Jdi na obsah Jdi na menu
 


501st legie 2 kapitola

16. 10. 2009

Kapitola dvě:Generál Skywalker

Klonový komandér 1028 z 501. legie spolu s hrdinou bitvy o Geonosis 2133 čekali na přijetí u nejvyššího kancléře.

„Co po nás může chtít?“ptal se asi po sté 2133.

„Neboj se, už brzo se to dozvíme, Héro.“odpověděl 1028. „Héro“ byla nová přezdívka pro 2133.

„Takhle se obvykle přidělujou těžký mise, a 501. je na takové mise docela způsobilá.Jsme její velitelé, takže logicky…“1028 Héra přerušil významným pohledem. „MY jsme její velitelé?“zeptal se.

„No dobře, ty seš velitel a já sem druhej…“opět nedokončil větu.

„Ty seš tak druhý největší Banthí lejno, ne můj zástupce.“dokončil 1028.

„Jasný Velkej kápo, už mlčim!“obrátil oči v sloup.

„Musíš mi tak nutně říkat?To mě radši oslovuj číslem.“

„Sem u tebe Banthí lejno?TY mi říkej něco o oslovování!“zasmál se 2133 „Héro“.

„A ty za…!“1028 se nakláněl nad svého podřízeného, už doslova křičel, když se dveře otevřely, a na chodbu vstoupil nějaký senátor.Oba klonoví vojáci se na sebe podívali, pak se zas normálně postavili a nasadili nevinný úsměv.Poznali v senátorovi opovržení, ale skrýval ho dobře.

Oba vešli dovnitř svou nejslavnostnější chůzí.Místnost byla přepychová, to ale vojáci nezáviděli-moc věcí na málo účelů, alespoň tak jim to připadalo.Na Kaminu byli vždy zvyklí jen na to potřebné a k tomu je cvičili.

Za obloukovým stolem seděl nejvyšší kancléř Palatin, momentálně asi nejmocnější osoba v galaxii.Palpatin vypadal jako obyčejný „stařík“-šedivé vlasy a vrásčité rysy, ale 1028 věděl, že je to mocný politik.Mluvil s nějakým mladým jedi, který jakmile vešli ztichl, a postavil se za kancléře.

1028 si stoupl před Palpatinův stůl do pozoru, 2133 ho napodobil. „Nejvyšší kancléři.Volal jste nás?“

„Ano, veliteli.Pohov.“řekl mírným, až téměř příjemným hlasem.Klonový velitel v něm ale poznal i špetku úlisnosti-opět dobře skrývanou.Poslechl a dal si pohov.

„V bitvě o Geonosis se vaše legie proslavila, řekl bych.“1028 se ani nepohnul, jeho přítel Héro se jen nepatrně usmál.

„Mám doporučení od mistra Windu, řekl bych že co se týká nejlepší jednotky, má celkem jasno.“pokračoval s úsměvem Palpatin.

Zase žádná reakce.

„No dobrá…“povzdechl si nejvyšší kancléř. „Vidím že s vojáky budu muset mluvit…zpříma.“Oba vojáky napadlo, že kancléř musel hledat náhradní, více politický výraz pro spojení jako s tupci.

„Budete vysláni na speciální výcvik tady na Coruscantu.Na doporučení mistra jediho Mace Windu.Bude vás cvičit skupina kamiňanů, spolu s nejvyšším komandérem.“

Po poslední větě 1028 jen doširoka otevřel pusu.

Nejvyšší komandér-to byl klonový velitel s nejvyšší hodností.Žádný klonovaný voják, ani jedi nepatřící k radě, mu neměl co rozkazovat.Vlastně vůbec nikdo až na kancléře Palpatina a členy rady jediů.

Kancléř dělal jako by nic. „Vy veliteli, si dále smíte vybrat jméno, tak jako všichni komandéři.“ Další spadnutí čelistí.Klonovaní vojáci jména přece nikdy neměli.

2133 se na něj podíval s neurčitým výrazem.Odpovědí mu bylo omluvné pokrčení ramen.

