Jdi na obsah Jdi na menu
 


501st legie kapitola 10

31. 10. 2009

Kapitola 10:Nečekaný úder

Drsňák s Deckou čekali u vchodu do věže, kde zasedala rada jediů.Spolu s desítkou dalších z jejich legie čekali, až se ze zasedání vrátí Obi-Wan Kenobi, který je měl vést v následující bitvě, pochopitelně se Skywalkerem po boku.Nutné je podotknout, že kloni už byli značně netrpěliví.

Kapitáne, o čem tam sakra pořád žvaní?Kdyby tu dobu co prokecaj, jediové věnovali boji, separatisti by už byli minulost.“

Klid, je to zbytečný.Ti sví věci neuspěchaj, stejně jako mi je nikdy nepochopíme. Mimochodem, kde vězí generál Skywalker tak dlouhou dobu?“

Je to jedi.“ušklíbl se Drsňák.

Radši těch debat necháme, je to tady samej...“

...jedi?“ Oba vojáci se zasmáli, od rytířů, kteří šli kolem, ale sklidili uražené pohledy.

Někdo se naštval...“zamručel jeden z ostatních klonů, když uviděl tři jedie, mířící přímo k nim.Všichni měli na sobě černé pláště, a kápi přes hlavu.Jeden z nich promluvil: „Jděte mi z cesty, musíme za radou.“

Decka se na „bratra“ tázavě podíval, chování rytíře mu připadalo zvláštní.Pak odpověděl: „Je mi líto, jestli to nevíte, právě probíhá zasedání.Nesmíme nikoho pustit dovnitř.“

Jedi zavrčel, a...probodl červenou čepelí kapitánovo hrudník, v ten samý okamžik praštil Drsňákem o zeď, ten zůstal omráčený ležet na zemi.

Jdi.My zdržíme jedie.“vykřikl druhý z těch tří, kteří už všichni drželi tasené meče. Potom se už pustili do překvapených klonů, kteří se ještě nedokázali bránit.Na jednoho vojáka připadala jedna, až dvě rány, tak snadnou byli kořistí pro neznámé.Za pár sekund už leželi všichni mrtví na zemi, mnozí s utnutými končetinami, hlavou, nebo dokonce přepůleni.

Jeden z vrahů skočil do výtahu, a směřoval k vrcholu věže, zbylí dva se připravovali na útok rytířů, kteří už se vzpamatovali z překvapení, a nyní se rojili všude kolem.To že většina z nich byli padawani při jejich přesile vůbec nevadilo.

Jeden z těch odvážnějších se vrhl na nové nepřátele, ale padl, než se k nim vůbec dostal, zařídil to výstřel z blasteru, který přišel od brány chrámu.Skupina lidí, kteří vypadali, že se jen tak procházejí kolem chrámu, se nyní ukázala být po zuby ozbrojena, doplatilo na to asi deset jediů, pak už se vyrovnali i s druhým nemilým překvapením.Začal boj samotný. Ochránci míru netušili, že je to jen získávání času pro jiné...

* * *

Anakin seděl v křesle v Amidalině bytě.Snažil se opravit jeden komlink, když ale dostal ránu elektřinou, zaklel a kus rozebraného komunikačního nástroje odhodil.Měl řádně popálený prst, proto vytáhl z jednoho šuplíku bactovou náplast.Pak se otočil ke skleněné stěně.Jako vždy se nemohl nabažit pohledu na město, i když proti výhledu na Naboo to bylo nic.Usoudil, že všude to vypadá lépe než na jeho rodné planetě-Tatooinu.

Z přístavů zrovna odlétala jedna z mnoha republikových flotil.Ta jeho tam stále ještě čekala, brzy se měl opět vydat do vnějšího okraje, a do boje.V takových chvílích by nejraději odešel z řádu, jen kdyby tu mohl u Padmé zůstat.Ta by ale taky nesouhlasila, pomyslel si.

Jeden transport LAAT letěl přímo směrem k jejich mrakodrapu, takže si ho mohl důkladně prohlédnout.Byl by rád věděl, jaké vojsko to vlastně opouští Coruscant.

Ani?“vytrhl ho z úvah hlas jeho manželky.Rázem se přestal zajímat o město a jeho dění, a otočil se. „Ano?“

Brzy budu muset jít, senát chce...“

A co chceš ty?“

Já...Co to bylo?“

Oba se otočili.Právě v čas, aby viděli tříštící se sklo, trasnport LAAT prorazil dovnitř trupem, ze kterého nyní vyskočilo pět postav.Alespoň jednu z nich znali, i když jen ze zpráv mistra Windu-Assajj Ventress.Ostatní byli neznámí lidé, kteří se rozeběhli k východu.Transport pak odletěl.

Anakin tasil meč, právě v čas, aby odvrátil rudé čepele zbraní vražedkyně.Padmé mezitím duchaplně výtáhla blaster, který se nalézal v jedné skříni.Senátorka se rázem změnila na bojovnici, a začala střílet na čtyři protivníky.Jednoho v nepřipravenosti zasáhla, zbytek se ale rychle kryl za nábytkem a opětoval palbu.Uprostřed přestřelky bojovali ti dva.

