Jdi na obsah Jdi na menu
 


501st legie 8 kapitola

31. 10. 2009

Kapitola 8:Dvojí bitva

Obi-Wan a Anakin stáli na můstku Shaak-Tiini lodi.Sledovaly desítky transportů, jak z měsíce Endoru odnášejí co se dá.Moc toho nebylo, oproti tomu, co sem přiletělo.Separatisté tady republiku zaskočili, nyní už však byly jejich síly zničeny.Zdá se, že za všechny ztráty mohla ta prokletá dalekonosné děla, která díky skupince klonových hrdinů byla zprovozena ze světa.

Mistře, máme rozkazy?Chci říct, až odsud odletíme, víme kam to bude?“

Touhle otázkou bych se příliš nezatěžoval, Anakine.Myslím že senát nebo rada to dokáží vyřešit velice rychle.Předně bych řekl, bude nutné odvézt raněné na nejbližší republikovou základnu, kde se o ně budou moct lépe postarat.A pak...V galaxii je ještě hodně separatistů.“

Těsně potom, co to Obi-Wan dořekl, zapípal palubní hologram.Jediové se na sebe podívali, starší z nich pak přístroj zapnul.

Objevil se mistr Ki-Adi-Mundi.Obraz se značně houpal, občas tam někde zasršely i jiskry. Ať byl kdekoliv, byl na tom špatně.

Mistře Ki-Adi-Mundi, jaké překvapení, ...“

Tohle si zcela klidně můžete nechat od cesty, Kenobi.Mám trochu naspěch, jak asi vidíte.“

Co pro vás můžeme udělat, mistře?“

To je celkem jednoduché, letět na souřadnice, které vám pošlu a porazit nepřítele.“

Nepřítele?“

Chtěli jsme dostat generála Grievouse, letícího v malé osamělé stíhačce, místo toho jsme dostali tři nepřátelské křižníky.Kdybychom aspoň věděli CO to je za nepřítele.Ty lodě my nic nepřipomínají, ale mají plné paluby supých droidů a nějakých nových stíhaček, droidích stíhaček.Podle exempláře který nám tu přistál v hangáru jim říkají tri-fightery.“

Mistře Mundi, chápu že potřebujete pomoc, ale mi tu máme spoustu raněných vojáků, nemluvě o těžce poškozených lodích.Nemůžeme vám nyní pomoci, odpusťte.“

Máte tam přece něco schopné letu, ne?!Nechápete to, my už se nesnažíme dostat toho kyborga, nám se momentálně ani nedaří útěk.“

Je mi líto, ale nemůžeme poslat své tři bojeschopné křižníky do nejistého boje, tím by zůstali nechráněni ostatní.K naší situaci:Máme tu něco kolem tisíce raněných a to i s posádkami dvou křižníků, které se podobají spíš vrakům.Musíme z nich vyprostit své lidi a dostat je do bezpečí, ale pokud vám poletíme na pomoc, odletí i to jediné bezpečí...“

Ale mistře, možná mám plán...Ranění se klidně vejdou i do jednoho Acclamatoru, ne?“ozval se po dlouhé době Anakin.

Ani na to nemysli, Anakine.“zasténal Obi-Wan.

Skywalkere, výtečný nápad!Dva vaše křižníky by tudíž mohli odletět.Ale mám další špatnou zprávu.Musel jsem vám ji sdělit až po slibu, že mi odsud pomůžete.Kamino je napadeno.“Když Ki-Adi-Mundi sdělil ponurým hlasem tu poslední větu, celá místnost najednou ztichla.Všechny oči se upřeli na staršího jedije, který si zamyšleně mnul bradu.Ten se zjevně rozhodl a otevíral pusu aby něco řekl, k tomu se ale už nedostal.

Loď se otřásla, až nejeden voják upadl na zem.Ticho bylo náhle vystřídáno zvukem alarmů a řevem velitelů.Přímo na konstrukci můstku dopadaly silné blasterové výboje.Na temném pozadí vesmíru se rýsovaly tři křižníky, jemž se mělo brzy začít říkat droidí fregaty.Nyní na ty neznámé stroje všichni koukali, jako kdyby se ocitli v noční můře.