Palpatin to viděl, ale opět to přešel, jakoby si ničeho nevšimnul. „Dále, až skončíte výcvik…“kancléř se významně odmlčel. „Bude vám přidělen jedijský generál.Ten vás povede na všechny důležitější mise.Proto jsem sem na dnešek přivedl…“Palpatin se otočil k jediovi, a pokynul k němu rukou. „jediho Skywalkera.“

1028 už měl těch překvapení pro dnešek dost!Nejdřív speciální výcvik, pak nejvyšší komandér, a teď je ještě má vést.

„To ovšem až z něj bude rytíř, kancléři.“řekl vzdorně Obi-Wan Kenobi, kterého si nevšimli.Hlas se ozval za jejich zády.Musel přijít až teď, zajímavé načasování, usoudil 1028.Že by zase jedijská schopnost?

„Padawani nemohou být generály.

„Mistře…“

„Bez výjimky.“zvýšil hlas, aby učedníka umlčel.

„Je to opravdu nutné mistře Kenobi?Je schopný, jak prý ukázal v bitvě o Geonosis.“

Klonový velitel začínal mít dojem, že už tu nemají co dělat.Měl sto chutí říct:Těšilo nás, nashledanou.Byl by to i udělal(i když s trochou „Politických žvástů“ jak to označoval), jenže ti tři pořád mluvili, a bylo by nezdvořilé je přerušovat.

„…pravidel řádu jedi.S tím nepohnete ani VY, kancléři.“ukončil s důrazem na slovo vy debatu generál Kenobi.Kancléř pokýval hlavou, Skywalker byl evidentně nespokojený, ale už se zase ovládal.

„A vy, komandére, sdělte tyto informace svým mužům…a vyberte si jméno.“to poslední Palpatin pronesl s úsměvem, patrně věděl, jaká je to pro klona pocta.

„Nerash.“zareagoval 1028 okamžitě.

„Co prosím?“Nejvyšší kancléř zdvihnul obočí.

„Mé jméno pane…Nerash.“Héro vykulil oči, o tomhle se mu jeho velitel nikdy nezmínil.

Nerash byl mandalorian.Padl v bitvě o Galidraan, ve které bojovali jediové proti mandaloranům, když zachránil Janga Fetta před smrtí.Dooku, tehdy ještě jedi, Fetta odzbrojil, ale Nerash ho zaměstnal na dostatečnou dobu, aby se Jango odklidil.Dooku Nerashe zabil svým mečem.Jango Fett jim Nerashe vždy představoval jako symbol odvahy a obětavosti.

1028 o něm vždy snil, a teď si mohl vybrat jeho jméno…

„Nuže tedy, komandére Nerashi, kapitáne, můžete odejít.“řekl Palpatin.Těmi slovy klona učinil tak šťastného, jak ještě nikdy nebyl.

* * *

1028 se chystal vstoupit do ubikací.Ne…už ne 1028…Nerash, pomyslel si.

Zmáčkl tlačítko, a dveře se rozevřely.Vstoupil, a…

„Jó, je tadyýý!“

„Tak co Velkej kápo, co je novýho?“Překřikovali se členové 501.legie, sotva vešel dovnitř.Usmál se.Bylo to jako na Kaminu.Jediné co se změnilo bylo, že když vyšel ven, nekropil je vždy déšť.Teď si uvědomoval, že mu ty kapky občas dokonce chybí…

Pak rychle ucuknul a chytil polštář, který na něj odkudsi přiletěl.Kdyby to udělal cizí voják, tak by poznal hněv komandéra 501., ale takhle mu jen zpřísněl pohled a polštář hodil na nejbližší postel.

Ono vlastně nebylo moc kam jinam ho hodit, jejich ubikace byli jen obdélníkové místnosti, s postelí a jednou skříní pro každého.To i na Kaminu měli víc, a tam je rozhodně nerozmazlovali.Ale vojákům to zas až tak nevadilo.

Křik, většinou dožadující se nových informací o kancléřovo sděleních neustával a tak se velitel sebral, a pohledem je utišil.Bylo jich tady asi padesát, oficiální hlášení bude rozesílat komlinkem, ale ani by nemusel…Za půl hodiny budou všechny informace po celé 501., tak rychlí byli nadšení žvanilové.

„Takže pozor vážení, kancléř překvapil víc, než jsme čekali!“křičel na celou místnost.

„501. se na Geonosisu zřejmě líbila generálu Windu…“přerušil ho jásající dav.Když se opět utišili, pokračoval. „Generálu Windu, který dal doporučení kancléři.A kancléř nás posílá na speciální výcvik!“Následovalo udivené bručení.