Ventress odvrátila jeden útok, udělala salto pozpátku, a přitom kopla jediho do obličeje.Pak se zasmála a řekla: „Tohle má být ten slavný Skywalker?Klasický představitel řádu jedi, kdyby jste uměli bojovat tak jako mluvit, nikdy bychom vás nezničili.“

Nezničíte stejně, Ventress!“

To by ses divil chlapečku.Kdo asi tak bude zasedat v radě jediů, až tam zkončíme?“

Anakinovi zřejmě došlo, co tím jeho protivnice myslela, a se zuřivým řevem se na ni vrhl. Assajj už se dál zmohla jen na obranu, i když měla co se zbraní týče výhodu dva na jednoho, nestíhala odrážet silné útoky.S každým úderem mečů ránu vykryla o něco těsněji, až to nakonec už nestihla.Modrá čepel se jí zabořila do lokte, a oba na sebe sekundu jen němě koukali.Pak Skywalker trhnul mečem nahoru, a vytvořil asi tři palce dlouhou ránu, vedoucí středem ruky.Následkem bylo, že temná jedijka pustila rukojeť.Souboj ale pokračoval.Skřížili čepele v boji, kde vyhrává silnější.Anakin měl navrch, protože mohl tlačit obouma rukama. Smrtelná záře se vražedkyni přibližovala ke krku, ta zaječela hrůzou, a pokusila se uniknout. To jí jedi však nedovolil.Konec už byl otázkou několika sekund, když se ozval výkřik a pak zasténání se slovy: „Ani, pomoz mi!“

Ohlédl se, Padmé ležela za převráceným křeslem, tom, na kterém ještě před chvílí seděl. Na boku měla ošklivou ránu od blasteru, a jeden protivník se k ní přibližoval.Nemusel se dlouho rozmýšlet, kopnul Ventress do břicha, až se zapotácela, a spadla k okraji zničené skleněné stěny.Jen trochu strčit, a hrozba by zanikla.Anakin ale skočil před Amidalu, a jednou ranou setnul jejímu protivníkovi hlavu.

S temným zablísknutím v očích se podíval na zbývající dva muže, ti couvali do dveří.Z těch se ale ozvalo jemné „cink“ a otevřel se výtah-výtah plný vojáků z ochranky senátorky. Bojovníci byli brzo prošpikováni desítkami výstřelů.

Ještě se uvidíme, Skywalkere!“zavrčela Ventress a skočila z mrakodrapu.Jedi se běžel podívat, co má prchající v plánu.Zjistil, že to měla propočítané dobře, znovu se totiž objevil onen LAAT, na který dopadla.Anakin ani nezkoušel protivnici napodobit, místo toho se otočil a uháněl si sehnat speeder.

* * *

Takže se zbývající dva prapory můžou přemístit sem, a tady útok podpoří mistr Ki-Adi-Mundi, souhlasíte?“dokončil svůj projev ohledně blízkého rozložení sil v galaxii Obi-Wan. Nacházeli se v zasedacím sále rady jediů, a ta nyní ochotně přikyvovala.Jen pět jediů ale bylo přítomných osobně(Obi-Wan Kenobi, Ki-Adi-Mundi, Agen Kolar, Mace Windu a Kit Fisto), ostatní přišli jen jako holografické obrazy, protože už někde v galaxii bojovali.Uprostřed kulaté místnosti se vznášela mapa galaxie, která se dala podle potřeby přibližovat, nebo oddalovat.

Mistr Yoda uznale pokýval hlavou, a chystal se něco říct, když se rozletěly dveře do místnosti.Pravděpodobně ještě žádný z přítomných nebyl nikdy tak překvapen.Do místnosti vkráčela temná postava, jejíž identifikace nebyla možná, kvůli černému plášti a kápi.Ti nejlepší z rytířů ovšem rychle poznali, že mají co do činění s temným jediem.

Velká rado.Připravte se na své konečné zničení.Bude mi ctí.“zasyčela postava.

Troufáš se před nás postavit sám, a ještě nám vyhrožovat?Místo zacházení s temnou sílou tě raději měli naučit myslet.“pronesl výhružným hlasem mistr Windu.

Když myslíte...“postava zmáčkla nějaký knoflík na svém zápěstí, vedle něj zablikalo zelené světýlko.Jediové nového protivníka jen obezřetně sledovali.

Po několika sekundách se dočkali očekávaného překvapení-sklo za nimi bylo rozraženo a dovnitř skočilo deset grievousovo osobních strážců, jediové se s nimi měli poprvé seznámit.

První se vzpamatoval Kit Fisto, jenže nevěděl, že proti soupeřově holi se světelným mečem nic nezmůže.Sekl, a zůstal civět, když zbraň nezničil.To už skočil temný jedi, připraven probodnout mistra Windu.Ten ale útok očekával, odvrátil ho, a soupeři usekl ruku, pak mu fialovou čepel vrazil do břicha.Než se dostal k dalšímu kroku, odletěl několik metrů a narazil do stěny.

Čtyři jediové na deset stráží, to byl vyrovnaný souboj.Ke své smůle se ovšem přesvědčili, že speciální droidi jsou stejně mrštní, jako oni.Agen Kolar na nevědomost doplatil, dostal tyčí ránu do hrudi a následně do hlavy, pak se v mdlobách poroučel za Winduem.