A k ďasu.Sledovali signál, kterým jsme se spojily s Mundim.Byla to past na nás.“

Nutno přiznat že separatisté to měli naplánované dobře.Evidentně chtějí zabavit všechny republikové síly, aby Kamino zůstalo nechráněné.“

Ale to se přepočítali...“Tímto náznakem byla uzavřena debata mezi Anakinem a

Obi-Wanem.V jejím průběhu stihli doběhnout do výtahu, a bylo na čase.V momentě, kdy se zavřely dveře, můstek se rozletěl na střepiny.Štíty byly prolomeny a křižník nebojeschopný.

Kenobi vytáhl z opasku komlink a sdělil: „Křižníkům Zabiják a Letec, ihned nastartujte hyperpohony směr Kamino.Pokuste se o to ještě dřív než z nás nadělají třísky.Vaše domovská planeta byla napadena.

* * *

Déšť dopadal na přistávací plochy a střechy Tipoca City.Sem tam hlídkovala nějaká postava v bílém brnění, na vše dohlížel jeden kaminoan.Stále zuřící bouře jako obvykle drtivě snižovala viditelnost.Hromy přehlušily zvuk rychle se blížících motorů.

Několik hlídek znervóznělo, když se k nim zvuky přeci jen donesly.Neměli ale příliš času o tom přemmýšlet, a ani nemuseli.Na plošinu dopadla jedna raketa, která okamžitě explodovala.

Přítomní na to chvíli jen civěli, když ale začala dopadat i červená blasterová palba, někdo se vzpamatoval a spustil poplach.

Klony vděčily svému výcviku za bleskurychlé reakce-už o pár sekund později začali z budov vybíhat jednotky, které rychle obsazovaly obranné děla a kulomety.Právě v čas, z nebe se začalo snášet hejno supých stíhaček, které neváhaly palbu opětovat.Když se z ponurého nebe vynořila i výsadková loď, bylo jasné, že to nebyla zbloudilá eskadra.Tohle byla invaze...

* * *

Obi-Wan se díval jak dva z Shaak-Tiiných křižníků ztratily v hyperprostoru.To by byla pomoc pro Kamino, kdo teď pomůže jim, vrtalo mu hlavou.

Stáli s jeho bývalým padawanem a několika klony v jedné chodbě na okraji lodě, kterou stále otřásala palba.Ta byla soustředěna na bývalou dělostřeleckou artilérii, ze které však nyní zbyly jen cáry.Jedi nepochyboval, že až si prostřílejí pořádnou cestu, plánují se separatisté nalodit a dorazit zbytky posádky.

Druhý křižník na tom byl podobně, třetí byl příliš nízko, když mu zničili motory a gravitace ho vtáhla zpět k povrchu Endoru.Pokud z něj někdo přežil, dorazí ho pluk droidů, který byl poslán dolů.

Kolem okna se prohnal stíhač a vyděsil opět všechny přítomné.Někdo zavrčel: „Přitom jak uměj řachani řídit do nás jednou takhle nabouraj...“

Od Anakina se ozvalo zapípání komlinku, který také ihned zvedl (separatisté se neobtěžovali rušit signál).Ozval se komandér Cody: „Generále Skywalkere, jak jste na tom?“

Stále stejně veliteli, trčíme tu v té prokleté chodbě a čekáme až se k nám prořežou separatisti.“

Tak to možná uvítáte novinky?“

Do toho, Cody.“

Sepáci se naloďujou skrz zbytky můstku, nikdo je tam nezadrží včas.K našemu druhému křižníku se blíží celá výsadková loď, možná by bylo chytré zmizet.“

Anakin se podíval na Obi-Wana.Ten sklopil zrak a zavrtěl hlavou.Pak svému starému učni pokynul, aby mu komlink hodil.

To nepůjde, Cody.Sestřelí vše co vyšleme, v modulech a LAATéčcích jim neunikneme.“

Ale tam je trochu jiná situace.Tvrdí že mají nejméně dvanáct bojeschopných V-19ek.Ty by mohly transportní lodě krýt.“

Tak jim řekni, ať dělají, jak myslí.Ale ať se nejdřív podívají, kolik bojeschopných stíhačů mají oni a ještě to zváží.“

Oni tam totiž mají ten problém, že mají o polovinu méně lidí než my.Rex my to řekl.Pokud dojde k pěchotnímu boji, tak zemřou.

* * *

Potvrzuji.“kývl Rex.Pak povolení k odletu přetlumočil všem v hangáru.V ten okamžik se začaly ozývat různé rány, dusot a startování motorů.Kapitán také naskočil do jednoho z nejbližších LAAT a pevně se chytil.

