale narazili na zdemolované kovové tělo federačního droida.A nezničili ho oni, z čehož bylo všem jasné, že tady jejich přátelé byli.

Čtveřice zahnula ještě za jeden velký stroj, a uviděla celou jednotku nepřátel.Mezi nimi byl i jeden magnaguardista, kterému bylo evidentně svěřeno velení.Na zemi také leželi tři mrtví klonoví vojáci.

Mynock zalapal po dechu, když viděl mrtvé bratry, pravděpodobně právě ty, které se snažili zachránit.Těsně po šoku se dostavila zuřivost. Vytáhl granát, rychle do něj něco naťukal a pak ho hodil s takovou prudkostí, až povalil bojového droida, kterého trefil.Ty duchapřítomné ze strojů se v čas klidily(bylo jich asi pět, včetně magnaguardisty), ti ostatní-bum.

Čtveřice se s bojovým výkřikem a několika blasterovými výboji vyřítila vpřed.Nebyl to boj, kdyby se nejednalo o stroje, dalo by se použít slovo jatka.Jen velitel droidů zatočil svojí bojovou holí, a skupinka republikových vojáků vystřízlivěla.Tohle nebude tak jednoduché.

Krayt první našel odvahu vystřelit.Podle očekávání, magnaguardista jen lehce uskočil. Druhý výstřel, druhá reakce.To už se probrali všichni, a zasypávali protivníka palbou.Ten jenom nelidsky rychle točil svojí holí před sebou,žádný výboj k němu přes jeho obranu nepronikl.A pak se najednou skácel.Mynock chvíli netušil proč, až potom mu došlo, že mu podrazil nohy jeden z „mrtvých“ klonů.Zjevně Drsňák, který nyní sáhl po nejbližším blasteru a zmáčkl spoušť.

Magnaguardista se odkutálel, aby unikl paprsku energie, který by ho usmažil.Svoji zbraň přitom nepřestal svírat.Když byl na okamžik v bezpečí, udělal, co by od něj nikdo neočekával-hodil svoji hůl po Smolařovi, kterému probodla rameno.Ten se se zasténáním poroučel k zemi.Separatistický bojovník k němu skočil, elegantně se přitom vyhýbal blasterovým střelám, vyrval hůl z rány a...s propálenou hlavou odletěl kus stranou. Mynock jen zahlédl toho, kdo Smolaře zachránil.Byla to nějaká lidská žena, mihla se za jedním ze strojů a zmizela.

Krayte, podívej se, jestli tu není ještě někdo na šešrotování, Kecale, postarej se o Smolaře.“nařídil a sám se šel podívat na evidentně těžce raněného Drsňáka.Ten už opět jen bez hnutí ležel, těžké dýchání byl jediný zvuk, který od něj přicházel.Bohům dík.

Mynock...u!“

Ano?“

Slyšel jsem jej...ich zprávy.Míří sem oddíly droidů, mů...st...ek...“

Co se děje s můstkem?Máš zprávy o našich lidech?“

Všichni...Mrtví.Já...Neměl jsem naši skupinu rozdělovat.“

Ne, dělals jen to, co po nás žádali.Neudělals nic, za co by ses měl stydět.“

Neu...dělal jsem nic, za...to bych se měl stydět.“

Nemáme odvoz, LAAT se musely stáhnout.Uděláme co se ještě dá.Co se vlastně stalo, Drsňáku?“

Droidi...Čekali tu.Byla přestřelka...Když...Magnaguardista.“

Ten, co jsme ho rozmontovali?“

Ne.Jsou tu...Další.Asi tří chrání můstek.Mus...íte se odsud...dostat!Zavraždili Plua i Fixe, vy je nezastavíte.A...“

Co ještě?“

Grievous.Asi je...na planetě, někde v okolí...Vysílal sem.“

Díky, veliteli.“

Ne...Po tomhle nemám právo, být tvůj velitel.Měl jsem si to uvědomit...dřív..., jsi le...pší.“

Tyhle řeči si nech, teď se musíme dostat do nějakého hangáru a doufat, že jsme všechno nesestřelili.Á...Vyhodit strojovnu do vzduchu.“

Ukázalo se, že Smolaře jeho zranění neohrožuje na životě, s Drsňákem to ale bylo horší. Ten měl zlomených pár žeber, na boku a na zádech popáleniny od blasterových výbojů. Mynock s Kecalem ho podepřeli, Krayt jistil okolí.Takto se vydali na cestu útrobami nepřátelskou lodí.Po chvíli se setkali s Codym a hrstkou jeho mužů, kteří se rovněž nalodili, aby je šli hledat.Ti je dovedli ke svému raketoplánu a všichni společně odletěli na „bod výsadku“, což bylo místo, kde přistály všechny tři Acclamatory.V bezpečné vzdálenosti pak odpálili nálože...

* * *

Po jednom dni na Tibrinu už měli spoustu informací.Kupříkladu, že separatisti zde mají nezanedbatelnou armádu a několik základen.Také se s nimi spojil Anakin Skywalker, který jim řekl, že zjistil něco o nějaké budované nepřátelské superzbrani.Informoval je také, že na souřadnicích, které jim poslal se nachází velká separatistická pevnost, kterou na krátko infiltroval.V podzemí evidentně mohli být další informace o tajném projektu, navíc se tam také nalézala továrna na droidy.Nyní byl rytíř jedi na útěku před jednotkami „plecháčů“.