Ochránci míru se teď zrovna ale jako ochránci míru nechovali.Byli, ať je to proti kodexu, nebo ne, rozzuřeni na nejvyšší míru.Následkem byl prudký úbytek grievousovo ochranky, z deseti na šest.Boj se ale náhle zastavil, když do místnosti skočila další osoba.

Droidi zanechali boje a rozestoupili se, jediové zase jen ohromeně zírali.Před nimi stál hrabě Dooku.

Dobrý den pánové, promiňte že ruším vaše zasedání.“

Já ti zase zruším ten tvůj arogantní úsměv, odpadlíku!“vykřikl Ki-Adi-Mundi.Nechtěl přistoupit na slovní hříčku, a vrhl se vpřed.Sám ovšem nebyl Sithskému pánovi důstojným protivníkem, a když se mu Obi-Wan a Kit Fisto rozeběhli na pomoc, Dooku dal znamení strážím, aby nic nedělali.Zjevně se bavil, když mohl zavraždit nejmocnější ze svého bývalého řádu.

Horní kryt, odrazit, kopnout, uskočit.Vypadal spíš jako tanečník, ale smrtelně bodnout se mu zatím nepovedlo.Zato jedním plynulým úderem právě vyrazil meč Obi-Wanovi z ruky.Ale místo aby dopadl někam opodál, rozlétl se na něj.Překvapený hrabě uskočil, a uviděl, proč se tak meč choval.Za ním zrovna za letu vyskakoval ze speedru Skywalker, a přitahoval si mistrův meč Silou.Nyní mu dosedl do ruky, a majitel dopadl vedle sitha.

Zabte je!“vykřikl Dooku, když viděl že už je příliš silně přečíslen.Stráže se vrhli na jeho původní tři protivníky a on se mohl věnovat novému soupeři.Ten vypadal opravdu naštvaně.

Bez jediného slova se na sebe vrhli, Obi-Wanovo „Mohl bys mi prosím vrátit světelný meč?“ zaniklo v jejich ryku.Kenobi pokrčil rameny a přitáhl si zbraň omráčeného Agena Kolara.

Zabiju tě, Dooku, zabiju tě!“řval Skywalker a čím dál zuřivěji mlátil do sithovo čepele. Ten už to nevydržel, a meč mu vyklouzl z rukou.Sám pak po prudkém kopanci padl na záda.

Dělej, Skywalkere!Ukonči to!“syčel výhružne.

Taky že jo.“Vrhl se na nenáviděného sitha, ale než mohl bodnout, zasáhli ho blesky, které vystřelili z ruky Dookua.Se zoufalým zavitím odlétl stranou, a vypadl z věže.

Tak, jediové...“hrabě pokynul zbylým dvěma grievousovo osobním strážcům, aby ustoupili. „Teď můžeme dokončit, co jsme začali.“

To ano, zrádče.“zavrčel někdo za jeho zády.Překvapený hrabě jen tak tak uskočil, jinak by ho rozpůlil fialový světelný meč.

Mace Windu.A já myslel, že jsi definitivně ze hry.“

Než mohli pokračovat ve slovní přestřelce, ozvalo se zasyčení světelného meče a tlumené zasténání.Otočili se, aby viděli, jak se otevřely dveře a dovnitř padl mrtvý padawan.Za ním vyšli dva temní jediové, kteří ještě před chvílí bojovali dole u chrámu.

Vy!Máte být jinde!“

Už jsme je neudrželi, pane.Zničení výtahu je zdrží, ale musíme být rychlí.“

Budiž.“

Dva nově příchozí se pustili do boje s Fistem, Mundim a Obi-Wanem, Windu se pokusil zničit vůdce separatistů.A měl k tomu všechny předpoklady.

Čepele do sebe s jiskřením narazily, pak se opět oddělily a na úrovni kolen se znovu střetly. Představený řádu se pokusil utnout protivníkovi hlavu, ten se však jen zkrčil a rukojetí ho udeřil do břicha.Windu nevypadal že by to vůbec postřehl, místo toho kolenem vrazil Dookuovi do obličeje a prudkým úderem zaůtočil zleva.

Souboj pokračoval dál, stejně si vedli i ostatní jediové.Ani na jedné ze stran ještě nikdo nepadl, ale kroky dalších rytířů se blížily.Dooku si to také uvědomoval, proto vložil do boje všechnu svoji sílu, stal se rázem dvakrát rychlejší.Jeho sok na druhou stranu snažil boj protahovat, proto opět skřížil meče v dlouhém přetlačování.Tak to alespoň plánoval.

Sith skočil, a saltem přistál za soupeřem.Přitom sekl a rudá čepel projela levým ramenem Windua.