Slova se ujal Héro: „Což znamená žádné sebevražedné mise, alespoň pro nějakou dobu!“

„O to sebevražednější budou pak“zavrčel jeden z vojáků.

„Jistě, mi všichni chápeme že máš strach, Halkure.Nebo ne, hoši?!“Prohlásil na to Héro.

Ostatní se na účet „Halkura“ rozchechtali.Halkur byla přezdívka.Bylo to jméno jednoho známého vědce, ostatní mu tak začali říkat kvůli jeho „chytrým kecům“jak to nazývali.Zavrčel něco, čemu Héro naštěstí nerozuměl, ale určitě to nebylo nic lichotivého.Poznámky o strachu brali vojáci osobně.

„A dále,“ujal se rychle slova 1028 velitel 501. legie, „informace o našem vedení.Speciální výcvik povede…“nadechl se, aby muže napínal, „nejvyšší komandér klonových armád!“sdělil tak hlasitě, že ho opravdu nikdo nepřeslechl.

Na tohle už nebyla hromadná reakce.Někdo vykulil oči, někdo na něj nedůvěřivě civěl, další vychvaloval 501. za tenhle úspěch.

„Nechal je chvíli debatovat.Pak se ozval nějaký další voják: „No gratuluju tisícdvacetosmičko!“1028 se s úsměvem zadíval na podlahu.Vedle něj vystoupil 2133 a usmál se také. „Dovoluji si opravit na:No gratuluju Nerashi.“

Druhá část věty se pak ozývala ještě dlouhou dobu…

* * *

Anakin Skywalker pospíchal na letiště.Zdržela ho rada jedijů.Jestli nedorazí včas, mistr

Obi-Wan ho zabije.Proběhl zatáčkou a letištní plochu měl nadohled.

Na plošině se hemžili vojáci, a stíhače V-19 už byli téměř připraveny k odletu.

Byli to smrtící stroje s blasterovými kanóny a raketomety.S jejich třemi křídly se dalo dobře manévrovat.Momentálně byli všechna zdvihnuta nahoře.

Mistra Kenobiho nic z toho ale nezajímalo, Anakin zato věděl, že ho bude zajímat, když dorazí pozdě.Napadnul ho spásný nápad.

Vyskočil asi pět metrů vysoko, a dopadl do letícího speedru.Zeleno-žlutý stroj byl úctyhodně rychlí.Řidič(Rodian) se na něj překvapeně podíval a spustil cosi ve své řeči.

Anakin skočil ze zadku na přední část dopravního prostředku.

„Nic se neděje, pokračujte v letu.“řekl v basiku, těsně před tím než seskočil na přistávací plochu, nad kterou ho vozidlo dovezlo.

„Dost že jdeš.“ozvalo se hned na to za ním.Anakin zatnul zuby.Předtím si ani nevšiml, že skáče před mistra.

Obi-Wan zapnul vysílačku. „Dobrá pánové, za minutu startujeme.“

Jsme připraveni, pane.“ozvala se odpověď od klonového komandéra, který byl přidělen Kenobimu, spolu s 212.útočným praporem.

Obi-Wan pokynul hlavou směrem ke stíhačům.Rozeběhli se tam.Jejich letouny stáli až na konci řad V-devatenáctek.Jejich stroje byli ovšem jiné.Speciálně pro jedije vytvořené Delta-7 Aethersprite na ně čekali-ta Anakinova značně vylepšená.Kenobi běžel rovnou do kokpitu, ale Skywalker si stroj ještě nějakou chvilku měřil.Byl začouzený, na několika místech měl spálený povrch.Na Coruscantu dostal volno sotva dvě hodiny, ze kterých mu výrazně ubrala návštěva u kancléře a Padmé.

„Pojď už, startujeme!“volal na něj jeho mistr.S povzdechem nastoupil a zavřel se do kokpitu.Coruscant opět dlouho neuvidí.

* * *

1540 „Drsňák“ stál na přistávací rampě.Jako člen 501. legie právě prodělával tvrdý výcvik.Všechny klasické dovednosti klonových vojáků se tu zdokonalovaly, a nové se učili.A to vše ve velmi krátkém čase, aby komando bylo co nejdříve „použitelné“.To ovšem zahrnovalo dvanáct hodin denně dřiny.