K hangáru směřovala obrovská hnědá výsadková loď plná droidů, takže buď teď, nebo už nikdy.Piloti se stíhačkami vyrazili.Dělové čluny nacpané přiliš mnoho vojáky je následovaly v zápětí.Jejich rychlost dva z nich stála život.Nad nimi se totiž přehnalo hejno droidů a pokropilo je palbou dříve, než mohli zasáhnout stroje V-19.

Z Rexovo perspektivy nebylo vidět zhola nic, mohl jen poslouchat opakované výbuchy.Možná to přece jen byla chyba, vyletět, napadlo ho.

Republikové a separatistické stíhače se konečně dali do rovnocenného boje, kličkovaly, otáčely se, snažily se dostat za svého nepřítele.Klony měli ale dvě velké nevýhody.Tou první bylo, že musely zároveň chránit transporty LAAT, tou druhou byl počet.Už teď bojovaly s dvojnásobnou přesilou, ale blížila se k nim snad stovka supů a navíc kolem desítky

tri-fighterů.

Vedle Rexovy lodě vybouchl droid a vydatně je zasáhl jak tlakovou vlnou, tak i troskami. Následkem toho byla chvilková ztráta kontroly.To bylo ovšem osudné.Jeden sup našel snadný terč a neváhal pálit.LAAT ztratil zadní motory a křídlo.S kouřovým doprovodem se pilot snažil vrak korigovat do hangáru druhé lodi, ve které byli i Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker.Ti to celé pozorovali a jen vrtěli hlavou.

Hangár se ukázal být příliš daleko, a tak pilot zatočil k bývalé artilerii, která nyní poskytovala jakous takous spálenou plochu pro přistání.Loď se tam zarazila, přičemž si ale rozdrtila kokpit.Klony z přepravního prostoru nyní však mohly vyskákat a do křižníku vlézt rozdrcenými chodbami.Nikdo jiný z těch, co se pokoušeli o útěk nepřežil.

* * *

Bíle chodby klonovacího centra už dávno nebyly bílé, díky nepřetržité palbě blasterů.Klony odmítaly vpustit nepřítele do budov, takže se už řádnou chvilku bojovalo u jejich vchodů. Vojáci se krčili většinou ve výklencích zdí, ale někteří se také kryli za mrtvolami, nebo neohroženě stáli-někteří, kterým se na bezpečnější místo nechtělo čekat.Pravda, že ti se stáří nedožili.

Plošiny Tipoca City už se hemžily droidy, nebylo kam přistát.Pár super bojových droidů bylo tedy vysazeno na střechy, kde se prořezávali dovnitř.Měli tak překvapit rychle docházející klony zezadu.

Další pluky určené k výsadku už také útočily na jiná města, když jich zde momentálně nebylo zapotřebí.Ale kovové hordy se zdály být nekonečné, z nebe stále klesaly další.

Předseda Kaminské vlády Lama-Su horlivě debatoval se svými kolegy jak se zachovat.Vidět tolik těch úzkých vysokých postav vedle sebe by člověku přišlo docela komické, ale na situaci nebylo komického nic.Byly přivolány posily ze všech koutů galaxie, aby tuto klíčovou planetu ochránily, jenže ty měli dorazit až o značnou dobu později.Lama-Su tedy navrhoval „oživení“ jednotek ARC, které by droidy zadržely.ARC jednotky jsou speciálně vycvičené klonové jednotky s vylepšenou výbavou a navržené pro nejnebezpečnější mise.Vždy tam byli jen ti nejlepší z nejlepších, mělo to ale jeden háček.Byli udržování v umělém spánku, nemělo se o nich vědět.Byla to tajná stráž Kamina, a nikdo jejich probuzení nechtěl schválit.Jediný Lama-Su si uvědomoval vážnost situace.Pár desítek metrů od nich umírali jejich vojáci, ale on s tím nemohl nic udělat...Rozhodl se vyčkat.Co by se stalo kdyby byli probuzeni hned, se asi už nedozvíme.

* * *

Z vesmíru po jedné, dvou nebo třech vyskakovali Acclamatory, ze kterých se posléze začaly rojit menší lodě.Přesto ve vzduchoprázdnu okolo Kamina stále převládala separatistická armáda, neustále vysílající pozemní síly.Zde se měla konat jedna z největších bitev klonových válek.A na jedné z těch lodí stál i hrabě Dooku.