Stráže, zadržte je.Vy, za mnou, jestli chcete žít!“rozkazoval rychle Dooku, dokud byl čas k útěku.Stejně jako Assajj Ventress, zkrátka vyskočil z věže, a také to stejně dopadlo-čekala tam na něj jeho loď.Temní jediové skočili také.A jedním z nich najednou projela modrá čepel. Anakin Skywalker se totiž při svém pádu z místnosti zachytil pomocí světelných mečů, a nyní využil moment překvapení.Odrazil se od zdi, a výsledkem byl tento mrtvý vrah.Druhý meč hodil po druhém protivníkovi, ten ale minul.Už v hlavě slyšel kázání svého bývalého mistra o ztrácení světelného meče.Navíc tentokrát hodil ten jeho.Ale zbraň se náhle zastavila, a letěla k zasedacímu sálu rady jedi.Stál tam Obi-Wan Kenobi, který si zbraň přitahoval Silou, a nespokojeně vrtěl hlavou, když viděl počínání svého přítele.

Každopádně teď nebyl čas řešit mistra, teď musel zabít Dookua.Usměrnil svůj pád tak, že zkončil na jednom z prolétajících civilních speedrů.Jeho majitel poslechl žádost jediho, a letěl s ním k nejbližšímu transportu LAAT/i.

Pevně rozhodnut dohonit hraběte na republikovou loď skočil, a nařídil pilotovi a sedmi přítomným vojákům, aby pronásledovali sithovu solární plachetnici.

Transport se rozletěl, a kličkoval mezi mrakodrapy.Pronásledovaný jim ale unikal stále víc a víc.Vojákům navíc nepřišlo zrovna vhod, když se vymotali z vysokých budov, a Dookuova upravená loď předvedla svůj hypermotor.

Pilote, propočítejte, kam mohl letět, a vezměte nás k nejbližší lodi, která je schopná hyperprostorového letu.“

Ano pane, letíme do přístavu.“

* * *

Ten zatracenej, zbabělej, prokletej sith!“nadával Shooter. „Myslí si že ho ten jeho slizkej hutt ochrání!“

Možná má pravdu.“podotkl Anakin.

Jestli jo, tak sejmem i tu jeho pašeráckou bandu, ne generále?“

To by nám senát moc nepoděkoval.“A mistr by mě zabil, pomyslel si k tomu.

Sedm vojáků, jeden jedi a jeden pilot procházeli neznámím městem na Tattoinu, kam je zavedlo pátrání po Dookuovi.Sestřelili ho těsně před přistáním, určitě si potřeboval opravit loď.Podle několika obchodníků spolupracoval s jedním huttem, u kterého by teď mohl přebývat.Když ale šli k onomu huttovi, vyhodil je ze sídla ven.Proto teď nevěděli co dál, za kým jít, kdo by jim pomohl.A na republikové posily by mohli čekat ještě dlouho, do té doby by mohl sith odletět.

Něco mě teď napadlo!“

Co to bude za genialitu, Síťko?“

Drž zobák, Downe.Náhodou to možná pomůže.“

Nenech se rušit.“vpadl mezi ně rychle Anakin, než mohl druhý voják vyslovit svoji odpověď, a rozpoutat mu tam rvačku.

Ta zločinecká organizace, Černý slunce.Mohla by tu taky mít pár lidí, ne?Pokud vim, jedna zločinecká organizace je ráda, když je druhá zlikvidována.“

Vím kam tím míříš.Pořád jsme ale ještě vojáci republiky, nemyslím, že by nás přivítali s otevřenou náručí.“

Vrahoun jako vrahoun.Lepší když tu nebudou.“

Zapomínáš, že mi jsme taky, jaks to vyjádřil vrahouni.“

My demontujem droidy, v tom je rozdíl, nejsou opravdu živý.“

Jak myslíš.“

Zabočili do úzké uličky mezi domy, tam se před ně ale postavil jeden cizinec.Byl to rodian a byl ozbrojený.Pistole ale spočívala v pouzdře, takže nejspíš neměl vražedné úmysly. Něco jim řekl, jenže ve svém jazyce, takže na něj klony jen civěli.Anakinovi zase jednou přišlo vhod, že zde vyrůstal, takže tuhle řeč znal(stejně jako mnoho jiných).

Říká, že slyšel náš rozhovor.Že jestli pro jeho pána Xizora máme nějakou nabídku, zavede nás do zdejšího sídla Černého slunce.Prý se s jeho pánem budeme moci domluvit přes hologram.Pojďme.“

Protože mluvit v rodianštině nepatří do schopností lidí, jen na nového průvodce kývl, a šel za ním.

Asi půl hodiny se motali mezi malými žlutými, kamennými budovami, než dorazili k jakémusi tajnému vchodu.Tvořil ho malý dům, který měl pod kobercem poklop.Když ho otevřeli, sešli po několik metrů vysokých schodech, a nalézali se v nějaké jeskyni.Nebylo tu světlo, takže klony museli zapnout svítilny, které měli připevněné po obou strannách helmy. Rodian měl malou baterku připevněnou na pistoli, proto jí teď vytáhl.Slyšeli všudypřítomné kapání, což je na Tattoine dost ojedinělý jev.

Konečně dorazili k jakési kovové bráně, kamenné bludište nechali za sebou.Zhasli světla, a jejich průvodce zabušil na vrata, pak ještě něco řekl, zřejmě heslo.Otevřely se dveře, které doteď vůbec nebyli vidět.Mezi nimi a zbytkem ocelové stěny nebyla jediná skulinka, zdejší si dali práci, aby je nikdo neobjevil.