Byli rozděleni do několika skupin, každá se učila jiné speciální vlastnosti.Například pyrotechnici měli zneškodňování, ale často také používání všemožných výbušnin, kromě toho se museli učit všechny „standardní“ dovednosti, které obnášely puškou DC-15 sestřelit každé smítko, zvládnout nejtěžší terén a mnoho dalších detailů.

On byl v letecké skupině.Nepilotoval, ale zato na lanech vyskakoval z transportů LAAT, létal s jetpackem, ostřeloval z letící lodi…Co si namlouvat, vybral si jeden z nejtěžších výcviků.

Momentálně seděl v přistátém LAAT, vedle svého nejlepšího přítele „Rexe“.Za chvilku měli letět na další trénink, teď ale ještě odpočívali ve stínu hangáru, mimo ruch celoplanetárního města.

„Přeju příjemnej let, já už musim.“mrkl na něj, nasadil si přilbu a upaloval ke své části cvičiště-on letec nebyl.

„Drsňák“ se taky narovnal, každým okamžikem zazní alarm, oznamující další cvičení.

Jak předpokládal, tak si stalo.Rozsvítilo se světlo a rozezněl se alarm.Vojáci co doteď pravděpodobně popíjeli Alderánské pivo se teď o překot vrhali ke dveřím.

Zatraceně!Žádný výcvik!Tenhle alarm byl jiný, pomyslel si „Drsňák“.

* * *

„Výborně pánové, za pár sekund budeme pryč z hyperprostou, jsou už všichni v hangárech?“Kenobiho dotaz byl rychle potvrzen.

„Skvělé, Anakine, připrav se na start.“

„Čekám na vás, mistře.“Obi-Wan se na vedlejší padawanův stíhač podíval, a zjistil že už je dávno nastartovaný, jen vzlétnout.Sám svého učedníka rychle dohnal.

Tři, dva, jedna…“vynořili se s křižníkem z hyperprostoru. „Teď!“

Obi-Wan zavelel k letu, a stíhače se vynořili z křižníku.Lehce vnímal, jak Anakin výská ve své lodi.Zaujalo ho spíše hejno droidích stíhaček před nimi.Jak svého učně znal, to oni byli zdrojem jeho pobavení, Kenobi se ale vůbec pobavený necítil.V duchu děkoval za tu letku V-19, kterou si jako jeden z prvních prosadil.

Byl to už měsíc od zahájení klonových válek.Obi-Wan těch náletů už viděl mnoho.V-19 pro svůj prapor prosadil po té, co zažil první z nich.Transporty LAAT byly dobré proti pozemním cílům, ale ne proti hbitým stíhačkám.Tak to bylo ale se vším co létalo, pomyslel si s hořkostí.

Nicméně s tím co měli museli zatím vyjít.Pevně se chytil řídících pák.Napadlo ho, že Anakin si to zase asi docela užívá.

Delta-7 jedijská stíhačka Skywalkera se všemožně uhýbala zdem červených blasterových výstřelů.Jediné co se o droidích stíhačkách dalo konstatovat bylo:Je jich mnoho.

Nebyly příliš inteligentní, ale blasterové kanóny měli výkoné, a rakety vždy po ruce.První linie strojů se roztříštili v prvním náletu V-devatenáctek, ale nijak je to neodradilo.

Anakin se snažil klonovým stíhačům všemožně pomáhat, ale nemohl být po celém bojišti, a fakt že se zároveň musel „starat“ o mistra mu to neulehčoval.

Skywalkere!“ozval se Cody-kapitán, kterého si Kenobi rychle oblíbil.Anakin za něj byl teď také vděčný, protože bez jeho varování by se spršce střel nevyhnul.

Vyzdvihnul svůj stroj a obloukem přistál za protivníkem.Sekundu poté, už se na jeho místě vznášely jen trosky.Anakin si teď všiml, že Cody sám má dva droidí problémy, které se začaly činit se svými plnými zásobníky raket.

Zaměřil se na jednu, jenže ta už vypouštěla rakety.To by byla pomsta, ne záchrana pomyslel si.Zaměřil tedy raději čtyři rakety, letící na Codyho.

