Jdi na obsah Jdi na menu
 


501st legie 3 kapitola

16. 10. 2009

Kapitola tři:Kapitán Rex a rota Torrent

Anakin skočil a strhl s sebou i kapitána klonů.Dopadli trochu tvrději, protože se do nich opřela malá tlaková vlna výbuchu střel za nimi.Kutáleli se dál, ale proud střel postupoval rychleji.Pak vyskočil jeden z klonových vojáků, a vystřelil na transport.Sice ho nepoškodil, ale odlákal pozornost.

„Palte na stíhače, ústup, všichni!“velel Anakin.Vojáci bez odmlouvání vyskočili, a za běhu pálili na droidy.Jeden vybuchl, ale ostatní pronásledovali republikovou pěchotu.

Kapitán se přikrčil, aby ho minula střela a pak svou blasterovou pistolí zasadil několik ran.Stroj byl zničen, ale nebyl čas se radovat.Běželi dál, a teď už se jim to dařilo, protože minuli droidí pozemní odstřelovače.Najednou ale jeden z vojáků zakopl a padl.Anakin se ohlédl, ale nezastavil.Klon na něj kývl a řekl: „Zdržím je, běžte!“

Na to se otočil, a rozstřílel jeden stíhač...

* * *

Klonoví voják, který nemohl jít s kapitánem a padawanem kvůli zraněné noze, klečel v půl metru vysoké trávě.Pušku zapřenou o rameno, muškou mířil na jednoho z jednotky droidů, která se k němu blížila..Droidi za chvíli minou granáty, které nastražil, a ty pak vybuchnou… a on spustí palbu.

Neměl strach.Bylo to jeho poslání, bojovat za republiku, a on ho splní do písmene.

Jeho úvahy přerušilo zapípání, a následný výbuch.Spustil palbu…Oddíl droidů se na něj podíval.Stihl jich zničit ještě pět…

* * *

Anakin Skywalker spolu se čtyřmi vojáky šli vysokou trávou džungle.Hustý déšť za poslední hodinu zajistil bahno na každém kroku.Nejeden z Anakinova doprovodu už se do něj s klením zabořil.

Kapitán jednotky se rozhlédl.Takhle už to dál nepůjde, jestli nepřestane pršet, budou se muset utábořit.Už už o tom chtěl jediovi něco říct, jenže ten to vyslovil o sekundu dřív.

„Musíme někam výš, nebo se utopíte v bažině.“všiml si, že řekl že vojáci se utopí, o sobě nic.Přisoudil to opět jedijským schopnostem.

Skywalker se rozhlédl po okolí.S úsměvem se pak zadíval na jeden obrovský strom.Mohl mít sto metrů, byl jehličnatý, to ale nebylo to pravé slovo, protože ty jehlice byli ostré jako břitva a dlouhé alespoň půl metru.

„Doufám že nemyslíte na to co já, pane?“

„Nevím kam sahá tvá fantazie.“zasmál se.Sekundu poté vytáhl světelný meč a skočil ke stromu.V letu se rozzářila jeho modrá čepel, která se zabodla hluboko do dřeva.

Tohle opakoval, až dokud nedosáhl prvních větví, přibližně deset metrů nad zemí.Pak si na jednu z větví sednul a volal na ně: „Použijte harpuny!Měli by se zachytit i tady!“

Velitel se podíval na své muže. „Myslím že má pravdu, jinak se tam nedostaneme.“Za chvíli už se houpali na cestě vzhůru všichni čtyři vojáci.Když stanuli na větvi, zapochybovali že je unese.Nejistě na ní stáli.U kmene měla asi metrovou šířku, ale přesto kdykoliv zafoukalo, zakymácela.Klony na ní stáli nejistě, široce rozkročení a téměř bez dechu.Jen Anakin tam seděl jako by nic.

„Uklidněte se, to nespadne.“řekl aby je uklidnil a pokynul jim rukou.Nejistě se začali pohybovat.Přes všechna ujištění dřevu nevěřili, a tak se posadili i na nejbližší ostatní větve, aby se zátěž rozprostřela.

„Uf, člověk by neřek že je to tak vysoko, když se dívá zezdola.“poznamenal velitel.

Jedi se zasmál. „Jak se vlastně jmenuješ?“Klon se zavrtěl. „My nemáme jména pane...“odpověděl nejistě.

„To ti mám říkat číslem?Máš určitě nějakou přezdívku.“Na to už klonový voják pokýval hlavou. „Jsem Rex.Kapitán z roty Torrent z 501.legie, pane.“Jedi obrátil oči v sloup.

„Rex stačí.“doplnil to. „Já jsem Anakin Skywalker.“

Natáhl se, aby potřásl kapitánovi rukou(seděli na stejné větvi). „Dobrá, Rexi.Nemáš nějaké návrhy jak se odtud dostat?“podíval se po ostatních. „Nebo tví muži?“

„Nevím, mohli by jsme požádat o transport, ale nahoře teď potřebují každou ruku.Navíc tady by nás nenašli.Porozhlédnu se po nějakém lepším místě.“

Anakin shlédl dolů. „Myslím, že to je zbytečné.Podívej se na zem.“

Když tak učinil, zděsil se.Za tu dobu, co tam tak posedávali voda zaplavila okolí.Už to nebyla bažina, ale jezero...

„Tak to vypadá, že tady zůstaneme trochu déle.“prohlásil.Anakin pokýval hlavou. „Nedostatkem vody rozhodně trpět nebudeme.“

* * *

Mynock opět seděl a tiše bědoval.Kroužili se svým LAAT nad stromy a neměli kde přistát.Už tak to bylo dost komplikované, a teď se to ještě muselo všude zatopit.

Nezbývalo moc paliva, pomyslel si mrzutě Flyi.A na křižník nemohli, protože měli díry v trupu, a všechny křižníky byli mimo atmosféru.Loď vypadala celkově zuboženě, jedna střelecká koule chyběla, letěli pouze na jedny trysky(ty druhé byli rozcupované nárazem do stromu) a celý trup byl posetý spálenými místy.Střecha v prostoru pro vojáky byla proražena.A mi si tu kroužíme bez možnosti přistát...napadlo Mynocka.