Republika si na místě přistání zřídila tábor, a nyní chystala invazi.Dále také vyslala padesát mužů, kteří měli pátrat po Skywalkerovi, ve které nechyběl ani Rex, nebo Cody.

Nyní zrovna asi stovka vojáků „čistila“ jednu lidskou vesničku, kterou si zde přistěhovalci zařídili, a kterou ovládali separatisté.Tedy až dosud...

Hérovo nový zástupce, Hlídač, vedl tuto skupinu a procházel dům za domem, hledajíc kohokoliv od separatistů.Jediná přestřelka, která by stála za zmínění se konala na návsi, jinak se nesetkali s odporem.

Vesnice byla zajištěna, Rex s Codym a třemi muži z jejich oddílu, hledajícího generála, ale byli opět zklamaní.Skywalker jako by se vypařil.

Je to marný.“prohlásil někdo.

Co jsem to slyšel?To jsme takoví amatéři, že nenajdeme ani jednoho jediho?“

Ne, když je nejspíš po něm.“

Tak to neznáš generála Skywalkera.“zasáhl tvrdě Rex. „Jen je nejspíš trochu zaneprázdněný armádou droidů.“Po tomto prohlášení se celá pětice rozesmála.

To ale nic nemění na tom, že ho nemůžem najít.“

Hlavně to nesmíme vzdávat.Co to bylo?“řekl Cody.Okamžik po tom, co něco zaslechl, jen nějakých deset metrů od nich dopadl silný blasterový paprsek na jednu chatrč, která ihned explodovala.Klony se podívaly, odkud paprsek přilétl-a zděsily se.Snášel se k nim nějaký obrovský separatistický křižník, podobný droidské fregatě.Ale tohle byl větší, a od pohledu velice nebezpečný výtvor, který měl být brzy pojmenován jako Invissible hand-vlajková loď generála Grievouse z třídy křižníků Providence, které se však zatím republice ještě nepředstavily.Nyní na vesnici chrlila proud raket a laseru.

Kryjte se!“vykřikl někdo.Tři vojáci chtěli uposlechnout, ale Rex je zastavil se slovy: „Blbost, proti tomuhle nám zalest do díry nepomůže.Musíme odsud rychle pryč!“

Pětice se rozeběhla k nejbližšímu LAAT, když to také schytalo jeden extra silný výboj. Výbuch byl okamžitý, a tak silný, že skupinkou hodil několik metrů nazpět.Všude kolem se situace odvíjela podobně.Vesnice byla v plamenech.

Rychle hoši, viděl jsem nějakej kluzák a dvě speedermotorky za vsí!“zakřičel Rex. Skupinka ho následovala, z křižníku však náhle vylétli supí droidi, nejméně dvacet.Ti doráželi, na co velká loď nechtěla plýtvat energií.

K lodi, k lodi!“zakřičel nějaký vesničan.Měl na mysli říční plavidlo, které se nacházelo kus odsud.Skočil do ní, následován dvěma klony.I vedlejší loďka se rychle zaplnila, ale tu zasáhla dávka blasterových výbojů.

Ty speedry!“křikl Cody.Když dorazili na místo, na jednu ze speedermotorek zrovna někdo naskakoval.Spustil její motory a zmizel.

Pětice klonů se rozprostřela, trojice do kluzáku, dvojice na poslední speedermotorku.Jenže si jich všimli tři supi.

Jedem, jedem, jedem!“vykřikl jeden z klonů.Panika byla na místě.Trio se rozlétlo za nimi, ale než se nadálo, jeden ze stíhačů byl zasažen střelou z bazuky, která vylétla odněkud z vesnice.Druhý sup se rozhodl postarat o útočníka, a tak nyní už zbýval jen jeden pronásledovatel.

Obě vozidla kličkovala jako smyslů zbavená, jejich pasažéři se snažili něčeho dosáhnout svými blastery.Sup ani neměl potřebu se střelám vyhýbat, jak měl silný paníř, ale přesto to raději dělal.Obě strany se snažili usmažit protivníka, ale obě také nakonec vždy zasáhli jen vzduch, nebo zemi.Alespoň na ně byl velice působivý pohled.

Rex, řídící speedermotorku zaslechl varování svého spolujezdce včas, nestihl však už dostatečně zabočit.Výbuch rakety jim značně poškodil vozidlo a kapitánovo zachránce zabil. Rex sám se musel z hořícího stroje rychle dostat, a vymyslel něco lepšího, než prostoduše skočit za jízdy.Nasadil harpunu do jedné ze svých dvou pistolí a vystřelil jí na supa. Podle očekávání se protivník výstřelu vyhnul, jenže nebyl tak vychytralý.Rex přeskočil na kluzák a smíkl tak i letící harpunou.Sup se zároveň musel vyhnout dalším výstřelům, při této kombinaci došlo k situaci, kdy mu kovové lanko obmotalo jedno křídlo.Mimo jiné ho tím za a) trochu znehybnilo a za b), mu drátek oddělil rakety od trupu.Protože to bylo násilně, trhavina explodovala a vzala supa s sebou do vývrtky.Ten byl nyní snadno zasažitelný, ale slabý výboj z pistole by ho nejspíš nepoškodil.Co dál?