Ocitli se v asi metr široké chodbě, lemované spoustou dveří.Kromě strážného u brány nikoho nepotkali, vypadalo to tu téměř opuštěně. Minuli už alespoň dvacet různých vchodů kdovíkam, ale stále pokračovali vpřed.Až dorazili na konec chodby, která ústila do velké, kulaté místnosti.V té se nalézalo asi šest lidí, dva rodiané, a jeden twi´lek.Všichni se na ně vylekaně podívali, brnění klonových vojáků se nedalo splést, jasně prozrazovalo jejich příslušnost k republice.Zavládlo ticho, nidko se ani nehnul, jejich rodianského průvodce prošpikovávali naštvanými pohledy.

Jeden z lidí vystartoval, a v jazyce, který neznal ani Anakin, začal na ně řvát.Rodian se bránil, a zjevně všem vysvětlil, co tu chtějí.Pak jim pokynul rukou, aby šli za ním.Dorazili ke stolu, kde ležel převrácený hologram.Rodian ho obrátil na správnou stranu, a něco do něj vyťukal, pak ledabyle shrnul neidentifikovatelný odpad na zem.

To už se ale objevil obraz prince Xizora, zakladatele a vládce Černého slunce.Byl z rasy Fallennů(humanoido-ještěří vzhled), se svým vysokým, svalnatým tělem a holou hlavou s dlouhým černým copem, vypadal velice nebezpečně, což ostatně asi také byl.

Skywalker.Byl jsem obeznámen s tvým problémem.Byl bych ti ochotný pomoct zajmout hraběte, něco za to ale budu chtít.Můžete mi snad nabídnout něco...lákavého?“

Musím vás opravit, princi Xizore.Já Dookua zabiju, ne zajmu.Co se týče odměny, když už tam budeme, zajistíme, aby v galaxii bylo o několik zločinců méně, víte co tím myslím.“

Hmm, máš neobvyklé diplomatické schopnosti, Skywalkere.Většina z tvých učitelů by to asi nebrala jako jedijský přístup, že ne?“

Do toho vám nic není.Zničíme sitha i klan toho hutta.Vy nám s tím pomůžete.Pak zas odejdeme, a už se nevrátíme.Chci jednoznačnou odpověď.“

Jsi odvážný a silný, ne jako ostatní z tvého řádu.Dodám ti bojovníky, a plány paláce našeho společného nepřítele.Beru dohodu za uzavřenou.Mí lidé už vám řeknou víc.“po těchto slovech se hologram vypnul.

Vojáci si mezi sebou něco ohromeně šeptali, Xizorovi poddaní na tom nebyli jinak. Vypadalo to, že jediný Anakin si je jistý sám sebou.

Skywalker.O tvém jménu se hodně mluví.Jestliže je to vůle našeho pána, pomůžeme ti. Jsme odlehlé sídlo, nemáme tu moc bojovníků.Ale o to jsme schopnější.“spustil jeden z lidských mužů.Když mluvil, prohrabával se hromadami papírů v jedné skříni.Jeden vytáhl a hodil ho na velký stůl. „Tohle je mapa podzemních chodeb toho jejich paláce.Jeden náš agent je nedávno zmapoval, princ Xizor chtěl stejně zaůtočit.Vy jste mu jen přišel vhod.Doufám že vaše schopnosti nejsou přeceňovány.Nerad bych vedl své muže na smrt.Jo, jmenuju se Hasild.“

Tak fajn, vyrážíme ihned.“

Ihned?!Ale já musím dát dohromady zásoby, munici, dobrovolníky,...“

Nebudem tam týden, zásoby nepotřebujeme, dobrovolníci jsou všichni v téhle místnosti. Popadněte zbraně a odlétáme.S takovou nám Dooku pláchne.“

Hasild hlasitě polknul, když viděl rozzuřený obličej Anakina, a slyšel jeho vražedný tón. Pokynul ostatním, aby udělali co říká, zjevně se nechtěl se svým životem tak rychle loučit.

Co se to s generálem děje?“zašeptal Down.Shooter jen pokrčil rameny, a naznačil, aby byl zticha.

* * *

Anakine, že se pletu a nepoznávám znak Černého slunce?“zaúpěl holografický Obi-Wan.

To by bylo na dlouhé povídání, mistře.“

A to jsem ještě nemluvil o tvém způsobu boje.Svůj meč si ztrácej, to už jsem vzdal, odnaučit tě to, ale vzít si můj meč, a házet ho na dno Coruscantu, to už je vrchol!“

Omlou...“

Ne, nechci už nic slyšet.Jste alespoň na stopě Dookuovi, nebo tam jsi jen na výletě?“

Kdybych byl na výletě, mistře, určitě bych nebyl na Tattoine.Mimochodem, dobrá otázka, Dooku je v jednom huttském paláci, a...“

Ani na to nemysli, Anakine!Varuju tě!Jestli tam budou mrtví, a nebudou to sithové, budeš mít vážný problém.“

Chápu mistře.“

To doufám.Lokalizujte Dookua, zbržděte jeho odlet, ale do ničeho se nepouštějte.Přijdeme tam.Síla s tebou.“

Anakin vypnul komlink, a s frknutím ho hodil Hasildovi.Do ničeho se nepouštějte, nehaž zbraní, není to Černé slunce, jsi Dookuovi na stopě?!Měl toho plné zuby.Za celý rozhovor Obi-Wan nedělal, než na něj po svém způsobu řval.Tak ho napadlo, proč ho pořád oslovuje mistře, i když už není jeho padawan, ale rytíř jedi.Sice ho mohl oslovovat mistře bez významu „učiteli“, ale stejně to nemusel dělat.A navíc pořád nevěděl, jestli je Padmé v pořádku, Dooku a Ventress za její zranění a pobití mnoha klonů a jediů zaplatí...