Díky pane!Nemohl by jste se postarat ještě o ten druhý stíhač?“Anakin mimochodem přikývl, to ale kapitán nemohl vidět, a tak dodal: „Jasně, Cody.Hned to bude, zatím se moc nehýbej.“

Klonový voják se nadechl, že ho seřve, jak to asi má udělat, ale pak si vzpomněl, že mluví s nadřízeným. „Ehm, rozkaz pane.“Provedl poslední manévr, který mu měl zajistit pár vteřin.Zatnul zuby.Doufal, že si pospíší, než z něj droid nadělá sekanou.

Naštěstí ho velitel nezklamal.Mihlo se pár střel, a pak následoval výbuch.Cody si oddechnul.Tohle bude dlouhá bitva.

* * *

„Už ti řekli kam to letíme, Mynocku?“muž oslovený „Mynock“ zavrtěl hlavou. „Prý budeme nějaký podpůrný oddíl, nevím.“

„Posílají nás přímo ze cvičiště na bitevní pole, a ani nám neřeknou kam...“

„Politická logika, co?“

„Kdes přišel na to, že tohle nařídili politici, Flyi?“zeptal se prozíravě další člen letecké skupiny 501. legie. „Flyi“ pokrčil rameny. „Neposlouchali jste Héra a 1028…Promiňte, Nerashe?jediná odpověď mu byly tázavé pohledy.Povzdechl si. „Spadáme přece přímo pod Palpatina, nebo ne?“vojáci se v ten moment rozvpomněli.

Celá scéna se odehrávala v transportu LAAT, nyní naloženém v republikovém křižníku, aniž by vojáci s nižší hodností věděli, kam smiřují, ani proč je povolali před dokončením speciálního výcviku.

Ve skutečnosti letěli na pomoc svému budoucímu generálu Kenobi, poté co přišlo nouzové volání.Důvod proč vybrali je, byl ten, že byli momentálně nejlepším volným praporem, který měl Coruscant k dispozici.I když neměli dokončený speciální výcvik, už nyní by jeden z nich zastal tři normální klonové vojáky.501. ale ještě své nové schopnosti neměla možnost vyzkoušet v praxi, ten moment se ovšem blížil.


„Kolik zbývá?“

„Tak čtvrt standardní hodiny, pane.“

„Dobře, dejte mi komlink.“

Rozhovor probíhal mezi klonovým pilotem křižníku a velitelem celého letounu.Velitel dostal podle rozkazu komlink, a zapnul ho. „Hlášení.Všem vojákům, patnáct minut do cíle, myslím, že už vám mohu sdělit, kam letíme.“podíval se ven průzorem, na hvězdný tunel, kterým letěli.

„Našim cílem je planeta Baltehz-quar,a nad jejíž atmosférou nyní bojuje generál Kenobi, spolu s 212. praporem.Buďte připraveni hlavně na vesmírnou bitvu, ale pokud se dostaneme až na zem, setkáme se s hustou džunglí, patřičně se na to vybavte.Konec hlášení.“


„No…Síla s námi.“prohlásil otřeseně Mynock.

„Tam vás prakticky nebudu moct vysadit.“bědoval Flyi-pilot člunu jejich jednotky.

„Klid, to zvládneme.“prohlásil kupodivu opravdu klidný kapitán „Decka“ jak mu jeho muži říkali, kvůli jím upravené pušce DC-15.Upravoval si ji sám, a teď mu sloužila opravdu dobře.Niky vlastně svým mužům neukázal, čím je v praxi vylepšená, na pohled už ale připomínala o hodně těžší kalibr, než klasická DC-15.Kvůli nadcházející bitvě mohli jen doufat, že bude i stejně efektivní.

„Tak do práce!Za pár minut jsme na bitevním poli, sbalte si co potřebujete a do hlavního hangáru!“

* * *

Anakin kličkoval vesmírnou bitvou, křižník, jenž dostal Anakin za úkol ochránit neměl šanci.Ten se teď zoufale snažil přistát na neobydlené planetě.Vše co mělo motor, z vesmírného korábu prchalo, byli odpáleny už i záchranné moduly.Bylo jasné, že loď už to má spočítané.

„Přistaňte na planetě, všemi způsoby, jestli zůstaneme ve vesmíru ještě minutu, je z nás prášek!“řval Anakin povel všem vojákům, když se snažil prokličkovat hromadami droidích stíhaček.