Cody se rozhodl napodobit svého přítele, když vystřelil harpunu.Ta ovšem svůj cíl našla, a komandér omotal pistoli s lanem kolem nějakého výčnělku na kluzáku, jehož použití mu tak úplně nedocházelo, ale vypadal pevně.

Když se vytočilo celé ocelové lano, supem to trhlo dozadu.V šílených otáčkách prolétal nad jejich kluzákem.Rex duchapřítomně vyndal granát, vyskočil a mírným hodem ho zasunul pod křídlo droida.Ten následně po několika sekundách explodoval.

Tak, to by bylo.Kontaktujte generála Kenobiho, to samé alespoň opět zkuste se Skywalkerem.“

Kam to jedeme, pane?“

Co nejdál od té bitevní lodi.“

* * *

Nový, zatím neznámý separatistický křižník třídy Providence, byl záhy po jeho prvním útoku napaden čtyřmi letkami V-19 a dvěma letkami Y-wingů, které donutily velkou loď stáhnout se.Jednotky klonů pokračovaly v likvidaci hrstky nepřátelských základen, tu největší si nechávaly na konec.Anakin Skywalker byl konečně odhalen, a musel prchnout z území separatistů.Čtveřice vojáků, pátrajících po zmíněném jediovi, byla nucena ustoupit do hor, ve kterých doufají, že získají výhodu před pronásledovateli-několika stovkám bitevních a superbitevních droidů.

Rex zalezl ze jeden skalní výčnělek, který ale nebyl dostatečně velký, takže mu koukala levá noha, a aniž o tom věděl, také horní kus přilby.Stejně v té pozici ale nevydržel dlouho, kleknul si, a zasypal nejbližšího droida palbou ze svých dvou pistolí.Pušku už dávno neměl.

Čtveřice klonů ustupovala přírodním tunelem v nějaké hoře, tedy alespoň jak doufali.Bylo také docela možné, že je to obyčejná jeskyně-jen jedna cesta dovnitř.V takovém případě by si sami mohli vystřelit mozek z hlavy, pokud měl ale Cody pravdu, mohli by na druhé straně „tunelu“ nalézt svoji záchranu.

Komandér zaklel, když těsně kolem něj prosvištěl výboj, následně urazil pažbou jednu kovovou hlavu, a pak přirazil hlaveň k tělu nějakého super bojového droida.Třikrát zmáčkl spoušť, což mělo za následek rozletění se spousty úlomků.Jeden z klonů vyvalil oči, když vedle něj přistálo červené oko.Sebral ho a hodil do pouzdra na pistoli, ve kterém už ale patřičná zbraň dávno nebyla, protože o ni přišel v boji. „Suvenýr.“pokrčil rameny, když se na něj zadíval jeho spolubojovník.Pak i oni dva vyrazili za svými nadřízenými.

Fajn, jednotka plecháčů z krku.Teď bychom měli vymyslet, co dál.“ozval se voják, který si přivlastnil oko droida, přezdívkou Bouchač.

Máme teď na výběr-patrně naposledy.Do tunelu, nebo v horším případě, do jeskyně, nebo oklikou přes hory?“nadhodil čtvrtý klon.

Ne, nahoře by nás dostali snadno.Musíme doufat, že odsud je další cesta.“uzavřel debatu Cody dřív, než pořádně začala.

Čas už nám došel.“dodal ještě Rex, když uviděl další, a tentokrát větší jednotku, která se k nim blížila.

Běžte!“

* * *

V provizorním velitelství republikové flotily na Tibrinu, probíhala konference, kterou si pochopitelně vyžádal Obi-Wan Kenobi.Prvním bodem bylo zasedání rady jediů, ale pro mistra jedi tím méně podstatným.Měli se totiž zabývat také hledáním Anakina, nebo také dobytím poslední-a také nejsilnější- separatistické základny na planetě.

Mistře Kenobi, do několika hodin bych měla vstoupit do soustavy.S mojí lodí a mým vojskem už se o separatisty postaráme.“prohlásila Shaak-Ti, která sem právě směřovala, a která se také účastnila rady.

Děkuji, mistryně.S takto oslabenými jednotkami, bychom sami nezvítězili.“

Obi-Wane, měli by jste tu záležitost vyřídit co nejrychleji, další úkoly čekají.Z Rylothu přišla žádost o pomoc.Momentálně ale nemáme volné vojsko.Všichni mají důležitější úkoly.“zamračil se mistr Windu.

Bohužel, tady zde je to také prioritní úkol.Dost možná někde kolem pobíhá generál Grievous, a mám také jednu nepotvrzenou zprávu o informacích, o nějaké tajné zbrani, které by se mohli v pevnosti nalézat.“

Pevnost tu, vy dobýt musíte.Nejrychleji, jak jen to bude možné.“ozval se Yoda.