Nacházeli se v podzemních chodbách, pod huttovým palácem.Už dobře hodinu se prodírali nepřehlednou, a opravdu rozlehlou sítí chodeb, nyní se však podle mapy blížili k tomu potřebnému východu.

Tak, teď ještě zatočíme tady, a pak...“

Ticho!“syknul Anakin, aby přerušil Hasildův výklad.Zaslechl totiž nějaké hlasy, přicházející právě odsud, kam potřebovali.

Zůstaňte tu.“zašeptal, vzal do ruky rukojeť meče, ale nezapnul ho.Pak se připlížil až k rohu chodby, a opatrně nakoukl dál.

Před dveřmi stáli dva twi'leci, jeden držel pušku, druhý měl v pouzdrech dvě pistole a několik granátů.Bude těžké, se jich zbavit nehlučně, pomyslel si.Ale co, v těhle chodbách si to mohl dovolit i hlučně.

Vyskočil vpřed, aktivoval čepel, a hodil jí na toho s puškou.Druhý vytáhl pistoli, to už byl ale Anakin u něj, meč opět v ruce.Neváhal, a ječícího twi'leka rozpůlil.Pak zavolal, že už se k němu můžou připojit.

Pane jo, nechtěl bych vás naštvat, generále...“okomentoval mrtvoly jeden z klonů.

Tak, tady to je, teď musíme ty dveře otevřít.Nejspíš tu bude...“Hasild byl znovu násilně přerušen, když Anakin vrazil do dveří světelný meč, a začal vyřezávat díru. „No, taky to tak jde.“

A teď už doopravdy začala tajná mise.Rozdělili se na tři části, v každé někdo z Černého slunce, který je měl provést palácem až k cíli.Z republikových vojáků byli Anakin, Shooter, Down a ještě jeden klon v jedné skupině, ve druhé pak jen tři klony.Ve třetí už jen jeden zbývající, který měl kontrolovat, že žoldáci ze zločinecké organizace jednají v jejich zájmu.

Jednotky vyrazili, každá jinou cestou.Jedni po rampách u střechy, druzí postranními chodbami a třetí...No, tam bylo poznat, že je tam rozzuřený Anakin.Ti to brali středem. Místní obvykle vzali nohy na ramena, když uviděli jedie, tři klony, rodiana a člověka, všechny bohatě vyzbrojené.Háček byl, že si Hasild nebyl jistý, kde může hrabě být.Anakin myslel, že to ví.

Přes hlasité protesty průvodců vykopl dveře a vpochodoval do trůnního sálu hutta.Vypadalo to tam jako u Jabby, okolí netřeba popisovat, jen tenhle lord evidentně nezdílel takovou zálibu v tanečnicích.O to víc tam bylo ozbrojených vrahounů.

Vzdej se, hutte, nebo tě tu vykuchám!A řekni kde je Dooku!Žádné vytáčky, nebo tě vykuchám ať se vzdáš, nebo ne.“

Hutt zůstal u rodného jazyka, ale měl tu smůlu, že mu Anakin rozumněl, a tudíž mu mohl překazit plány, které zněly: „Útok!“

Odrazil první dva blasterové výboje na jejich majitele, jeden z nich našel svůj cíl.Pak žoldáky odložil a místo toho skočil, a zabořil do hutta modrou čepel.Vyřinul se na něj sliz, ale on jen zavrčel: „Já své sliby plním...“ a tnul podruhé.To už bylo konečně smrtelné, byl odhodlaný pobít žoldáky, a pak pokračovat v hledání Dookua.

Rychle je sejměte, ať můžem najít sitha!“zakřičel na spolubojovníky, když ukončoval život jednoho člověka.

Našel jsi ho.“ozvalo se se zlomyslným smíchem.Zpoza mrtvého hutta na něj vyskočila postava v černé róbě, a červeným světelným mečem.Dooku to ale nebyl.

Bez váhání zaůtočil, poznal však, že se raději měl krýt.Musel rychle uskočit prudkému úderu, který mu takhle jen usekl kus za ním povlávajícího pláště.Anakin ho se zlostí ze sebe shodil, a vrhl jím proti neznámému nepříteli.Byl to ten, který mu unikl na Coruscantu, kterého netrefil Obi-Wanovým mečem.To mu sice nijak blíže neobjasňovalo, kdo to je, ale bylo mu to jedno.Útočil on, já zaútočím také, blesklo mu hlavou, než se znovu pustil do boje.