„Mohli by jsme na tom být mnohem hůř.“poznamenal Drsňák, aby přerušil proud láteření zbývajících mužů.I s pilotem jich tam bylo jen šest.O zbytek posádky přišli, když spadli z vesmírné bitvy na tuhle zatracenou planetu.Někdo se zabil při nárazu do stromu, ke kterému došlo po jejich pádu na planetu,někdo vylétl zmíněnou dírou, kterou jim opatřili droidí stíhačky, které je pronásledovaly až do džungle.

Měli by být vlastně rádi že narazili do toho stromu, pomyslel si kapitán jednotky- „Decka“.Kdyby k tomu nedošlo, a droidi si nemysleli že je po nás, nadělali by z nás sekanou.

Decka opět přiložil k očím makrodalekohled a zkoumal, jestli přece jen není místo, kde by se dalo přistát.Už ani nečekal že něco objeví, ale přece to zkoušel.

Ale tentokrát něco objevil!Na jednom stromě poblíž se něco hýbalo.To sice mohlo být jen zvíře, ale pohyb doprovázel modrý blasterový výstřel!

„Flyi!“

„Jo, vidim.Letíme tam, radši si připravte zbraně, mohou to být droidi.“

„Myslíš?“Drsňákovy zablýsklo v očích.Štvalo ho, že nad nimi se bojuje, a on nemůže nic udělat.Pár droidů by mu trochu zlepšilo náladu.

Ale co uviděl mu ji zlepšilo ještě víc.

* * *

Rex se zasmál a sundal si helmu.Ještě před chvilkou chtěl běžet vzbudit spící vojáky, ale už to nebylo třeba.Ten zvuk by je probral i z hrobu.A jak to uviděli, začali všichni jásat.

Před nimi se vznášelo LAAT/i, pravda, značně poškozené, ale bylo tady.Z otevřených(a značně spálených střelami) dveří vyšel jiný kapitán, podle modrých symbolů také z 501. legie.Za ním opatrně vykukovalo několik hlav.

Cizí velitel si rovněž sundal přilbu, protože pod stromem nepršelo, a oplatil tak zdvořilé gesto Rexovi.

Až poté si ale všiml pevně sevřené pušky DC-15 v jeho rukou.Rex měl problém tu zbraň rozeznat, evidentně dostala něčím těžkým zásah, ale to nebyl hlavní důvod.Byla opravdu silně poupravená.

Když si uvědomil, že na zbraň zírá, vzpamatoval se a podíval se druhému kapitánovi do očí. „Kdo jste, kde jste se tu vzali?“zeptal se bez obalu.

„Já jsem Decka, tohle jsou moji muži.Jsme nedobrovolný výsadek, a co vy?“

Rex se usmál jeho vtipu. „Také něco na ten způsob, ale přiletěli jsme kvůli ztracenému veliteli Skywalkerovi.“oznámil a ukázal k jedimu stojícímu opodál.

Kapitán „Decka“ si ho pohledem měřil. „A ty ses tu vzal kde?“řekl téměř nepřátelsky.

Anakin se zamračil, ale odpověděl: „Já?Úplně jako vy.Jenže má stíhačka to na rozdíl od vašeho transportu nepřežila.“

Decka pokýval hlavou. „Jste taky z bitvy nahoře, co?Myslím že vám můžu věřit, máte zájem se nalodit?“

Rex na otázku zuřivě kýval hlavou a hned pokynul svým třem mužům, aby nastoupili, než si to rozmyslí.

Když všichni stáli v transportu, rozletěl se, i když to bylo velice pomalu, a trup při tom vrzal a motory kvílely(Rex usoudil, že kvůli silným poškozením).

„Ale má to palivo jen na hodinu a není kde přistát.“oznámil až pak Decka.

* * *

„Kde jsou ty stíhačky?!“křičel velitel křižníku do komlinku.

„Uvolněné jednotky se sem neprobojovaly, pane.Zahnali je.“

„K čertu s admirálem!Nechá jen tak padnout křižník?Nemáme už jinou obranu než LAATčka!“velitel zuřil.Jejich loď byla značně poškozená a admirál-po generálu Kenobim který byl nezvěstný nejvyšší velitel útoku, jim na pomoc poslal 12 stíhačů!!!A ti se k nim navíc ani nedostali, nedivil se jim.

„Rozkazy pane?!“ptal se jeden z klonů řídících téměř neozbrojený křižník.

Velitel se rozmýšlel.Byly to jeho poslední úvahy, pak přímo do jejich okna, které bylo dávno bez štítů, narazil poškozený droidí stíhač.Celou místnost ozářil výbuch, pak všechny trosky vylétli z místnosti pryč do vesmíru.

Celý křižník se začínal nahýbat a pomalu padal k planetě...

* * *

Federaci zbývaly už jen dva křižníky.Přesto republikové vojsko zažívalo těžké chvilky.Nebýt pomoci od 501. legie, už by byli dávno na prach.Jenže ani pověstný „Modrý prapor“ nedokázal zdolat tolik nepřátel.

Teď když padnul další křižník, zbývaly už jen dva křižníky 212., a dokonce i jedna loď 501. už byla vyřazená, i když ne zničená.

Admirál už mezi své podřízené téměř nezasahoval.Posledních pár stíhačů se snažilo ochránit bezbranný křižník, hangáry už byli prázdné...Nebylo co rozkazovat.Bitvu kompletně převzala 501. legie.

Ale přesto mu vrtalo hlavou, proč proti nim separatisté teď najednou vrhnuli všechny stíhače, doteď si nechávali silnou zálohu.A pak to zjistil.Obě zbývající lodě obchodní federace zmizely v hyperprostoru...

Oddechl si a vydal příkaz: „Všechny stíhače a transporty do hangárů.Vyhráli jsme!“Po těch slovech začala celá místnost jásat, a postupně se přidali i piloti a posádka po celém křižníku.