Sith se samolibým úsměvem sledoval dění.Měl za to že dnes válka zkončí.Až jeho droidi rozdrtí výrobny klonů, republika podepíše mírové smlouvy.A jediové už neuniknou totálnímu zničení, takovému, ke kterému ještě v historii nedošlo, a ze kterého už se nikdy nevzpamatují.

Hrabě se ponořil do vzpomínek na dobu, kdy k rytířům ještě patřil.Nikdy o řádu nepochyboval, až od toho dne kdy ho rada pověřila masakrem mandalorianů...Tak dávno...

Zapnul holografickou zprávu z Tipoca City.Z ní měl přehled o celém bojišti.Když zjistil že vchody do klonovacích laboratoří drží už jen něco kolem tisíce klonů, zašklebil se.

Na konec řádu jedi.“pronesl slavnostně.Místo potlesku se mu ale dostalo jen tupých, nechápavých pohledů bojových droidů, kterým rázem nařídil pokračovat v činnosti.

Rozhodl se podat zprávu svému mistrovi.I když ten už ji nejspíš má od jedijů, i když trochu z jiného pohledu...

* * *

Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker spolu se svým klonovým doprovodem spěchali na domluvené místo, kde se měli setkat se Shaak-Ti a jejími muži.Krom toho to také byla zřejmá cesta, kudy se chystali jít bojoví droidi.

Trasu nebylo nijak jednoduché překonat, všude prskaly jiskry ze zničených obvodů, sem tam zela v podlaze díra, někde dokonce chybělo několik pater a museli to brát oklikou.Když konečně dorazili, poznali, že to bylo právě v čas.Shaak-Ti se krčila za rohem chodby, nemohla vystrčit ani nos, pokud by o něj nechtěla přijít.Dělilo je od ní jen něco přes dva metry, ale nebít schopností jediů, byl by to nedosažitelný cíl.

Seřadili se podél stěny, v čele stál Obi-Wan.Kývl na jedijku a překřičel neutichající blastery: „Můžete bojovat?“

Shaak-Ti jen kývla.

Připrav se, my jediové půjdeme napřed.Klony nás pak budou krýt!“

Ano.Na váš povel, mistře Kenobi.“

Tak teď!“

Po poslední větě zabzučely tři světelné meče a i s jejich majitely se vrhly do spálené chodby.Anakin s Obi-Wanem poprvé zahlédli plnou sílu přicházejících nepřátel.Hned potom ji začali rozsekávat.

Za nimi se kromě jiných klonů objevili i Rex s Codym, kteří nezůstali u palby z pušek, ale přidali i několik granátů, hozených tak obratně, aby nezasáhli jedie.

Rexi, narvy ty řachany zpátky do těch dveří, odkud přišli.Tvuj tým ať hlídá boční chodby.“

Slyšeli jste, rozprostřít!“potvrzoval kapitán rozkazy.Pak skočil vpřed, přičemž smetl na zem jednoho droida, kotoulem se dostal do dřepu a spustil palbu ze dvou blasterových pistolí.

Cody mezitím mlátil pažbou své pušky hlava nehlava do okolních nepřátel a občas vystřelil, když ho zaměřil nějaký dál stojící droid.

Boj ale zkončil téměř dřív než začal, tedy spíš jeho první část.Jediové totiž brzy vytvořili ze separatistických jednotek v chodbě hromady šrotu.Jenže další už se sem hrnuly, a bylo zřejmé, že přímí odpor je zbytečný.

Ústup!Umístěte ke dveřím nálože, pak se vzdalte do minimální bezpečné vzdálenosti a kryjte se!“volal Anakin.

Slyšeli jste generála.Pohyb!Cody, vezmi chlápky z 212. oddílu a stáhněte se.My půjdeme brzy za vámi.“

Jasně, přichystáme jim tam nějaký překvápka.“

Sotva byli všechny přípravy hotovy, do prostoru napochodovalo pěkných pár kovových nohou.Kdo tu zůstal, kryl se mimo dohled, takže nebylo nic vidět, ale podle zvuků jich bylo HODNĚ.

Na jedné straně chodby Anakin, na druhé Obi-Wan.Světelné meče měli připravené v rukou, jen je zapnout a tnout do přibližujícího se kovu.Oba jediové se na sebe zašklebili a pak tak

učinili.