Obávám se, mistře, že to nebude nikterak jednoduché.Mají nějaké nové křižníky, proti kterým se však ukázaly být účinné stíhačky.Rozdrtil nám poměrně velkou jednotku.Jsme příliš oslabení, a já osobně se také domnívám, že je zde někde poblíž separatistická loděnice, ve které byla ta loď zkonstruována.Vypadala ještě neúplná, nedostavěná.“

Může se ta loď rovnat křižníku třídy Venator?“zasáhla znovu pochybovačně Shaak-Ti.

Ano.Jednoznačně ano.Proto je také nezbytně nutné, aby jste dorazila, Acclamatory nemají šanci.Mimo jiné jsem také přišel o své nejlepší vojáky a i Anakin je nezvěstný.“

Skywalker?!“zvýšil hlas Windu. „To je špatné.Nemůžeme si dovolit přijít o něj.Jestliže je vyvolený...“

Ano, mistře, já vím.Pátráme po něm, ale přicházíme tím o nespočet jednotek.“

Shodli jsme se.Vezmu zbytek 212. útočného praporu, který se nevešel na Shaak-Tiinu loď a osobně dorazím na Tibrin.Základna, tajné plány, loděnice, Grievous, vyvolený v ohrožení...“Windu zakroutil hlavou. „Opravdu důležitý úkol.Nemůžeme si dovolit ponechat jeho výsledek náhodě.Budu tam.“

Síla s vámi, rado jediů.Musím se nyní věnovat válčení.“rozloučil se i Obi-Wan.

Otočil se a podíval se na Héra, který stál za ním. „Dobrá, došel nám čas.Vyšlete zvědy a letecké jednotky z 501. legie, ať pátrají po Skywalkerovi.Skupina vojáků z 212. ať je přidělena ke mně.Potřebuji také nějakého spolehlivého snipera.Půjdeme omrknout tu pevnost, zbytek ať se připraví na útok.Jestliže je tu další nebezpečí, musíme s tou základnou zkoncovat co nejrychleji.“

Ano, pane.“

* * *

No, tak to je konec perfektního plánu!“stěžoval si jeden ze čtveřice klonů, která utíkala tunelem před droidy.Přesněji řečeno, bývalím tunelem.Vypadalo to tu na zával, každopádně v cestě jim stála hromada kamení.

Nevzdávej se tak brzo.Nevypadá to moc stabilně.“

A co je mi sakra potom, jak je to stabilní?!Blokuje to cestu!“

Co takhle si ji odblokovat?“navrhl Cody a významně si pohazoval granátem.

Jednim detonátorem?No ne.“

Čtyřma detonátorama, a jednou časovanou náloží.“

No nevim...Je to velká halda šutrů.“

Komandér gestem naznačil, aby byli zticha.Ozvěnou se k nim teď donášely kroky pronásledovatelů. „Takže, uděláme to takhle.Vy dva zabavíte droidy, já s Rexem připravíme nálože.Zdržte je chvíli.“

* * *

Mynock, konečně velící své jednotce, nebo tomu co z ní zbylo, se napřímil v jeho LAAT, pilotovaného kým jiným, než Flyiem.

Takže, vy bando.Právě vám oficiálně oznamuju vaše přidělení k mý jednotce, protože vaše jsou zničeny.Vrchní slovo tu mám já, jako svýho zástupce stanovuju Krayta.“pronesl nově jmenovaný kapitán.

Zmíněný Krayt pýchou div nepraskl.Ostatní ho poplácávali po ramenou, gratulovali mu k povýšení, a uštědřovali mu šťouchance do žeber.Mynock si vyžádal ticho a pak dodal: „Alespoň do doby, než se uzdravý Drsňák.“zasmál se.Vlna smíchu projela celým transportem.

Pardon, vážení, nerad vás vyrušuju, ale startujeme, držte si...ehm...helmy.“ozval se Fly.

V LAAT to opět zabublalo smíchem.Mynock pod přilbou obrátil oči v sloup a povzdechl si. „Takže, když dovolíš, pilote, rád bych našim novým kámošům objasnil, co je úkolem.Když to zkrátím, jde o hledání generála Skywalkera, a těch, co ho hledali, a už se neozvali.“

No skvělý...“zamumlal někdo vzadu.

Ale teď máme jednu výhodu.“

Mynockovo muži se na něj zvědavě podívali, když se odmlčel.

Naše LAAT, a taky hodně kouře, který vychází z místa, kam letíme.“

* * *

Rexi, ty hlupáku!Řekl jsem, aby jsi počkal!“vztekal se Cody, který byl zahalen v hustém oblaku prachu a kouře, jenž se zdvihl po explozi, která měla zlikvidovat zával.

No co, bouchlo to, ne?!“odporoval kapitán.

Jo, ale na špatným místě!Říkal jsem, že ještě potřebuju...“

Hej, velitelé!Budeme potřebovat trochu pomoc, droidi jsoáááááééééérrgggghhhhhh.....“ ozval se jeden z klonů, kteří jim dělali zadní voj.Podstatou problému s výbuchem bylo, že se kamení nesvalilo, kam mělo.Dopadlo to tak, že se barikáda vytvořila jen o kus dál, i když už ne tak silná.