„Admirále?“ozval se známý hlas z komlinku. „Admirále, tady Obi-Wan Kenobi.Potvrďte příjem.“

„Příjem, generále.“odpověděl radostně.Už myslel že jedi padnul také.

„Potřebuji pár transportů, pane.Anakin Skywalker je někde tam dole, patrně i s jednotkami z 501. legie.“admirál povytáhl obočí. „Dobře generále, ale nepůjde to okamžitě.Tam dolů dopadl poškozený křižník.Patrně v něm ještě budou živí vojáci, nevíme kolik.“

* * *

Poškozený transport letěl stále nad vysokými stromy.Čas jim odtikával.Zbývalo jim už jen nějakých deset minut, pak spadnou dolů, do hlubokého bahna.

Voda už hluboká nebyla, ale to bahno bylo teď možná metrové.I Mynocka přestalo bavit pořád nadávat, a všichni sklesle seděli, vkládajíc poslední naděje do Flye.

Decka se opět rozhlédl svým dalekohledem.Už ho skláněl, když...

„Kopec!Flyi, do prava!Podívejte se všichni!“Skywalker vytrhnul Deckovi z ruky makrodalekohled a podíval se.

Ležel tam republikový křižník!Byli to jen trosky, ale byl tam pohyb.Byli moc daleko, aby mohl zahlédnout něco konkrétnějšího, jisté ale bylo, že tam je jejich spása.

S úsměvem podal dalekohled Rexovi.

Teď už ale dohlédli i bez něj.Transport se vznášel kus před troskami.Z kokpitu se ozval Fly. „Chtějí velitele, teď tak nějak nevím koho jim dát.Kdo se hlásí první?“

Decka, Rex a Anakin se po sobě podívali.Nakonec to jako velitel transportu přijmul Decka.

„Tady kapitán 2903, 501.legie, letecká skupina.“hlásil se. „Potřebujeme u vás přistát, dochází nám palivo, můžeme letět?“

Ano, myslím že nebude problém.Před chvílí jsme tady havarovali.Leťte na souřadnice 447854329451.

„Výborně, Flyi, můžeš letět.Máš souřadnice?“

„Ano pane.“potichu pak pro sebe zamumlal: „Už na to letim šéfe...“

O minutu později transport přistával na rovném kusu křižníku.Přivítalo je několik vojáků.Žádný vysoký důstojník, jak by očekávali.

Decka si všiml, že na ně míří zbraněmi, ale nereagoval na to.Vyšel ven z transportu, ostatní muži za ním, a dělal jako by nic.

„Kde máte velitele?“

„Myslíte toho vznášejícího se ve vesmíru?“zeptal se s úšklebkem jeden z vojáků-podle suknice a límce kapitán. „Týhle jednotce velím já, velitele pro celý křižník už nemáme.“namířil na ně blasterovou pistoli DC-17. „Když už jsme u toho představování, sundejte si helmy, chci mít jistotu s kým mám tu čest.“

Decka sklonil hlavu a zasyčel: „Jsem kapitán téhle jednotky, a nejsi můj nadřízený, nemáš mi co poroučet!“než druhý kapitán stačil odpovědět, Rex mu vystřelil blaster z ruky.Zděšeně koukal na držadlo, které mu zůstalo v ruce a kouřilo se z něj.

„Doporučuju ho moc neprovokovat a ustoupit stranou.“napovídal Mynock. „V tomhle stavu se neovládá.“doplnil a pokynul ke speciálně upravené DC-15.

Kapitán stále ohromený tou střelou ustoupil stranou a jeho muži ho následovali. „Nuže pánové, máme nový domov.“řekl s úsměvem Anakin a ujal se vedení obou jednotek.

Procházeli „uličkami“z trosek.Sem tam kolem nich proběhl nějaký voják, někteří jen seděli na místě a odpočívali(většinou ale jen ti zranění).Jak si tak razili cestu, začala se před nimi rýsovat stěna.Byla to neporušená část lodi, ostatní bylo většinou rozdrceno na pár metrů vysokou placku.

U vchodu dovnitř stály dva klony.Rex se pohnul, šel k nim.Jedi ho ale předběhnul a zeptal se: „Kdo je uvnitř?Co tu hlídáte?“

Vojáci byli mnohem vstřícnější, než předtím při rozhovoru s Rexem a Deckou.

„Rada kapitánů, pane.Nemáme žádnou vyšší hodnost a tak vytvořili skupinu, která se snaží dohodnout...“klon se zasmál. „Neúspěšně.“

„No, když se nemůžou dohodnout, mě jako jediho by mohli nechat velet, pusť nás.“Na tohle voják zareagoval pohotově. „To nepůjde pane.Máme své rozkazy.“Zastoupili jim cestu, a své pušky namířili opět na ně.

„Že ne?“zeptal se zlověstně Decka a opět si pohrával se svou zbraní.Jedi na něj mávnul rukou, aby toho nechal. „Jsem jedi, a tak mám vyšší hodnost než ti vaši kapitáni, kteří vám zakázali sem kohokoli pustit.A vzhledem k tomu že mám vyšší hodnost než oni, mám oprávnění rozkaz zrušit.Pusťte nás dovnitř.“vojáci na stráži se po sobě podívali.Jeden z nich pokrčil rameny, a odstoupili ode dveří.

Anakin otevřel kovové dveře a vešel.Stanul před rozzlobenými zraky osmi klonových vojáků.Dva dokonce vytáhli zbraně, ale jak uviděli jediho, všichni okamžitě nasadili jiný výraz, zbraně co na ně byli namířeny se vrátili zpět do pouzder.

Kapitáni neměli helmy a tak bylo vidět jak se zachmuřili, když za Anakinem vošlo i několik vojáků.

„Stráže!Kdo vám dovolil je sem vpustit?!“rozzlobil se jeden z nich.Strážný stál ve dveřích a pokrčil rameny. „Je to jedi.“odpověděl, jakoby to někdo ze zde přítomných nevěděl.