Několik desítek přítomných mužů z 501. legie svůj nástup také nijak neoddalovalo, a začalo se činit se zabavováním droidů.Bylo jasné, že tohle ale nemohlo dlouho vydržet. Postupně se mezi ně hrnulo asi tisíc protivníků.Naštěstí měli čas na přípravu několika těch „Překvápek“.

Zabzučela třetí čepel světelného meče, a zčistajasna se rozvířila uprostřed řad droidů, ze kterých létaly štěpiny.Shaak-Ti, celou dobu zavěšená na stropě se spustila do středu vojska a rozpoutala zkázu.Ovšem opět jen na okamžik, než zničila všechny kolem sebe.Pak museli všichni začít couvat.Droidi znovu získali pozice, překračovali padlé druhy.A pak byli roztrháni na kusy.Nálože umístěné u dveří, které Rex se sprostým komentářem odpálil.

Ústup se změnil v úprk, když 501. došli překvapení.Museli spoléhat na Codyho, že ta jeho zafungují stejně.

* * *

Obří budovy se otřásaly pod těžkou dělostřeleckou palbou.Klonovacím centrům už nezbývalo mnoho času.Do jeho útrob proudili droidi po tisících, několik stovek klonů a pár desítek kaminoánců se je marně snažilo zastavit.

Hrabě Dooku nyní sledoval jedno malé bojiště.Separatistická jednotka se prořezávala do jedné místnosti.Do jedné momentálně velice důležité místnosti, vběhl tam totiž Lama-Su se svojí ochrankou.Ten hlupák, který mu uvěřil před mnoha lety, když se vydával za mistra Dyase...Ale tomu byl konec.Maximální odpor v místnosti mohlo být něco okolo padesáti klonů a pěti Kaminoanských stráží.

Dookuovou lodí náhle něco otřáslo.Zamračil se a zavrčel: „Co to?!“

Podíval se průzorem a dostal odpověď.Útočila na ně letka V-19 republikových stíhačů.Kus za nimi se rýsoval Acclamator, ze kterého zřejmě vzletěly.

Pošlete supí droidy ze sousedních fregat.Neoslabujte naši obrannou linii, může to být past.“

Jako by slovy past přivolal smůlu, ze stropu spadl vyřízlý kruh duraoceli.A vzniklou dírou seskočil nějaký jedi.

Dooků povytáhl obočí, i když jeho vnitřní překvapení bylo daleko větší.Dlouho se nerozmýšlel a zavelel: „Na něj!“

Lidský jedi odhodil plášť a vytasil zelený meč.S elegancí rozpůlil nejbližší dva droidy a odrazil několik střel.Pak se vrhl přímo na Dookua, který bleskově tasil a jejich zbraně se zkřížily.

Jaké překvapení, jedi.“usmál se hrabě.

O co zajímavější, až tě probodnu, Sithe!“

Rytíř ho přeskočil, tento trik ovšem Dooku dobře znal.Vyměnili si pár ran, pak ale droidi dostali nápad mu pomoci.Jeden vystřelil tak obratně, že málem trefil svého pána do zad.Ten ovšem střelu obrátil na něj, vykřikl „Nestřílejte!“ a ještě vykryl další ránu světelného meče. Pak útočníka probodl a ten klesl se zasténáním k zemi.

Tak to by byl rytíř jedi...“odfrkl si Dooku.Znovu se podíval na holografický obraz a zjistil, že droidi se právě prořezali k cíli.Umístili pár granátů, které výbuchem povalily zbytky dveří.Sformovali se do obdélníku a připravili se k pochodu.Pak se ale stalo něco jiného.Z místnosti vyletěla asi desítka detonátorů, která rozthala první formaci, následně odsud začalo létat až MOC blasterových výbojů.Droidi se ve změti střepin, oleje a kouře poroučeli k zemi.

Dooku brzy neviděl nic, kromě hustého dýmu.Vrtalo mu hlavou, jaká překvapení tam klony připravily.Byl si jistý, že ať tam ztratí kolik chce droidů, Lama-Su padne.To se ale přepočítal.