Hej, Rexi, pomož Bouchačovi, vypadá to, že jeho parťák je mrtvej, já odházim ty důležitý šutry.“

Jdu na to!“

* * *

Downe, kryj nás z tohohle pahorku.Neuvidí tě tu, snad.“rozkazoval tlumeně Obi-Wan sniperovi. „Vypadá to, že podle Héra jsi ve svém oboru z 501. legie nejlepší, tak to dokaž.“

Nebýval jsem, generále.Vzpomínáte na jednoho mrtvého v tom huttském paláci, který ležel vedle mě?Tak to byl nejlepší, Shooter.Škoda že tu není.“

Odpusť si tu nostalgii, brácho.“poznamenal jeden ze dvou mužů z 212. útočného praporu, se stejnou, a nejvyšší zde přítomnou šarží-Cídil.

Skupinka deseti klonů a jednoho jediho vyrazila opatrně k nepřátelské základně.Podle plánu by si jich teď neměli všímat hlídky, protože několik klonů by mělo odvádět pozornost na druhé straně pevnosti.

Také že to tak bylo, ke zdi dorazili nepozorovaně.Ani Down nemusel zasáhnout.Teď před nimi byl druhý problém-hradby, přes které se museli dostat.I na tuto potíž byl mistr jedi připravený.

Vystřelit kabely!“zavelel.Sám vyskočil, zažehl světelný meč, bodl jím proti stěně...A byl odražen.I harpuny vojáků dopadly podobně.Na zdi se objevily namodralé kruhy.

Zatraceně, to budou štíty!“konstatoval Bolák-druhý z vojáků s nejvyšší šarží v této skupině.

Děkuji za postřeh, můžete si ušetřit slova, dost možná je nad námi nějaká droidská hlídka, víte?“zabrzdil debatu Obi-Wan.Ale až moc pozdě.Zaslechli totiž pištivý hlas:

Mám dojem, že jsem něco zaslechl.“

Než mohl Kenobi udělat něco víc, než zašeptat „zatraceně“, ozvalo se tlumené, prudké „dumfff“, a následně zvuk padajícího a drtícího se kovu.Down zareagoval a sestřelil droida.

Éééééé, co to?“nechápal zprvu kolega sešrotovaného separatistického bojovníka.A než mohl začít chápat, poroučel se už i on s ustřelenou hlavou přes hradby.

No, to by byl aktuální problém, pane.A jak se teď dostaneme přes ty...sedm metrů vysoký hradby?“

Kéž bych to věděl.“

* * *

(počátek 100. strany 4.září 2009)

 Cesta je volná!“zahulákal Cody.

To je dost!“Odpověděl Rex, který spolu s Bouchačem spěchal ke komandérovi.Celá trojice se pak proplazila po nově vzniklé cestičce.Unavení, ale silně motivovaní se rozeběhli tunelem, bylo jim jedno kam, hlavně pryč.

Jenže běh zkončil téměř dřív, než začal.Náhle totiž uviděli světlo, a zaradovali se, aby je náhle ovládlo zděšení.Tunel zde končil, koukali na otevřenou krajinu.Až na příliš otevřenou krajinu.Přímo pod nimi protékala řeka.Jenže asi pětadvacet metrů pod nimi.Nebylo kudy sešplhat dolů, kde se chytit.Stáli patrně na nějakém převisu.

No super.Ještě nějaké geniální nápady?“dotíral Bouchač.

Za nimi se ozvalo několik výbuchů, následovaných tupým duněním.

Řekl bych, že droidi si právě uvolnili cestu.“odhadoval Cody, přičemž strnule zíral pod sebe.

Myslíš, že máme na výběr, brácho?“odhadl komandérovo myšlenky Rex.

Asi minutu ještě váhali, až po prvním výstřelu ze strany droidů, kteří sem dorazili, se rozhodli.A to velice svižně-seskákali do řeky.

* * *

Kapitáne, támhle někoho vidím!“ukazoval otevřenými vraty LAAT jeden z vojáků.

Super.Flyi, sletíme níž, a podíváme se kdo to je.Když to bude plechový, sešrotujte to.“

S tim nebudu mít problém, veliteli.“ušklíbl se jejich pilot, když plnil rozkazy.Brzo uviděli, jak se věci mají.Trojice klonů si jich ještě nevšimla, takže skočila do vody, což se jevilo jako jediná možnost záchrany.Ale ze zatraceně velké výšky...

Pod ten proklatej převis, dělej!“

LAAT dolétlo tak pět metrů nad hladinu, kde Mynock bez zvláštního přemýšlení vyskočil. Jenže trojici moc nepomohl-začal se topit také.Transport se vznesl o něco výš, a vypálil na oddíly droidů u jeskyně dvě rakety.Lavina kamení pak už udělala své.

Nyní bylo na čase zachránit čtyři bojovníky, plácající se v proklatě rychlé řece, plné ostrých skalek.A času ubývalo.

Smolaři, Kecale, a ty, cizí chlápku,“zašklebil se Krayt na jednoho pro něj neznámého klona, který jim byl přidělen do jednotky. „nasaďte si harpuny do pušek.Flyi, ty drž krok s nima s s vodou.“zaúkoloval ostatní, a sam nasadil lano na svoji pušku.Pro tenhle úkol se nehodilo to „samopřitahovací“ do pistole.