„To ti dává povinnost vpustit jeho, ale ne vojáky.“

„Nechte toho!“utnul rozhovor Anakin.

„A kdo že jsi ty?“zeptal se s ironií v hlase další z velitelů.

„Anakin Skywalker.“Vojáci se po sobě podívali.Jeden z nich se pak zasmál.Pak prohlásil: „Padawan.Tolik k jeho právům porušit naše rozkazy, není to rytíř jedi!Jen padawan!“kapitán se svým ostrým jazykem snažil ještě něco dodat, ale byl opět přerušený strážným.

„Promiňte, pane.Nemohl jsem...“ani on větu nedokončil, protože do místnosti napochodoval další muž.

„To ne, další napodobenina jediho!“zaúpěl jeden ze skupiny velitelů.

„Něco proti jediům, veliteli?“zeptal se muž se zbytky pláště rytířů.

„To ne, když mi zrovna nelikvidují bitevní plán.“zavrčel.

„Já myslel že žádný nemáš!“zasmál se další.

„To sem teď nepleť!Našel někde v pralese plášť a mrtvého klonového vojáka, sundal mu brnění a teď...“pak to přerušilo zabzučení světelného meče, jehož špička mířila na hrdlo vzpurného kapitána.

„Je tohle opravdu nutné, mistře?“zeptal se s pozvednutým obočím Anakin.Skywalkerův mistr!To nám ještě scházelo, Kenobi, pomyslel si voják.

Obi-Wan zdvihl obočí. „Nuže veliteli, konečně by jste si mohl nechat to divadlo a ukázat nám váš zmíněný bitevní plán?“

„A s kým to vlastně chcete bojovat?Bitva se odehrává ve vesmíru.“ptal se Anakin rychle, když uviděl příležitost něco zjistit.

„No já nevím, chlapečku.“Velitel položil důraz na poslední slovo. „Co třeba s těmi bitevními droidy, co na nás útočí z východu?“Obi-Wan se tázavě podíval na kapitána.

„Snad ze severu, ne?“Jejich pohledy se střetli.Oba si domysleli co to znamená-útok ze dvou stran.Anakin nevěděl o čem se mluví, jak měl k čertu zjistit, kde je jaká světová strana?

* * *

Droidi si razili cestu džunglí.Jak Dooku očekával, tady dole měli práci.Podle nejnovějších zpráv přežilo pád opravdu mnoho klonů, a možná i nějaký jedi.

Uprostřed průvodu rozdával rozkazy neimoidian-velitel droidího oddílu.

„A ty tanky rozmístit z leva...“ukazoval svým droidům na holomapě.

„Pane!“potvrdil příkaz po neimoidianovi nejvyšší velitel-droid.Jeho žluté označení už téměř nebylo vidět, za to se poznalo že už nějakou dobu přebývají v džungli.Bojový droid byl značně zrezivělý a špinavý, asi polovina armády se definitivně zničila při povodni.Cesta kudy přicházeli už byla ovšem průchodná, i když pro droidy stále těžká.Kovové nohy se bořily do bahna mnohem více než nohy živých bytostí, nedrželi tak snadno rovnováhu, takže do bláta často padali...

Ač za sebou měli těžký postup, tupý byli pořád stejně, pomyslel si hrabě Dooku, který byl přítomný pouze jako hologram.Odkašlal si, aby opět upoutal pozornost federálního velitele.

„Spojte se s druhou polovinou vojska, útok musí být dobře načasovaný.Jestli republiková armáda zjistí o útoku moc brzy, mohlo by to být...nepříjemné.“

* * *

„Zatraceně...Těch je hodně.“hlásil voják s dalekohledem Anakinovi Skywalkerovi.Stáli na okraji trosek křižníku, a klon se rozhlížel.Již zaznamenali pochodující armádu droidů, která se měla brzy vynořit z lesa.

„Hmm, a dobré zprávy by nebyly, vojáku?“zeptal se ironicky jedi.

„Dobrá zpráva pro nás je, že mam plnej zásobník...“poznamenal Decka stojící i se svým týmem kus opodál. „Ale špatná pro droidy.“dodal.

Anakin se usmál a podíval se na oba týmy z 501. legie.Rex stál totiž také kus od nich, spolu se svojí jednotkou.Jako jediný z klonů v okolí měl sundanou svou zablácenou helmu.Pušku už značnou chvilku svíral v rukou, dodával si tak odvahy.

Skywalker se pak probral ze zamyšlení a zapnul komlink. „Mistře, jak jsou na tom vaši droidi?“Označením „vaši droidi“ mínil armádu postupující z druhé strany, kterou dostal na starost Obi-Wan.

„No, zřejmě se nevzdají...A co vy?“Skywalker se zamračil a opět se podíval na část lesa, ve které se pohybovali droidi.

„Nevím, možná že budu potřebovat pár vašich vojáků, mistře.Ti z 501. jsou dobří, ale jsme tady v poměru jeden na sto, a navíc mají dost tanků.“

Pak, než mohl vyslechnout odpověď mistra ho někdo strhnul k zemi.Sekundu poté se kolem něj rozlétly střepiny z části stěny, za kterou se dosud kryli.

Anakin zavrtěl hlavou, a pak se podíval na svého zachránce.Byl to voják z 501., víc nerozeznal, protože byl v přilbě.Pak vstal a vyklonil se z trosek, mezi kterými leželi.

Hlavu velice rychle opět vrátil zpátky, a svému zachránci oplatil službu, když ho strhl za sebou.Další střela, kterou vyslal tank federace, roztříštila další úkryt.Kusy duraoceli se však rozlétli po okolí, a vytvořily tak potencionální skrýše.

„Pane, rozkazy!?“snažil se Decka překřičet zvuky palby z děl.Anakin pouze posunkem ruky naznačil, aby se schovali, a nic nedělali.

Zatím, pomyslel si.

* * *

„Co tam zase dělá?“zabručel Obi-Wan, stojící na druhé straně rozdrceného křižníku, když se neozývala Anakinovo odpověď na Kenobiho volání.