Dvě stíhačky se snažili ochránit pomalý záchranný modul, ale nedařilo se jim to.Jednoho z ochranky modulu právě rozstříleli droidi, druhý se hnal úprkem k Anakinovy.Modul byl tak jen terč na střelnici, a nikdo nemusel ten výbuch vidět, aby věděl, že k němu došlo.

„Rychle, nouzový přistání!“volal Skywalker na R2.Pak se loď zatřásla.

„Kruci, R2, co to má bejt?!R2?R2?!“Stíhačka dostala zásah a teď se nekontrolovatelně ve spirálách řítila k planetě.

Pak, po asi půl minutě kolem něj prosvištěly blasterové střely droidů a pod přívalem zásahů vysadil motor definitivně. S dalším zásahem mu prostřelili kokpit, ale měl štěstí, protože už byli nějakou chvíli v atmosféře.

Pak se párkrát zablýsklo a červené paprsky přestali létat kolem jeho „stíhače“(nyní už spíše šrotu).Ozval se další výbuch.No skvěle, co je tohle zase???pomyslel si Anakin.Ohlédl se…

„JO!Že to trvalo!“zareagoval, když uviděl zdroj zelených paprsků, které kolem něj létaly.Byl to Jedi Starfighter, přesněji Delta-7 a v těsném závěsu za ním také klonová stíhačka V-19.

Anakine, do čeho ses to zase namočil?Proč nejsi u křiž…“Otočil se zpět, a radost ho RYCHLE přešla.Řítili se závratnou rychlostí proti vysokému lesu.

„R2, pryč z lodi!“Droid poslechl, použil trysky a vyletěl ze stíhače.Anakin musel také docela rychle improvizovat, aby v čas vytasil světelný meč, zažehl ho a rychlím seknutím si prosekl větší otvor v kokpitu(ovládání už dávno nefungovalo).Půl vteřiny na to ho rychlá rotace stroje vyhodila, ale to už byli jen deset metrů nad zemí.Sice nestihl využít schopností jediů ke zpomalení pádu, ale naštěstí(i k neštěstí)tam byla větev, která jeho pád v polovině zbrzdila(naneštěstí protože si poškodil svou robotickou ruku).

Starfighter dopadl na zem, a zbyla z něj už opravdu jen hrouda šrotu, Anakin dopadl vedle něj jen o sekundu později.

Cítil, že kus vedle něj dopadla i zlikvidovaná droidí loď, ale neměl sílu zvednout hlavu.Pár vteřin tak ještě ležel, ale pak zaslechl další střelbu, a následně další výbuch.Konečně se probrával, právě včas na to, aby se kus odvalil, protože by jinak byl na uhel-dopadla vedle něj značná dávka střel.Starfighter jeho mistra už zbyl sám, proti nyní devíti droidům.Kličkoval opravdu dobře, ale to že ho nezasáhli, bylo jen štěstí, a na to se nedá dlouho spoléhat.

Anakin vyskočil, a přivolal si světelný meč,který díky dokonalému načasování v letu rozetnul jeden stíhač, ale víc tomu jedimu pomoci nemohl.Alespoň to si myslel.Dva droidi se totiž pustili za ním, plus pro neznámého jediho, mínus pro něj.

Vběhl do lesa, odrážejíc přitom blasterové střely.Kotoulem se skryl za stromem.Nepříliš chytrého droida to tak zarazilo, že do již zmíněného stromu narazil, a explodoval.Druhý se ale otočil a pálil na Anakina.Jeden...Dva zásahy jeho vlastními střelami, stále však letěl.Anakin ale věděl co dělá, stroj podle předpokladu odpálil raketu, kterou naštěstí, než mohla vylétnout zasáhla nějaká větev, kterou proti ní silou hodil Anakin, a střela spolu se strojem vybuchla.

Oddychl si, a sesunul ze k zemi.Opřený o strom se konečně podíval kolem sebe.Byl v pralese, ale na jaké planetě?Na jakém kontinentě, na čím území?Otázek bylo mnoho…Je čas na ně začít odpovídat.

Načerpal trochu energie ze síly a s novou energií po pár minutách vstal.Shodil ze sebe zbytky pláště, a vyrazil.