Na Kraytův rozkaz zacílili těsně před své přátele, plácající se ve vodě, a zuřivě se snažící nerozdrtit se o kámen.

Níž.“zavelel dočasný velitel jednotky.LAAT kleslo asi půl metru nad hladinu vody.Z komů slyšeli varovné vřískání sirén, a vztekajícího se pilota.Pak také nějakou ránu.

Co se to tam děje, flyi?!“zavrčel Kecal.

Nemůžu ovladacím přístrojům vysvětlit, že CHCI LETĚT TAKHLE NEBEZPEČNĚ NÍZKO!“zařval a znovu se ozval úder.Tentokrát si jednotka domyslela, že Fly mlátí do palubního počítače.

Bezva, už ztichly.“okomentoval to náhle pilot. „Tak fajn, jestli se chcete vykoupat za letu, máte možnost.Jsme na tvé výšce.“

 Krayt vystřelil harpunu a úspěšně se mu povedlo vytvořit držadlo pro Codyho.Lano se totiž podle plánu zachytilo na jednom z kamenů, nyní tak vedlo napříč půlkou řeky.Komandér se chytil a...Harpuna se odtrhla od skalky!

Cody se nepustil, ale lano tak nemohlo posloužit zbytku skupiny.Vytáhli ho do LAAT, a dali se do zachraňování Mynocka, Bouchače a Rexe.Jeden ze tří problému se ovšem sám právě vyřešil-kapitán Rex narazil do jednoho z kamenů, což sice muselo bolet, ale zato se mu podařilo se chytit.Stačilo ho tak nabrat.Zbývali ale ještě dva.

Kdyby ten šílenec Mynock zůstal tady, zachraňujeme už jenom jednoho...“neodpustil si některý z vojáků.

Kdyby nám tak dali naše jet packy.“povzdechl si jiný.

Heůůpurloůůjj...Jáůůaeuuuppp...Jsem to slyšššůůůpllluulu...“ozvalo se těsně vedle nich.Z vody se vynořil právě zmíněný velitel jednotky.Ale jen částečně, dočasně, a navíc bez helmy. Voda ho při řeči dost často strhávala pod svoji hladinu.Vodní tříšť mu mluvu také neusnadnila.Přesto se vojákům podařilo zachytit jeho ruku a táhnout ho nahoru.V tom momentě ovšem patrně kvůli nějakému vyčnívajícímu kameni, na ně vystříkla nezanedbatelná sprška vody, a prsty obou klonů sklouzly.Kapitán se sebou plácl zpět.Něco narazilo do spodku lodi, nebezpečně to s ní zahoupalo a jednomu vojákovi to na mokré podlaze uklouzlo.Ten se poroučel do peřejí.

Smolař zaklel a vystřelil po něm harpunou, jenže, měl smůlu.Netrefil se, ale lano nalezlo cíl alespoň v Bouchačovi.Přichytilo se na něm, a ostatní ho začali vytahovat z vody.

Dvě postavy nadále pokračovaly jako na skluzavce.Bylo v celku zajímavé je sledovat, ale šílené, snažit se je chytit za letu.To došlo i Kraytovi, proto nařídil, aby je předletěli.Sám pak také vyskočil, jenže na rozdíl od svého velitele, na břeh.Vystřelil harpunu jako při záchraně Codyho, z této stabilní pozice mu dodal ovšem mnohem užitečnější směr.Sotva dva centimetry nad vodou, a kolmě proti toku.Oba zbývající se ho pokusili zachytit.Mynock uspěl, druhý voják to však nedokázal.Lano mu místo toho zachytilo krk.Překotil se nazpět, čímž ovšem ztratil přehled-a rozbil si hlavu o nějaký ostrý skalní výčnělek, kterému nevadila helma.

No, tak tolik k záchraně.Nasedáme a poletíme za Hérem.Útok brzy začne.“

* * *

Obi-Wan a jeho skupina měli velký problém-jak přejít přes zeď, chráněnou štítem?Potíž se ovšem vyřešila sama, když potkali Anakina Skywalkera.Ten po svých menších špionážních akcích už znal přístupové kódy k bráně, kterou díky nim otevřely, a po zneškodnění strážných infiltrovali pevnost.

Později se rozdělili, kolem droidů se jim dařilo proklouzávat nepovšimnutě.Anakin si vybral Boláka a Cídila, Obi-Wan si vzal zbytek klonů.První skupina si dala za úkol zlikvidovat štít hradeb, aby ulehčili svým bojovníkům útok, který měl brzy nastat. Ta druhá se šla podívat po tajných plánech.

Anakin skočil, aby dopadl mezi dva droidy, pak jim ručně utrhl hlavy, aby nenapáchal hluk.Klony jen obdivně kroutily hlavami, když ho následovali.

Dorazili k výtahu v přízemí.Vojáci protestovali, proti cestě výtahem, kde mohla být snadno nastražena past.Potřebovali se dostat do nejvyššího patra pevnosti, na střechu, kde se podle jejich generála nacházel generátor.Jedi je ale umlčel pouhým stisknutím přivolávacího tlačítka.