Klony, Hasild a rodian se kryli za tenkými sloupy, které lemovaly místnost.Už zlikvidovali asi deset huttových sluhů, ale alespoň jednou tolik jich tu ještě bylo.Navíc sem kdykoliv mohli přijít další, a Skywalker jim neměl čas pomáhat.Na rozvíjení myšlenek ale také nebyl čas, nesměli polevit v boji, nebo se na ně protivníci sesypou.

Rodian řekl něco ve své řeči, Hasild kývl, a oba vyběhli.Prosmýkli se za bojujícími jedii, temné a světlé zločinci příliš nerozlišovali.Pak-k překvapení všech třech klonů-se kryli za huttem.Použili ho jako barikádu, a posloužil opravdu dobře.Jenže s novým postavením získali také trochu moc sebedůvěry.

Klony, kryjte nás!“vykřikl Hasild, a vzpřímil se.Držel dvě pistole, a začal pálit, nevypadal, že by s tím chtěl v dohlednu přestat.Rodian vyskočil a běžel za nepřátelskou linii, dobrý plán ovšem nevyšel.Zbloudilá střela ho zasáhla do hlavy, a vypálila tam smrtelnou díru.

U všech chlupatejch bestií co jich je, tomuhle říkáte krytí?!“

Já na klone neslyšim!“

A to...“V půli věty padl i Hasild, když schytal zásah do hrudníku.Zapomněl se v rozzuření krýt.

Sakra!Ne že by mi chyběli, ale teď to bude ještě těžší, idioti jedni!“mluvil spíš sám k sobě Shooter.Pak se mu podařilo odstřelit jednoho z nepřátelských žoldáků.

Anakin právě usekl ruku neznámému temnému jedimu, a následně, kodex nekodex, i hlavu. Tím ve svých očích částečně splatil dluh Dookuovi.Až zkoncuje s ním, zabije i Assajj Ventress, která mohla asi nejvíce za zranění Padmé, a tohle sídlo vyhladí do posledního. Jediové v chrámu už byli pomstěni, ještě něco za padnutí vojáků z 501. legie.

Otočil se, a šel vyřídit zbývajících sedm protivníků.Když to provedl(bez větších potíží), všiml si mrtvých průvodců a zaklel.Teď bude téměř nemožné najít tady Dookua.

Než mohl dál jednat, zapípal mu zápěstní komlink.Ozval se kdo jiný než...

Mistře?“

Anakine, dorazili jsme k planetě, vysíláme vojáky na povrch, k tomu paláci.Jen...Nevychází z něj nějak moc kouře?!Ani mi neříkej, že si se dal do boje sám, přesto že jsem ti to výslovně zakázal!“

Dobrá, tak vám to tedy říkat nebudu.Ale za ten kouř opravdu nemůžu já.“

To si umím představit.Dojděte nám raději otevřít bránu, když už tam jste, ano?“

Ano mistře, hned to bude.“odpověděl Anakin, a komlink zase vypnul.Rozhodl se poslechnout po svém. „Vojáci, otevřete generálu Kenobimu s 501. legií bránu, já...zatknu Dookua.“

Ano pane!“zasalutovali tři vojáci a rozeběhli se plnit zadaný úkol.Anakin nabral úplně jiný směr.Najednou tušil, kde by se jeho cíl mohl nalézat.

* * *

Dobrá Anakine, aspoň něco se ti povedlo...“zamumlal Obi-Wan, když uviděl rozevřenou bránu. „Za mnou, vojáci!“zavelel.

Měl s sebou celkem osmdesát devět mužů(kvůli kapacitě LAAT/i, 30 lidí), ještě šedesát jich jako záloha kroužilo na nebi, a byli připraveni zasáhnout tam, kde jich bude potřeba.

Dva zůstali hlídat u brány, zbytek vešel.A vítal je pohled na mrtvé žoldáky hutta.Začínaly se naplňovat jeho nejhorší předtuchy, vypadá to, že tady buď kloni, nebo Anakin propadli vražednému opojení.Věděl, koho vztek přemohl pravděpodobněji.Věděl také, že jeho bývalý učedník je mnohem smrtonosnější, než klony.

Podíval se na nejbližší mrtvolu.Byli na ní stopy po palbě z blasteru.Na druhé také.Ulevilo se mu, protože Anakin by svůj světelný meč nikdy nevyměnil za jinou zbraň.Když to zjistil, popošel dál, a strnul.Před ním najednou ležela tři těla v bílých brněních.A všechny na jedné hromadě, to republikovým vojákům nebylo podobné, obvykle by se spíš rozptýlili.A tihle měli navíc prostřílená záda, usoudil, že je někdo překvapil ze zadu.

Rozhodl se pokračovat, když se jedna „mrtvola“ pohnula.Přiskočil k ní a uslyšel úlevné oddechnutí.Sundal vojákovi přilbu.

Hurá, jste to vy, generále.Myslel jsem, že jste droid.“řekl raněný(Shooter).

Já snad při chůzi cinkám?“usmál se Obi-Wan. „Vojáku, co se stalo, a kde je generál Skywalker?“

Oni...Černé slunce...zradili nás.Už jsou asi všichni mrtví...“

Vojáku, KDE-JE-SKYWALKER?!“ptal se znovu, tentokrát s trochu větším důrazem v hlase.