Role se otočily, Obi-Wan teď honil stíhačky, místo aby ony honily jeho.Doufal, že Anakin unikl.Letěli za ním dvě lodě...

Měl by být v pořádku, usoudil.Raději se zas soustředila na let.

Vyslal řadu paprsků, ale opět se netrefila.Ani s jedijskými reflexi to nebylo v téhle džungli snadné.

S výkřikem se uhnul vysokoenergetické ráně.Podíval se dolů a spatřila menší horu, tak patnáct metrů nad okolní krajinou.To nebylo nic neobvyklého, ale co ta střela???

Pak se spustil opravdový déšť palby, pokud jste ovšem někdy viděli zelený déšť, pršící nahoru.Nebylo nic vidět, ale mezi kamením byla schovaná děla.

Po čertech nebezpečný děla!Jak to sem tak rychle dostali?!Přiletěli sem přece jen pár okamžiků před námi...nebo ne?

Stočil stíhačku, v předstíraném pádu.Už to jinak nešlo...Palba opravdu ustala, ale němé hlavně na něj pořád zíraly...Musel to dotáhnout do konce.Nenápadně zpomaloval, ale pořád „padal" dost rychle, aby to děla zmátlo.Až dva metry nad zemí stočil stíhačku tak, aby z ní nebyla placka.Usmál se.Tohle by bylo dost i na Anakina a to byl opravdu dobrý pilot.

Dopadl, a stále slušnou rychlostí se sunula v před po štěrku.Proti němu ležel větší balvan, který nevypadal moc stabilně, a náraz stíhače by mu mohl stačit k poroučení se k zemi.Obi-Wan zatlačil silou, aby stíhačku zastavil.Se zatajeným dechem sledoval, jak loď ťukla do balvanu.Když se nic nestalo, oddechl si a zavrčel: „Nesnáším létání.“

* * *

Anakin šel džunglí už několik hodin.V pralese bylo hodně rostli, ale i tak vypadal strašně jednotvárně.Nevěděl kam jde.Nevěděl ani jak je tu dlouhý den, ale už se stmívalo.Nemusel se zastavovat, protože dokázal čerpat energii ze síly, ale stejně nevěděl, kam směřuje, tak proč by se neposadil, myslel si.Sedl si pod jeden strom, a za chvíli už dřímal…

* * *

Křižníky 501. se vynořily z hyperprostoru.Div, že hlavní z nich nenarazil do spojeneckého, který se před nimi objevil.

Zjevila se jim opravdu působivá bitva.Droidi byli chvíli zaražení, ale pak patrně na rozkaz nebližšího federálního křižníku, nově příchozí zatáhli do boje také.

 

Fly si nasadil helmu a promnul si prsty v rukavicích. „Připraveni?“Zeptal se s mírným úsměvem.

„A je to zase tady.“poznamenal Mynock.

„Připraveni, Flyi.Můžeš startovat.“

„Jasná věc, de se na to, Decko.“

Vojáků bylo i s pilotem jen jedenáct, přestože transport mohl mít v sobě až třicet jedna mužů.Byl to strategický tah přímo od nejvyššího komandéra-je rozdíl když sestřelí jedenáct a když sestřelí třicet jedna lidí, odůvodňoval to.


Cody se usmál, když uviděl jak se objevilo pět republikových křižníků.Pak pro změnu zkřivil tvář, když se transporty LAAT/i snažili vyletět z hangárů, bohužel padali jak se objevili.Míhala se tam hejna droidích stíhaček.

Cody zaklel. „Třináctko, dvacetčtyřko, za mnou!“velel nejbližším stíhačům.Obě V-19 se za ním seřadili.Klestili si cestu bitvou, klonový kapitán chtěl transportům pomoct.

„Sakra, pospěšte si!“řval na spolubojovníky, když viděl smrt dalších „bratrů“.

Nejde to pane!Těch supích droidů je tu moc!“

Mám poškozený motor pane.Leťte napřed.“

Cody opět zanadával.Hlášení od druhé V-19 se mu vůbec nelíbilo.Nechtěl nechat napospas ani jedny-své piloty ani transporty, které potřebovaly pomoc.

„Zůstaňte tady, kryjte se, s poškozeným stíhačem mi stejně nebudete užiteční.

Já poškozeného nic nemám!“bránil se jeden z pilotů.