No, koneckonců, vy tu velíte, pane.“poznamenal Bolák, když se dveře otevřely.Uvnitř stál magnaguardista a dva super bojový droidi.

Eh, že by past?“zeptal se Cídil.Na další slova nebyl čas.Kloni se vrhli na stranu, aby se kryli, Anakin se rozhodl, že zlikviduje nejsilnějšího protivníka.Tak okamžitě skřížili republikový světelný meč a separatistickou bojovou hůl, vyrobenou ze speciálního materiálu, odolnému právě proti jedijské zbrani.

Boláku, já si vezmu toho nalevo, ty toho druhýho řachana.Až je sešrotujem, pomůžem generálovi!“zavolal Cídil.

To je dobrý, já pomoc nepotřebuju.“ozval se Anakin, který se právě musel silně zaklonit, aby ho hůl netrefila do obličeje.Následně uskočil do zadu a opětoval útok-než byl kopancem sražen ke zdi. „Beru zpět!“

Malá přestřelka a jeden duel se rozpoutali na plno.Super bojoví droidi měli v sobě už několik blasterových ran, ale stále se drželi.Klony navíc drželi v šachu svými malými, ale smrtícími raketami.

Ty levej, já pravej!“ozval se zase Cídil.Dvojice naráz vykoukla zpoza výklenků ve zdi, za kterými se kryli, a hodili granáty, každý na protivníka toho druhého.To „plecháče“ zaskočilo. A než se vzpamatovali, byli-v případě levého-zničeni, nebo-v případě pravého-odhozeni na zem.

Hurá, toho dorazim já!“ozval se jeden z vojáků, vyřítil se vpřed, přitiskl hlaveň pušky k rudému oku protivníka a stiskl spoušť.Nyní měli čas, aby se podívali, jak si vede jejich Generál.

Ten si vedl jedním slovem:bídně.Měl už pěkných pár naraženin, i když zatím nic vážnějšího.Magnaguardista evidentně vyhrával.

Sklonění, seknutí, vykrytí, a druhé.Anakin se snažil ubránit, na útok mu už ale nezbývalo mnoho času.Jeho protivník se svou holí připomínal mlýnek.

Uděláme kolem něj trojůhelník, ať nemůže vykrýt všechno!“navrhl Bolák.Jeho dva spolubojovníci urychleně přikývli.Patřičně protivníka obklíčili, a začali střílet.Na to magnaguardista reagoval, jako by to pro něj nebyli protivníci.Než přiletěli výboje, které mu měli zpopelnit záda, odkopl Anakina znovu na tu samou stěnu, skočil saltem vzad, plynulým zatočením hole přerazil Cídilovo DC-15, a pěstí levé ruky jím mrštil na stranu.Připadal jim až MOC dobrý.

Jenže zbýval Bolák.Ten nepřítele zasypal smrtonosně rychlou palbou, která byla povětšinou vykryta, ale dva výstřeli našli cíl.A tak se stalo, že i droid se poroučel k zemi, i když ne natrvalo.

Půjdete?“zeptal se provokativním hlasem zachránce skupiny, a sám skočil do výtahu.Jeho společníci ho následovali, a než se evidentně vylepšený magnaguardista zvedl ze země, už se zavřely dveře.Anakin zmáčkl tlačítko nejvyššího patra, a všichni si oddychli, když...

Co to?!“

To bude on.“

Spodek výtahu totiž právě prorazila hůl.

No, nejspíš máme problém.“usoudil Cídil.Zato jedi reagoval, rozsvítil světelný meč a zabořil ho těsně vedle místa, kde se objevila tyč.Podle rychlého klapnutí zespodu poznali, že generál neuspěl.

Ke stěnám, nebo nás...“jedi nedořekl, podlaha se vyboulila, rozštípla, a dovnitř se prodrala vrchní polovina magnaguardisty.Ten na tomto místě začal bojovat S Anakinem, protože mu nic jiného nezbývalo.Jenže po nějaké době se konečně prodral dovnitř celým tělem, a...omylem prorazil ovladací panel!

Všichni, včetně droida se po sobě udiveně podívali(ano, i stroj vypadal udiveně, bohové vědí, jak je to možné), a pak už jen zadržovali dech.Najednou to s nimi hodilo na stranu-výtah vypadl z kolejnic.Lana, sloužící jako nouzový východ, nyní držela celou váhu sama.A praskala.

Anakin uchopil Sílu, a popadnul magnaguardistu.Nesmírně rychle jím vrazil do dveří, až je rozštípl.Protivník byl poškozený, nicméně „přežil“.Zabořil totiž svoji hůl do stěny šachty.Jedi mu ale byl v patách hned o sekundu později.

Ty, Boláku, mám dojem, že tady bychom zůstávat neměli.“poznamenal Cídil, a nasadil harpunu do pistole.

Moje řeč.“Oba vystřelili, a zavěsili se vedle svého generála, který s magnaguardistou bojoval na pěstmi, přesněji řečeno pěstí.Viseli vedle sebe, a jeden druhého se snažili volnou rukou shodit.Byl to dost bizardní pohled.