Když se kouř rozptýlil, na místě stála záhadná jednotka klonů a jejich velitel probíral něco s Kaminoňanem.Zvláštní bylo, že tohle rozhodně nebyli ti kloni, kteří vešli.Tihle na brnění měli „pruhy“ označující jejich hodnost, nebo příslušnost k určitému zvláštnímu oddílu.Kromě toho jim od pasu ke kolenům sahala mandaloriánská suknice, jménem kama.Také měli pušky

DC-17, místo standartních DC-15.Někteří na zádech nesli bazuky, jiní silné trhaviny a nespočet granátů.A navíc se zřejmě vůbec nebáli blížících se davů droidů.

ARC...“zavrčel znovu Dooku. „Dnes je republika výjimečně samé překvapení.“

Pane, z hyperprostoru vyskakují další lodě.“hlásil jeden droid od obsluhy křižníku.

Tak je dostaňte jako všechny předchozí.“nařídil hrabě.

Ééé, pane, těhle je hodně.“

Co?!“

* * *

Z hyperprostoru se vynořila dvacítka republikových křižníků klínovitého tvaru.Jenže tohle nebyly Acclamatory.Byly to zbrusu nové „Jedijské křižníky“ třídy Venator, které byli poprvé vypuštěny z loděnic na žádost Kamina.A rojilo se z nich nepřiměřeně velké množství V-19ek.

Tyto lodě byli totiž postavené zcela jinak než Acclamatory, i když se to na první pohled nezdá.Tohle už nebyly transporty, jako jejich starší bratři, tohle byly opravdové bitevní křižníky.A zde jich bylo zapotřebí.

Separatistické fregaty se otáčely odpovědět na novou hrozbu, zatímco lodě obchodní federace pokračovaly ve výsadku pozemních sil.Jejich stíhačky pak zaměstnávaly V-19ky a téměř bezbranné Acclamatory.

Jedijské křižníky byly silnou posilou, ovšem stále potřebovali hodně štěstí a odvahy, aby se dostaly posily i na povrch Kamina.

Ale tam ve vesmíru neměli ponětí o změně průběhu bojů na zemi.ARC vojáci velice rychle vyhrnuli droidy z budovy.Následně začali získávat další, a to s minimálními ztrátami.Jejich klonoví bratři byli také rázem odhodlanější, když viděly skupinky hrdinů ničit mnohonásobnou přesilu.

* * *

Poslední vojáci 501. v bývalém velitelském křižníku Shaak-Ti se rychle skrčili za různé harampádí a bedny, pak už byl vidět zdroj rachotícího zvuku mnoha kroků.Řada po řadě se sem hrnuli droidi, někteří odvážnější z klonů do jejich řad párkarát vystřelilo, ale pak se zas muselo ukrýt.

Rex dal mávnutím pokyn k hodu granátů, které následně trhaly síly seapratistů na kusy.Ti se ovšem nenechali odradit, jak by také mohli, byli naprogramováni jen k plnění rozkazů.

My ty řachany naučíme!“zařval zuřivě Rex, vytrhl z pouzder své dvě pistole a přidal se k boji.Jen doufám, pomyslel si, že se Cody předvede co nejdřív.

Nehledě na neustálou střelbu a strašné ztráty, droidi šli rovnoměrným tempem.Neměli ani strach, ani rozzuření, které by je hnalo vpřed.Tohle bylo na bitevních droidech to nejstrašlivější, jejich postup, kde se nehledělo na ztráty.Linie postupně pohlcovala první kryty klonových vojáků, čímž byli odsouzeni na smrt.

Rex se zamračil, když mu vysadila jedna pistole.Hodil ji na protivníky, a díky jejich slabé stabilitě dva skosil k zemi.Druhou zbraň uchopil obouruč a začal vyprazdňovat její blasterový zásobník do kovové hordy.A v ten moment někde ve středu nepřátelského oddílu bouchla nálož.Tím dostali možnost efektivní obrany, protože ty dvě, tři desítky separatistických vojáků byli snadno překonatelné.

Kapitán sáhl po pušce DC-15 svého mrtvého spolubojovníka a svým oblíbeným stylem

-kotoul vpřed, vztyčit, rozmlátit okolostojící a zbytek postřílet- se vrhl vpřed.

Nezůstal se svými muži však sám.Cody se svým početnějším oddílem je konečně přišel podpořit, takže nebylo divu, když obnovení pořádku v obranné linii, netrvalo dlouho.