„A chceš 24 nechat napospas?Doprovoď ho do křižníku.To je rozkaz.“„Flyi, dostaň nás na planetu, nebo všichni zařveme!“dostalo se hlasitého rozkazu pilotovi transportu. „Flyi“ se pod přilbou zamračil.Sledoval terén na monitoru.Usoudil že to není dobrý nápad.Ale měl smůlu, protože zadek LAAT právě dostal zásah raketou, a řítil se dolů na planetu...

* * *

Anakin probudilo až varování v síle.Otevřel oči a rozsvítil modrou čepel.Byla stále noc.Byl stále na tom samém místě uprostřed džungle.Hýbalo se kolem něj mnoho forem života, a tak nevěděl kvůli které ho vlastně síla varovala.Támhle na něj koukalo nějaké mále dvounohé zvířátko ze stromu, támhle zase poletovalo malé hejno čehosi malého okřídleného…

Mávnul mečem, sehnul se a na to přes něj přepadnulo mrtvé zvíře.Nexu, usoudil Anakin, to jest zvíře se čtyřma nohama, tlamou plnou zubů a…

Podíval se směrem, ze kterého zvíře skočilo…Lovící ve smečkách.

Stálo za ním dalších šest nexuů.Všichni vrčeli, obcházeli ho a slintali.Dokázal by je pobít, ale to nechtěl.Ucouvl o krok, ale pak se zarazil.Nesmím dát najevo slabost!Na to ta zvířata slyší.

„Odejděte!Nejsem kořist pro vás.Odejděte…“vnucoval jim silou.„Odej…“nedokončil. Zvířata se rozutekla, ale nebylo to jen kvůli Anakinově síle, spíše kvůli světlům menších lodí, které se objevily.

Zadíval se nahoru.Vstříc oslepujícímu svitu ale nic neviděl.Klekl si za strom a doufal že ho loď neviděla…Světla se zaměřila přímo na něj...

Utíkal, a kryl se přitom jak jen mohl.Doufal, že ho nespatřili.Běžel ještě chvíli, přeskakoval klády, kličkoval mezi stromy.Pak ale vběhl přímo do jiného světla.

Podíval se nahoru, a spatřil republikový transport LAAT/i.Oddychl si, kdyby to byla loď federace, byl by už mrtvý.

Loď(značně poškozená bojem) přistála a z ní vystoupilo deset vojáků s modrým označením-501. legie.Přišel k němu jejich velitel.

„Pane!Jsem rád že jsme vás našli…“

„Kolik vás tu je?“byl přerušen rychlou otázkou.

„Jen nás deset, s pilotem jedenáct, pane.“odpověděl překvapeně.

„A co byly potom ty loď..“nedokončil Anakin, protože vedle právě explodoval jejich transport.Pilot byl zuhelnatělí uvnitř, ostatní už byli naštěstí pryč.

„Kruci!“

Dva vojáci zůstali na místě, a stříleli, ostatní pálili jen při útěku pod stromy, nebo vůbec, a skákali do nejbližšího křoví.Anakin taky odskočil dál.Na malou mýtinu se snášela červená blasterová palba.Několik míst hořelo.

„Idioti!Kryjte se!“ozval se velitel klonové jednotky.

Anakin se rozhlédl.Stálo proti nim několik stíhaček, a transport, nejspíš plný droidů.„Ústup!Musíme utéct, nemůžeme riskovat zjišťování obsahu toho transportu!“

Voják jednou rázně kývl, a pak zavelel ústup.Jeden klon ihned vyběhl, jenže v ten moment zuhelnatěl, pod palbou droidů.

„Zatraceně!Povel se RUŠÍ!V podrostu se skrývají nepřátelé!“řval teď už velitel.Ti dva vojáci, kteří se ihned na začátku neběželi skrýt už byli také mrtví.Zbývalo sedm vojáků a padawan jedi, proti plnému transportu nepřátel.

Náhle se z vysoké trávy zvedl další droid s odstřelovací puškou.Vystřelil, a býval by zasáhl velitele klonů, ale Anakin byl rychlejší, zapnul světelný meč a střelu odrazil na jejího majitele.Mělo to ovšem vedlejší účinek.Transport otočil své kanóny na ně a vypálil…


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

BEST software for captcha breaking!

(Latonyafep, 26. 3. 2018 8:48)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.