„Má k dispozici málo mužů, pane.Nás je přes dvě stovky, on má jen něco kolem padesáti mužů.Je možné že už je pod útokem.“Odpověděl mu voják(jeden z kapitánů), který stál u něj.Kenobi odmítavě zavtěl hlavou. „Jenže Anakinův oddíl má deset členů 501.Ti vydají za třicet droidů.“

„Nepodceňujte 501. pane, za třicet droidů vydáme mi, oni klidně za sto.Do plecháčů stačí kopnout a jsou dole.“klon se z pod helmy zasmál.Obi-Wan se podíval mezi stromy.Větve se stále ve velkém okruhu hýbali, ale to už nebyl jediný znak pochodující armády.Z lesa na pahorek vycházely linie nepřátel!

Mistře!Zatraceně, kde vězíte, když vás potřebuji?!“ozvalo se z komlinku, který měl

Obi-Wan na zápěstí. „Anakine?Budete potřebovat ty vojáky?Anakine, jsi tam?“dovolával se mistr jedi marně odpovědi.

„Vojáku, sežeňte pár mužů a podívejte se po něm.Já tady musím ještě něco vyřídit.“upřel ustaraný pohled na masy kovových vojsk, které se nyní rozestupovaly do širokých linií.

Klon kývl a rozeběhl se.Dál už ho Kenobi nesledoval.Skočil přes okraj rozpadlého křižníku.Slyšel jak ho jeho muži následují.Země se čím dál více otřásala, jak se blížili k rytmicky pochodujícím droidům.

Tasil světelný meč, kolem něj se spustila palba z modrých blasterů.Nepřátelé útok rychle opětovali, poté co z některých z nich zbyl jen šrot.

Linie se k sobě rychle přibližovaly, první řady padly ještě než do sebe vojska narazila...

Když se konečně klony s droidy střetnuly, byl to na obou stranách nejzničující okamžik bitvy.Jen v jednom místě nebyla likvidace oboustranná-tam kde bojoval Obi-Wan Kenobi.Svým světelným mečem půlil droidy tak rychle, jak klonový voják ani nedokáže mačkat spoušť.Tu usekl kovovou hlavu, tu zase kopnutím zlikvidoval bojového droida, jindy zase zničil zbraň a dál se o protivníka nestaral.

Za minutu už kolem sebe měl pročištění oblouk a mohl se rozhlédnout.Co viděl nebylo dobré.Každý klonový voják sebou do hrobu vzal minimálně dva droidy, ale separatisti měli obrovskou převahu.

Obi-Wan už neměl síly.Přešel z útoku do obrany a pomalu couval.Brzy se před ním uzavřela formace.

„Doufám že na tom je Anakin lépe...“zamumlal si.

* * *

„Čekejte.“uklidňoval Skywalker své vojáky.Vyčkávali.Linie bojových droidů se už blížily, byli od prvních klonů vzdáleny pouhých dvacet metrů, přesto se ještě nestřílelo.

Anakin vydal rozkaz, aby nic nepodnikali, dokud nepřátelé nevstoupí do trosek křižníku, kde se teď ukrývali.Droidům se nejlépe bojovalo na rovném povrchu bez překážek.Tam s nimi válčit nesměli, jestliže měli málo mužů-a to bylo vždy.

Rex se neklidně zavrtěl.Nebylo mu příjemné se tam jen tak schovávat, zatímco se k nim blíží stovky droidů.

„Tak co Decko, jak to jde?“přepnul komunikaci na „tichou“, která nebyla slyšet mimo helmu.Domlouvali se pouze zabudovaným komlinkem.

Zatím nic, ale už jen pár sekund...“ozval se Decka, který se kryl se svým týmem pár metrů před nimi-v první obranné linii.

Pak náhle strojový pochod droidů ustal.Anakin a Rex se po sobě podívali.Oba mysleli na to samé-je to tady.

„Kde jsou všichni?“ozval se pisklavý hlásek jednoho z nepřátelských strojů-z těsné blízkosti úkrytu Decky.

„Možná se všichni stáhli na druhou stranu?“navrhoval jiný.

„Mlčte!Vpřed vojáci, to je rozkaz.“

„Rozkaz, rozkaz!“ozvalo se nelidsky přesně najednou od celého vojska.

Země se opět zachvěla, jak armáda znovu vyrazila.Stroje dorazili k rozdrcenému křižníku a začali na něj vystupovat, stále ve vyrovnaných liniích.Někde v dáli se ozvalo droidí „Ááááááá!“, když některý z nepřátel neudržel rovnováhu, a rozbil se o duraocel.

To ale nebyl jediný zvuk v té chvíli.Zároveň se totiž ozvalo tříštění kovu a palba z blasteru.

To Decka vyskočil a poprvé ukázal efektivitu své zbraně.Puška DC-15 byla přestavěna na plně automatickou palbu a zásobník musela mít značně silnější, protože množství střel by normální téměř ihned vyčerpalo.Neupravená decka by také jistě byla již přehřátá.

O sekundu později ho následoval jeho tým, a pak se z úkrytů zvedla celá armáda(pokud se dvě stě mužů dá nazývat armádou).Z úkrytů se spustila palba, která rozcupovala první linii droidů, dřív než jejich kovové hlavy pochopili, co se stalo.

Anakin vyskočil a saltem přistál před nepřítelem.Toho okamžitě rozpůlil svou modrou čepelí.Rex obdivně sledoval rychlost jedie, aniž by ovšem sám přestal pálit ze své pušky.Ohořelé cucky se kolem začínali kupit, Anakin a vojáci 501. byli hlavní příčinou.

Decka zaklel, když mu konečně došel zásobník, a pokynul Mynockovi rukou, ať ho kryje.Pak se skrčil za hroudu kovu.