Já nevím...On nás...Poslal otevřít bránu.Možná v trůnním sále hutta, možná...Šel hledat... Dookua.“

Díky, najdeme ho, a zjistíme, jestli nepřežil ještě někdo z tvých přátel.Několik z mých lidí se o tebe postará.“

Děkuju...Zkoncujte to...S...Černým sluncem...Zradili...“

Už nemluv.“zakončil rozhodně rozhovor. „Veliteli, ať se k němu rychle dostane zdravotník. A přidělte pět mužů, aby je pohlídali, žoldáci by se mohli vrátit.Zbytek za mnou!“

Když dorazili do trůnního sálu, kam je nasměroval raněný, nenašli tam nikoho. Přesněji řečeno nikoho živého, zato mrtvých tu byla spousta, a to i mrtvých, které měl na svědomí světelný meč.Včetně hutta, jak k naprostému zděšení zjistil.

Anakine...Cos to udělal?“zašeptal zoufale, když sledoval ten masakr.Podle odznaků tu byli i dva mrtví Černého slunce, nedokázal ale určit, kdo je zabil.

Generále...Co dál?Máme se vydat hledat generála Skywalkera?“zeptal se potichu jeden z vojáků.

Ne, to udělám já.Vy se podívejte, jestli se tu ještě někde nepotulují žoldáci, a hledejte při tom své ztracené bratry.Ještě mohou žít.“řekl, pak se opět vzchopil a nasadil odhodlaný výraz. Najde Anakina.Najde svého starého padawana, i kdyby se měl probít skrz tisíc droidů, žoldáků, nebo sithů.Mají spolu o čem mluvit...

* * *

Anakin překročil pobité žoldáky a zamířil do hangáru k Dookuově lodi.Sitha samotného nikde neviděl, ale měl záložní plán.Chystal se zabořit meč do motoru stroje, aby pro jeho protivníka nebylo úniku.Těsně před dopadem meče byl ale sražen stranou svazkem blesků.Obávaný vůdce separatistů se vynořil z jednoho ze vchodů, a byl na něj připraven.

Skywalkere, ještě ses nepoučil?Dají ti robotickou i hlavu, až ti ji useknu?“

Ne, ale vy byste byl plechovej celej, kdyby vás měli zalátat, až to tady skončím!“

Neslyším z tebe snad promlouvat temnou stranu?A jakpak se má tvoje milá?Neschází jí něco?“zeptal se s vědoucím, a zároveň vražedným úsměvem.

To už Anakin nevydržel, a vystartoval v před.Dooku jen ledabyle mávl rukou, a neviditelná Síla s jedim opět praštila na zem.

Zemři už!“zařval Anakin, a hodil svoji zbraň.Ta se zastavila ve vzduchu, a vrátila se zpátky, málem svého majitele probodla, kdyby neuskočil, a nechytil ji v letu.

Konec her, Skywalkere.Až sem dorazí tvůj starý mistr, chci, aby našel tvoji mrtvolu. Jeho smrt tak bude mnohem zábavnější, nemyslíš?“

Zemři, SITHE!“křičel Anakin v dalším pokusu zabít nenáviděného hraběte.Ten už byl rozhodnut s tím zkoncovat, proto se nekonalo žádné odmrštění silou.Místo toho se připravil na odražení útoku a rychlé bodnutí.Vyšlo mu to, až na jeden detail-bodnutí bylo sraženo stranou třetí čepelí, pak ho něco udeřilo do spánku.

Anakin nemohl být překvapenější, vedle něj rázem stál jeho starý mistr Obi-Wan Kenobi, s úlevným úsměvem.

Anakine, slib mi něco.“

Ano, mistře?“

Už nikdy nebojuj se sithem sám.“

Budu se snažit, mistře.“

Obi-Wan zvážněl. „A pak si ještě budeme muset promluvit o těch žoldácích.“

Myslíte o těhle?“pozvedl hlas Skywalker a připravil si světelný meč.Do hangáru právě vešlo zbývajících osm žoldáků Černého slunce, kteří sem byli vysláni.

Ale, ty už ses taky doslechl o tom, že ti tvoji prátelé eliminovali jednotku klonů?“

Anakin neodpověděl, zato se mu v očích opět objevilo šílenství.Ještě než mohl jeho mistr něco říct, skočil před zločince, a jednou ranou dva zabil.Dalším plynulým pohybem odrazil jednu blasterovou střelu a zároveň protnul hrudník třetímu ze žoldáků.I odražený výboj zasáhl.Ještě jeden se ukázal být statečný, a pokusil se jediho udeřit pažbou do obličeje, když padl, zbývající tři už tu nemohl nikdo zadržet.

Anakin skočil, a rozpůlil utíkajícího od hlavy až k rozkroku.Pak meč ještě hodil na předposledního.Chtěl zabít i toho jednoho zbývajícího, ale Obi-Wan ho zadržel.

Vážně, ale vážně si budeme muset promluvit.“podotkl Kenobi s temným podtónem v hlase.

Otočili se, měli v plánu odnést omráčeného sitha k transportům.Jenže ten už tam nebyl. Zato jeho loď zrovna startovala.Anakinův pokus zničit lodi motory neměl šanci obstát...


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil torrent

(Latonyafep, 26. 3. 2018 10:29)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.