Rex si sundal helmu, rukou si otřel zpocené čelo a podal komandérovi ruku. „Že vám to ale trvalo.Už sem si myslel že se na nás vykašlete.“

To bylo původně v plánu, pak sem ale zjistil, že máme málo výbušnin.“řekl se zasmáním Cody.

Oba velitelé ještě prohodili pár slov a pak začali udílet rozkazy k obnovení obrany. Spokojeni sami se sebou sledovali dění, když uslyšeli pravidelné „dum, dum, dum“ doprovázené vybracemi.

A jsou tu zase.“

* * *

Obi-Wan, Anakin a Shaak-Ti se prosekávali skrz droidí hlídky v průrvě v křižníku, skrz kterou se sem chystal nalodit další pluk droidů.Nebyla to pro ně žádná zátěž, přepůlit je v čas, aby neodvysílali poplach.Beze slova seskočili dolů, a blížili se k jediné dostatečně velké ploše pro přistání.

Na podlahu rozmístili několik protinakových náloží, které následně zamaskovali malými kopičkami suti.Pak už stačilo jen odklidit přepůlené droidy a byli připraveni.

O pár minut později, když dorazila separatistická výsadková loď, byli už dost daleko, aby je následný výbuch nezabil...

* * *

Mynock a Plu s jednotkou dalších klonů z 501. se ve svém LAAT prodírali Kaminskými bouřemi.Vyslané síly jejich legie se totiž také už objevily v tomto systému, a nyní jako jedni z prvních byli vysláni dolů na povrch planety.

Ještě dříve než spatřili nepřítele, vyrojilo se na ně mračno červených blasterových střel. Vděčili za svůj život obratnosti pilota, kterému se podařilo s těžkopádným LAAT vymanévrovat.Ti za nimi ovšem už takové štěstí neměli...

Z mraků se konečně vynořilo hejno supích stíhačů, takže se transporty zmohli na odpor.

Fixo, beru sázku zpět, tohle nepřežijeme ani jeden!“překřičel jeden voják ryk namáhaných motorů a bouře.Plu se jen nechápavě zadíval na Mynocka.Ten, přestože přes helmu nemohl zdvihnuté obočí vidět, otázku pochopil a jen pokrčil rameny. „Neni to holt naše jednotka...“

Á učenec promluvil.A z který pak velevážený jednotky je pán?“rýpnul si jeden z klonů.

Tolik tě to zajímá?Tohle ti bude muset stačit:Naše jednotka je výsadkářská, čísla nic neznamenají.A kdo se ptá?“

Ten kdo by tu vaší výsadkářskou i s vašim LAATéčkem poslal na onen svět, kdybyste ho moc štvali.Schopnosti mých hochů a moje radši už neschazujte.“

Takže ty tady tomu brajglu velíš?“

Mynocku, dej mu pokoj.“ozval se Plu, ovšem nebyl vyslyšen.

Uvidíme na bojišti kdo z nás je lepší.Vůbec nechápu proč vás dva museli dočasně šoupnout zrovna pod mý velení.“

Jako na potvrzení konce debaty se konečně vynořili z mraků a blížili se k jedné už částečně vyklizené přistávací ploše. „Částečně vyklizené“ ovšem znamenalo jen to, že se na místě dalo přistát, aniž byste dopadali na hlavy funkčních droidů.Těch tam na plošině bylo stále dost, a klonů jen dvě nebo tři jednotky.

A hele, jak to tak vypadá, budem první z 501., kdo sem v téhle bitvě vkročí.“zabručel kapitán jednotky.

Dáme si závod kdo tam bude první?“

Jdi se vycpat.“

To už se ale otevřely dveře, a Mynock ještě za letu asi tři metry nad zemí se zahvízdáním vyskočil.

Je to šílenec.“

To je.“potvrdil se zachechtáním Plu a vyskočil.Také to stihl před dosednutím lodě na povrch, on už ale jen metr nad zemí.

Proč já?!“zavrčel kapitán a následován svojí jednotkou se šel přidat k boji.

* * *

Cody urazil hlavu poslednímu droidovy v dosahu pažby DC-15 a pak se skrčil za balsterovou palbou spálenou bednu.Se zakletím vyhodil prázdný zásobník a nacpal na jeho místo nový.Ten je poslední, pomyslel si.

Nyní už jen asi třicet klonů spíš silou vůle stále drželo tu samou chodbu.Už zničili snad tisíc protivníků, ale stále přicházeli noví.Situace už se stala zoufalou.