„Jasně šéfe.“zamumlal si Mynock, když vyskočil z úkrytu a spustil krycí palbu.Nějak se mu podařilo nebýt zasažen až do doby, kdy před ním přistál velitel Skywalker.Ten se pak už postaral o odrážení střel, než Decka dostal do zbraně jiný z jeho zásoby speciálních zásobníků.

Ozvalo se zapípání z Anakinova zápěstního komlinku.To vyrušení stačilo na to, aby dostal zásah vysokoenergetickou střelou...Matně vnímal slabé „Anakine?“, než upadl do bezvědomý.

„Zatraceně!“zařval Rex, zahodil poloprázdnou pušku a vytáhl své dvě pistole.Viděl padnout Skywalkera, ale patrně nebyl mrtvý.Pohyboval totiž ještě hlavou, potom co dostal zásah.To Rexovi stačilo na to, aby se mezi něj a droidy vrhnul.Jak bylo vojákům z jeho týmu známo, není radno se mu stavět do cesty, když se rozzlobí.Droidi to nevěděli...

* * *

„Kam ses zase poděl, když tě nejvíc potřebuju, Anakine?!“stěžoval si Obi-Wan.Rozhlédl se kolem sebe, aby zjistil to co už mnohokrát předtím.Klony byli na ústupu, nyní zadní linie už vstupovali do trosek křižníku.Poslední šancí bylo zastavit droidy tam, to věděl.A k uskutečnění plánu potřeboval svého padawana, který se mu neozýval.

Ze zamyšlení ho vytrhla zbloudilá střela, která pronikla mezi liniemi klonů.Jen tak tak ji vykryl.Nechal úvah a znovu se soustředil na ústup, když se zděšením zjistil, že stojí v rozdrcené duraoceli.Byli u křižníku!Už nebylo kam dál ustupovat.

„Zastavit!Držte pozice!Už nesmíme dál ustupovat!“volal na nejbližší vojáky.Myšlenky kolem sebe, které vycítil, byly jednoznačné:To se lehce řekne držet pozici.

Ono vlastně bylo kam ustupovat, jenže by narazili na Anakinovo část armády, a přivodili jim tak potíže.To nesměli připustit, dokud byla šance že se udrží tady.

Vojáci zaujímali pozice v troskách a mačkali spoušť tak rychle jak mohli.To ale nestačilo.Co sekunda, to padlý klon, musel rychle uvažovat.Moc času nezbývalo.

Zkusil to naposledy.Zapnul komlink na zápěstí a řekl: „Anakine!Ozvi se!“Už to vzdával, když se ozvalo zapraskání, a pak hlas, který ale rozhodně nepatřil Anakinovi: „Generále Kenobi, tady kapitán Rex, dřív jsem se ozvat nemohl.Droidi nás zahnali, potřebujeme pomoc!“

Obi-Wan obrátil oči v sloup. „Kapitáne, to mi tady potřebujeme posili, kde je Skywalker?“

Obával se odpovědi.Volal na Anakinův komlink, a zvednul ho klonový kapitán...

Skywalker je zraněn, pane.Není při smyslech.“Obi-Wan se už chtěl začít vyptávat jak je na tom jeho padawan vážně, jak se to stalo, když si opět uvědomil v jaké jsou časové tísni.

Zhluboka se nadechl a pak řekl: „Dobrá, kapitáne.Nemáme moc času, pokud zůstaneme rozdělení.Musíme se spojit, ale zároveň se nenechat obklíčit.Nejlepší řešení bude dostat se na zbytky řídící věže.Tam můžeme získat výhodu.“odmlčel se, aby si poslechl kapitánovu odpověď.

Po delší době, kdy byla slyšet jen bitva a těžké oddychování Rexe, se konečně ozval: „Dobrá generále, musíme to zvládnout!Dostaňte se na ten bývalý můstek co nejdřív.“.

Obi-Wan kývnul hlavou a pak začal vydávat rozkazy.

Za chvíli vojáci začali ustupovat.Nejdřív se ještě snažili pálit po droidech, ale brzy to vzdali a začaly se škrábat po troskách křižníku.Při tom jich půl padlo.

Jedi se rozhlédl. „Síla s námi.“zašeptal.

* * *

Mynock s Drsňákem se škrábali po mokré duraocelové plošině.Už dávno neměli víc než jednu harpunu, kterou museli použít, aby se dostali na zbytek řídící věže.A tak ztráceli čím dál více mužů při šplhání po plošinách, jako byla tato.

„Teda v 501. je to pěkně těžký!“poznamenal Mynock, když ho o kousek minula střela z droidího blasteru.Nemohli se ani vyhýbat, protože by sklouzli, takže museli prostě doufat, že nepřátelé nezaměří zrovna je.

„Mlč a šplhej, nebo tě tady nechám řachanům!“zafuněl skrz helmu Drsňák.

„Jo, ty mi celou dobu pomáháš, že jóóóóó...?“to poslední byla jeho poslední slova, nebýt toho, že byl zachycen Drsňákem.

„Uklouzl si?“poznamenal s úsměškem jeho zachránce.Pak přestali mluvit a opět se snažili dosáhnout vrcholu co nejrychleji.Za zády matně slyšeli střelbu z Deckovo pušky.Obvykle se ale nedoporučovalo koukat z výšek dolů, takže nepokoušeli štěstí.

Pak jeden z vojáků vedle nich(nebyl z 501.)ukázal prstem napravo od nich. „Podívejte!Konečně posily.Bylo na čase!“jeho radování bylo ukončeno červeným blasterovým výbojem.

„Už víš proč ti pořád říkám:Nekecej a šplhej?!“zakřičel bez špetky humoru v hlase Drsňák.

Mynock se odevzdaně podíval nahoru...a zjistil že se stačí ještě dvakrát přitáhnout, a je zase na rovině!

Učinil tak a s heknutím se svalil na téměř rovný kus kovu.Drsňák vedle něj byl už také nahoře, ale místo odpočinku nelenil a opětoval droidí palbu.

Zatraceně, to tam chrápete?!Co takhle krýt nás dole, Mynocku, Plu, Flyi?“

Mynock se zvedl a podíval se kolem sebe.Opravdu, u něj byl i člen jejich jednotky „Plu“ a jejich pilot „Fly“.