Generál se zbláznil!“konstatoval Cídil.Ale ukázalo se, že to není až tak úplná pravda.Oba totiž skočili na výtah, který se mohl každou chvílí zřítit, což by bylo šílencům podobné.Jedi ale vymyslel lest.

Chvíli ještě bojovali, když prasklo předposlední lano.V tu chvíli si Anakin Silou přitáhl Bolákůvu blasterovou pistoli, skočil do zadu a strefil magnaguardistu do nohy.Sám se chytil jednoho z utržených lan, těsně před tím, než se výtah i s droidem zřítil do hlubin, kde explodoval.

Krásně, veliteli!“zakřičel Cídil, Bolák jen zavýsknul. „Teď bychom odsud měli zmizet.“

Chyťte se těch kabelů, vyšplháme nahoru, a ten generátor zničíme!“

* * *

Chodbou utíkalo jedenáct párů nohou-skupina generála Kenobiho, který jim v čele čistil cestu.Klony jen sem tam zasáhly, když jedi někoho přehlédl.Blížili se na místo, které jim popsal Anakinm, ke vstupu do katakomb.

Vběhli do velké, oválné haly.Uprostřed se nalézal vyvýšený poklop, patrně to, co hledali. A dále v místnosti také bylo asi třicet bojových, a deset super bojových droidů.

Kryjte se, vojáci!“zakřičel Obi-Wan, a sám se po hlavě vrhnul mezi nepřátelské jednotky. Ti sotva stačili vystřelit, než mezi nimi začal řádit.

Trojko, trhavinu na vchod!“zavelel velitel zbývající části jednotky.Nebylo ani třeba, aby jedimu někdo pomáhal.Ten jen „tančil“ mezi droidy a rozsekával je na součástky.Vojáci položili výbušninu na místo, a odpálili ji...

* * *

Dostali jsme hlášení, že se nepřátelské jednotky přiblížili k Tibrinské loděnici, hrabě.“oznamoval pištivím hlasem jeden bitevní droid, který přišel za Dookuem do jeho osobní komnaty na jedné lodi obchodní federace.

Malevolenc?zeptal se sithský pán.

Ano, pane.Máme nařídit ústup?“

Ať Malevolenc a Invissible Hand skočí na naše souřadnice, zbytek nechte na místě.“

Ano, pane.“

* * *

Tak jo, přišel signál od generála Skywalkera!Vypnul ten štít, můžeme zaůtočit!“ohlásil Héro.Celý tábor, který už byl připravený k invazi, jen naskákal do letounů, a vyrazil. Byly tu všechny druhy LAAT, zejména kvůli přepravě AT-TE, které ukrývali lehké, dvounohé průzkumné stroje AT-RT, a těžkého dělostřelectva SPMA-T. Samozřejmě byli naložené i BARC speedermotorky, to vše doplňovala pěchota klasická, a jet troopeři se k nim měli připojit každou chvílí.Schylovalo se k bitvě, kde, kdo vyhraje, získá celou planetu.A tohle byla klíčová planeta.Šlo o hodně.

* * *

Tak dobrá, teď se musíme připojit k Obi-Wanovi.“řekl dvojici vojáků Anakin.Ta neodmlouvala, a tak se všichni rozeběhli podpořit vyššího generála.

* * *

Exploze dveří uvolnila cestu Obi-Wanovo jednotce.Ta se hned za svým velitelem vrhnula do místnosti.Když zlikvidovala chabí droidí odpor, zůstala jen strnule zírat.V okolí to tam bylo plné počítačů, ovladačů a obrazovek.Všechny se zaobírali jedním tématem.

Ále, to je zjímavé.“podotkl Obi.Wan.

Projekt Malevolenc.“četl bezbarvým hlasem jeden z vojáků. „Loděnice na severní polokouli. Přísně tajné.“

No, tak teď už to nejspíš tajné není.Napojte se na ty počítače, a odešlete Hérovi všechny informace, které tu najdete.Nejdřív vyhrajeme bitvu, pak zničíme tuhle věc.“ukázal Kenobi na monitor, kde se vyjímala nějaká obrovská, rozestavěná loď.

* * *

Anakin naznačil svým dvěma vojákům, aby zůstali na místě.Uviděl totiž jednotku droidů, pochodující těsně kolem nich.Sám opatrně vykoukl zpoza rohu, aby viděl, kam mají namířeno.Co spatřil, byli velké panéřované dveře, které se právě otevíraly.Ale co uslyšel, byla továrna na droidy.

Chvíli se rozmýšlel, pak zvědavost zvítězila nad rozumem.Pokynul klonům, aby ho následovali.Sám vběhl do dveří, zlikvidoval stráže a onu jednotku, která do nich vcházela, a zůstal stát, a zírat před sebe.Byla tam bílá místnost, s několika málo přístroji, o velikosti čtverce asi tak 6x6 metrů.Strana naproti němu končila nějakým sklem, za kterým už byla vidět samotná továrna.

Výrobní proces sledovala jistá postava, otočená k Anakinovi zády.Když vešel, usmála se a otočila.Jedi koukal do očí Xizorovy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Free XEvil Demo can break 99% types of captchas

(MashaNom, 13. 12. 2017 16:34)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.