Komandér vstal, aby mohl střílet přes bednu.Překvapením málem přepadl dozadu, když zjistil že se dívá z metru do „tváře“ bojovému droidovi.Vzpamatoval se však dřív než rezavý mozek separatistického stroje a ustřelil mu hlavu.Po necelé minutě prudké palby k němu přiběhl Rex s jedním z vojáků 501., kteří zde ještě zbyli.

Cody, musíme ustoupit!“

Ne, máme se tady setkat s jedii!Musíme je udržet, tak je udržíme!“

Za chvíli nebude kdo by se s nimi setkával!Zapřísahám tě, vzdej to!“

Ne, my...“Codyho větu přerušil pád zmíněného vojáka z 501. legie, který je po celou délku jejich debaty kryl intenzivní palbou.Nyní vedle nich ležel s vypálenou černou dírou v přilbě.

Tak dobrá.Ústup!“

Už se obraceli na útěk, když zaslechli důvěrně známý zvuk.Otočili se, aby se přesvědčili. Podle očekávání uviděli tři vějíře z modrého světla, které bohatě rozdávaly zkázu droidům.

Jediové!“zvolal Rex.

* * *

Pozor!“zvolal Plu.Mynock sebou hodil na zem včas, aby mu výstřel prolétl nad, a né skrz hlavu.

Dík“

Neni zaaááááá!“

Plu!Vydrž.“Ten se svíjel na plošině v kalužích z nepřetržitého deště.Když k němu Mynock doběhl, zjistil že má prostřelené rameno.To už bylo potřetí, to ten kloub přitahoval střely?!.Rychle se provizorně postaral o jeho bezpečí-navlekl před něj jako kryt tři rozstřílené droidy, za kterými byl v relativním klidu.Sám se pak postavil vedle něj a neohroženě kosil každého nepřítele, který byl tak hloupý a moc se přiblížil, nebo na něj namířil.

Kapitán jejich dočasné jednotky se zrovna se vzteklým řevem vrhl od mrtvoly padlého spolubojovníka do linie droidů.Působil tam značnou zkázu až do doby, kdy ho jeden exemplář super bojového droida srazil pěstí k zemi.Toho sice následně prošpikoval palbou z pistole, kterou vytáhl, když mu z ruky vypadla puška, ale směřovali k němu další.

Mynock dlouho neváhal a běžel ho zachránit.Snažil se použít stejnou taktiku jako u Plua, tady na ní však bylo moc protivníků.Nehledě na to že se je snažilo krýt několik klonů, brzy se začali dostávat do úzkých.Ustoupit už se dávno nedalo, než by překonali patřičnou vzdálenost, byl by z nich popel.Jedinou šancí tedy bylo přetrvat na místě a doufat, že republikové síly separatisty zatlačí dál, a oni tak splynou s linií ostatních klonů.

Na rovinu-plán nevycházel.Oba už měli několik lehkých zranění, zásobníků i sil jim ubývalo, a zdálo se, jakoby droidů přibývalo.Pak jim ale někdo seslal spásu, v podobě jednoho LAAT, které rozřezalo blasterem na kusy nejbližší stovku nepřátel, a zajistilo jim chvíli klidu.Následně u nich přistálo a vyskákalo z něj dvacet vojáků.Byl mezi nimi i Héro.

* * *

Velte ústup.Rozkaz hraběte Dooku.Bitva o Kamino je dobojována, není už potřeba zadržovat zde klony.“zaslechl tichým hláskem Anakin, který se spolu s Obi-Wanem, Shaak-Ti a asi posledními dvaceti klony krčili v jedné místnosti a očekávali poslední boj.Nebylo odsud už kam utéct, všichni se smířili se svým osudem, když zaslechli toto hlášení.Vydechli úlevou, když se ozvalo hromadné „Rozkaz, rozkaz.“ a armáda nepřátel se otočila.

To si dělaj srandu?“zasmál se Rex.

Ten rozkaz, rozkaz jim mohl přijít trochu dřív.Už mě to šrotování přestávalo bavit.“zamručel Cody. „Teď už tu jen počkáme, až si nás někdo vyzvedne.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil solve CAPTCHA of Google, Facebook, Yandex, VKontakte, and 8400 others!

(Latonyafep, 26. 3. 2018 8:09)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

XEvil can solve 99% types of captcha

(MashaNom, 14. 12. 2017 2:19)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.