A Drsňák je jedinej, kdo se obtěžuje střílet?Možná že by bylo chytřejší schovat si zásobníky na později.Znovu se podíval na členy jejich jednotky-všichni už kosili droidy.Přišel si hloupě, že sám nic nedělá a tak zvedl pušku a se zavrčením „Tak pojďte plecháči.“ Se do nich pustil.


O několik minut později stanul u úpatí „řídící věže“ nebo spíše jejích zbytků poslední klonový voják a to včetně těch Obi-Wanových.

„Dobře vojáci, a teď harpuny!“zavelel Kenobi, než přešel ke svému učedníkovi, který byl stále omráčený.Mistr jedi už ale věděl jak ho dostat nahoru.Stoupl si před něj a vymrštil ruce.Silou ho zvednul, a zvedal čím dál víc...Pomalu začínal litovat, že tu někoho nenechal, aby ho kryl před droidy.Kdyby se sem teď dostali, Anakina by čekal dlouhý pád.

Konečně byl jeho padawan v dostatečné výšce, a tak ho mohl přesunout nad věž.

Ze svého zápěstního komlinku uslyšel: „Dobrá práce pane, jak se sem dostanete vy?“

Nad otázkou se usmál, ale odpovědí bylo jen tasení meče a následný skok...Čepel se zabořila do stěny asi pět metrů nad povrchem, na kterém stál doteď.Ihned to zopakoval-vyskočil o dalších pět metrů výše a zabodl meč do duraoceli.Tak to udělal několikrát, než stanul mezi svými vojáky.

Ozvalo se tlumené šeptání a od několika vojáků potlesk či pochvala.Všichni ho teď považovali za nadpřirozenou bytost, pomyslel si.

„Výborně, teď máme mnohem lepší možnost se bránit.Zaujměte obranné postoje po celém obvodu věže, rozstřílejte je vším co máte v arsenálu, v tomhle vás teď nebudu omezovat.Naším úkolem je nadělat z těch droidů šrot a to taky uděláme!“Kenobi se spokojeně otočil a odešel blíž ke středu „věže“.

Výškové rozdíly na povrchu zbytků řídící věže byly značné, někde až kolem metru.Není se co divit, když tuto „plošinu“ vytvořil výbuch, pomyslel si Obi-Wan.

Samotný střed tvořila jen obrovská propast, dřív zřejmě výtahové šachty.

Kdyby křižník nebyl rozdrcen, byla by to asi nejsnazší přístupová cesta, ale takhle se k šachtám ze spodu dostat nedalo.

Povzdechl si, když se podíval na stále omráčeného Anakin. „Budu se muset kouknout co dělají naši přátelé separatisté...“řekl sám pro sebe.

* * *

Cody letěl v jednom z prvních transportů LAAT/i.Brzy měli vstoupit do atmosféry, kde mohli být ještě pořád stovky „bratrů“(jak si říkali klony navzájem) a navíc i rytíři jedi.

Čekání bylo ubíjející.Stále byli ve vesmíru, kdyby ho již opustili, pilot by jim dal vědět.

Ještě horší než čekání byla otázka, co ve zbytcích křižníku najdou?Opravdu „bratry“, či jejich mrtvoly v případě že by křižník explodoval, nebo dokonce droidy separatistů?

Vstupujeme do atmosféry, držte se.“ozvalo se.Poslechl varování, spustil jednu ruku z pušky a chytil se držadla.Jak se ukázalo, bylo to na místě, protože sebou transport prudce škubnul.Jeden voják se nedržel-už ležel na zemi se zlomenou rukou.Zvláštní bylo, že sebou loď škubla až MOC!

Pozor tam vzadu!Máme tady supí plecháče!“to otřes vysvětlovalo-jedna ze supích stíhaček je zřejmě zasáhla.Cody začínal mít dojem, že na otázku co v křižníku najdou bude odpověď číslo tři-droidy.

Konečně se vynořili z mraků, a pilot otevřel dveře transportu.Zahlédl na zemi křižník, ale hlavně desítky nepřátelských stíhaček.

„Hej, Pilote, nechceš zase zavřít ty dveře?!“zavolal, když jeho druha zasáhl výboj ze stíhače. „Je mi líto pane.Kdybychom byli zasaženi, neměli by jste únikovou cestu.Mám zakázáno ty dveře zavřít.“

Cody zavrčel: „Když je nezavřeš, nebude tu nikdo kdo by potřeboval únikovou cestu.Při podávání hlášení klidně řekni, že...“nedopověděl, protože trup lodi se znovu otřásl, pod sprškou střel.Dva vojáci vylétli z transportu.Cody už už chtěl spustit příval nadávek na pilota, když si všiml, že se LAAT začíná naklánět.

„Pilote!Co se to tam děje?“snažil se dovolat do kokpitu.Marně.Přední část lodi byla roztrhaná na kusy, a oni se řítili dolů.

Když to Cody uviděl, zavelel: „Nasadit harpuny!Fofrem si vyhlídněte místo na uchycení, jdeme k zemi!“Sám tak učinil, a když byli dost blízko, vystřelil...

Harpuna cíl neminula-tím nebylo nic jiného, než zbytek řídící věže.Z té výšky ještě neviděli odehrávající se bitvu na povrchu...

* * *

Obi-Wan se podíval k nebi, kde se to hemžilo droidy.Jenže ne jen droidy, jak si teď všiml.Na nebi bylo také několik transportů LAAT a neustále jich přibývalo.

Byl by bitvu sledoval dále, kdyby se několik separatistických stíhačů neobrátilo k nim.Zřejmě jim konečně došlo, že tam stojí desítky jednotek, které se nemohou bránit, tak proč se honit za pár nepřátely ve vzduchu, když ti se bránit můžou?

„Rexi, kryjte se a neopětujte palbu!Stejně je v téhle rychlosti netrefíte, tak ať si vás nevšimnou.“velel Obi-Wan, zatímco běžel k okraji věže, kam přilétali supi.

Kapitán z 501. si pomyslel, jakou bude mít Kenobi proti nim šanci, přesto nic nenamítal a uposlechl rozkaz.

Skrýt se na zčernalém povrchu ovšem nebylo jednoduché, díky bílým brněním.Nejeden voják na něj nyní doplatil.Stačil centimetr vyčnívající zbroje, a sup je zaregistroval.

Rex se vyklonil zpoza duraocelového výčnělku, za kterým byl skrytý.To byla chyba.Možná osudová, jak zjistil, když se na něj obrátili dva stíhače.

Připravil svoji zablácenou pistol a zamířil.Jak Kenobi poznamenal, nebylo to lehké, ale Rex byl jeden z nejlepších střelců 501. legie.Na následujících výstřelech to bylo znát.Modré paprsky vyšlehli z pistole.První dva cíl minuly, ten další se však již zakousl do trupu útočníka.

To se Rexovi podařilo zopakovat ještě dvakrát.Droid už měl dost, a s kouřem se řítil k zemi.Nyní byl problém druhý protivník, na jehož sestřelení už nezbýval čas.Kapitán se připravoval k pokusu o uskočení, když separatistický stroj vybuchl.A ne sám od sebe, byl proťat světelným mečem, který už Kenobi nyní opět svíral pevně v rukou.

„V pravý čas, generále...“řekl Rex.Než se ale mohl radovat dál, byl tu další stíhač.

Modrá palba opět vyšlehla, tentokrát ale z blasteru DC-15, který použil Decka.Tato salva neminula jedinou ranou.

Rex si oddychl, a svalil se zpět do svého úkrytu.Takhle těžké to nebylo ani na Geonosis, natož pak v Kaminském výcvikovém středisku.

Matně vnímal volající hlasy za sebou, ale hlavní částí své mysli byl teď upnut k minulosti.Stejně nevěděl co jiného by mohl dělat, palba byla proti takové přesile na nic, a uhýbat se rychlým strojům bylo takřka nemožné.

Mynock si všiml, že jejich nový přítel Rex, tam jen tak sedí ve své skrýši.Jenže ta byla zrovna v palebném poli rychle se blížícího droida, který zkrátka bez rozmýšlení pálil před sebe.

Dvakrát se nerozmýšlel, s výkřikem: „Kryjte mě, šéfe!“ běžel k zhroucenému druhovi.

Ruka velitele ho však zadržela.

„Plecháč si přived kámoše!“doplnil svůj čin v momentu, kdy tam, kde před okamžikem stál Mynock, dopadla sprška střel.Voják se otřeseně otočil, a kývnutím hlavy kapitánovy poděkoval.Když své hledí otočil zpět, čekali ho čtyři překvapení.A všechny čtyři spustily palbu.

* * *

„Tak jo, bratři v ohrožení!Nakopejte řachanům!“volal velitel jednotky klonů z 501.

„Pilote, do nich!Chci to tu mít vyčištěný od supů, než přistaneme.“Kapitán rozkazy zdůraznil nasazením přilby, a přendáním zbraně do útočné pozice.

Během dalších několika sekund vylétla ze střeleckých koulí, po boku LAAT zelená blasterová palba, jak bylo nařízeno.Některé trosky droidů létali těsně kolem republikového dělového člunu LAAT, kus kovu dokonce narazil do už tak zprohýbaného trupu stroje.

Díky obratnosti pilota, však nedostali žádný vážnější zásah.Zatím.

Loď se otřásla, kolem se prohnalo něco kolem deseti supů.

Záchraná mise odložena, teď jdeme zachraňovat sebe!Držte se tam vzad...“pilot své hlášení nedořekl, jeho hlas totiž utlumil výbuch.Ale výbuch čeho?Supi je zrovna míjeli, takže nemohli střílet.

Vzápětí se jim dostalo odpovědi.Na jednom konci zbytků řídící věže křižníku, se právě vyloďovalo několik desítek droidů.A jejich transport měl rakety namířené na LAAT.

Z baculaté lodi vylétla další raketa, tentokrát přesně mířená, protože dělový člun se nehýbal.Posádka se připravovala na nevyhnutelné, když nastala exploze.Neexplodovali však oni, nýbrž raketa a její majitelé.

Kolem prosvištěl stroj V-19.

Hej, co to tam blbnete?“ozvalo se komlinkem ze stíhače. „Vy že jste z 501.?Vždyť jste deset metrů nad zemí, co takhle skočit, když na vás letí raketa?!Ještě že jsem dorazil v čas.“

Tady kapitán DA-8544, děkujeme za záchranu.“

Á, číslo ať si sežerou sepáci, jak ti říkají?“řekl se špetkou smíchu jejich zachránce.

Night.“

Hmm, já jsem Cody.Konec mluvení, ještě máme na programu spoustu plechovek.Já vás ochráním, vyzvedněte ty z té věže.“

A tak se transport snesl na zčernalou plochu, ještě nedávno řídící věž křižníku Acclamatoru.

Night vyskočil a začal svolávat všechny přeživší dovnitř.Cody mezitím plnil svůj slib-držel nepřátele dál.Asi po dvou klonových vojácích k nim přiběhl také jeden jedi.Čímž byla potvrzena informace, že nějací přežili.

„Máme tu zraněné, vojáku.Potřebuju aby jste je se svými muži ihned naložili.“vypravil ze sebe udýchaně.Pak jeho pohled padl na transport LAAT, který byl zásahem první rakety značně poškozený a v jeho trupu navíc byla pořádná díra.

„Tedy, jestli budeme v čem mít odletět.“dodal pesimisticky.Night jen kývl hlavou a rukou dal znamení svým mužům, ať splní rozkazy jedijského generála.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Free XEvil Demo can solve 99% types of captchas

(Latonyafep, 26. 3. 2018 15:36)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Tornado, earchquakes?! No, it is XEvil.

(MashaNom, 13. 12. 2017 10:38)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.