Jdi na obsah Jdi na menu
 


501st legie kapitola 16

11. 11. 2009

Kapitola 16: Rozkaz 66


Ne...Musí...Zemřít...

Potřebuji ho!

Néééé!...


Teď jdi, lorde Vadere, a znič chrám jediů...“

* * *

Mynock seděl s Drsňákem a Kraytem v kasárnách a učil je hrát karetní hru Sabacc, kterou ho naučil kdo jiný, než Ainkha.Bylo úsměvné karty vůbec sehnat, jako voják republiky, ještě vtipnější pak bylo vysvětlování pravidel a některé začátečnické omyly.A zrovna v tomto bodě se z chodby ozvalo hlášení: „Okamžitě se shromážděte před kasárnami.Tohle není cvičení, opakuji, tohle není cvičení!Potřebuje vás generál Skywalker!“

Vojáci se na sebe jen tázavě podívali, pak vyskočili, za běhu si nasadili helmy a popadli pušky.O minutu později už se shromáždili spolu s většinou 501. legie na přistávací ploše.Ve předu před nimi stál jedijský vyvolený, s kápí přes hlavu, a i přesto viditelně rozzuřený.

Nic jim neřekl, jen stroze kývl a vytáhnul hologram, který zapnul.Před nimi se objevil kancléř Palpatine. „501. legie, vždy jste byli náš elitní oddíl, na speciální úkoly.Nejlepší, z nejlepších.Dostojte svému jménu, a dál mi věrně služte.Pamatujte, sloužíte republice.Tímto vám oficiálně oznamuji, že byl vydán rozkaz 66.“

Kancléř se odmlčel, stejně by byl přehlušen tisíci vyděšených hlasů.Mynockův byl jen jeden z nich.Nebyl klon, který by nevěděl, co tento rozkaz obnáší.Označoval jedie za zrádce republiky, a všichni věděli, co by se mělo udělat.Zdaleka ne všichni již, co se udělá.

Přibližně deset mužů se otočilo a běželo pryč, Palpatinovy rysy jen ztvrdly a prohlásil: „I oni tedy zradili...Zastřelit!“

Rozkaz byl bleskurychle splněn.Vojákům už začalo docházet, že to je myšleno opravdu vážně.Ještě velitel 501. vystoupil vpřed a osmělil se.Zeptal se Skywalkera: „Pane, jste si jistý, že to není zfalšované?“

Jsem, komandére.Teď rozkažte svým mužům splnit jejich povinnost republice.“odpověděl stroze jejich oblíbený velitel.Nikdo dost dobře nevěděl, co se s ním stalo.Co se to vlastně se vším všudy vůbec stalo?!Na tom nezáleželo.Kancléř byl hlava republiky, a republika byla pro klony svatá.

Vpřed, na chrám jediů!“

* * *

Linie klonů pochodovaly po schodech chrámu jediů.Minuly sochy, u kterých ještě před nedávnem bojovali se separatisty, „ochránců republiky“.A i zrádců, jak se nyní ukázalo.

Před nimi se objevilo asi dvacet jediů, převážně padawanů, ale i rytířů.Všichni se na pochodující 501. tázavě podívali.Skywalker vydal rozkaz.

Chcípněte, zrádci!“vykřikl Krayt, když zmačkával spoušť své blasterové karabiny DC-15. Byl jedním z prvních klonů, co zabili jedie.Do budoucna to mělo mít velkou váhu.

Vpřed!“rozkázal generál.Mynock, ač mu stále vrtalo hlavou spousta otázek, uposlechl, a spolu s tisíci spolubojovníky vpadl do jedné z mnoha chodbiček a odboček.V chrámu nebyli jen jediové, ale také spousta jejich důvěrníků a pracovníků.I ti však museli být se zradou obeznámeni, a nikdo nic neřekl.Tím se odsoudili k smrti, včetně těch dvou, ce vedli nějakého togrutského, asi pětiletého padawana do archívu, neboli knihovny.Všichni tři padli mrtví k zemi, Mynock v rozhorčení nad zradou od svých bývalích velitelů, se nemusel moc rozmýšlet.

Vpřed, vpřed, vpřed!“volal jeden z bratrů.Alespoň těm se dá věřit, pomyslel si.Za běhu se k němu přidružil Drsňák.Kývnuli na sebe, a vřitili se do velké haly, plné knihoven s holoknihami.A se slušnou škálou různých jediů.

Palte!“vykřikl opět nějaký velitel.Desítky výstřelů prošpikovaly celou jednotku rytířů.Zbytek se dal na panický útěk k druhému vchodu do místnosti.Tam už však 501. také byla.Dvojitá linie energií nešetřila, zachránilo se jen pár vzkušenějších.Ti se však hodlali krvavě pomstít.

Mynock se po boku bratrů vyřítil vpřed, necelou desítku rytířů takřka pohltili.To zrádcům však nevadilo, kosily všechny přátele, které měl, po početných skupinkách.Vzpomněl si na nejeden výjev z klonových válek, kdy takhle řádili mezi droidy.A mi jim v tom ještě pomáhali...

V davu vojáků byl k zahlédnutí i Down, sniper, který se však vyznal i v boji zblízka.Svoji odtřelovací puškou zaměřil jednoho jedie, a vystřelil.Výboj byl mečem odražen na jeho spolubojovníka, druhý však již našel cíl.Po smršti uťatých končetin se k němu dostali hned dva další protivníci, první mu usekl hlaveň, a chtěl i hlavu.K tomu se však již nedostal, Down mu totiž chytil ruku svojí levačkou, pravačkou vytáhl záložní blaster a od boku vystřelil na druhého nepřítele.Ten byl připravený k útoku, ne k obraně, a na to doplatil.První mezitím padl pod blastery jednotky vojáků.

Pozor, ti padawani utíkají nahoru po schodech!“vykřikl Krayt a na jednoho hned zamířil. Než však zmáčkl spoušť, přistál před ním další z těch proklatých rytířů a vrazil mu zelenou čepel do břicha.

Néééé!“vykřikl Mynock a zaplavil jediho modrým blasterem.Ten sice udatně rány odrážel, ne však dlouho. „To máš za to, ty zatracenej Sleemo!“zařval vztekle.Pak si do pistole nasadil harpunu a nechal se vytáhnout nahoru, pušku stále v pohotovosti.Tyhle protivníky jste nesměli podcenit, udělali by jste to jen jednou.A on tu chybu udělal!

Dva zhruba patnáctiletí lidští padawani s modrými meči se na něj vrhli, a on se chtěl rozloučit se životem.Když tu se jednomu zrádci oddělila hlava od trupu, a druhá čepel narazila do stejné, jako ona.Generál Skywalker tu opět byl, aby zachránil své vojáky.Asi tři střety mečů, pak jen jeden prudký švih a jedi ležel mrtvý na zemi.

Díky...“

* * *

Zbláznila ses, Ko-Yaio?!Vezmi ty padawany do nejbezpečnější části chrámu a ochraň je! Já ty klony zadržím!“volal mistr jedi Pul Nuur z Abissské rasy na svou dobrou známou lidskou padawanku, která měla být zrovna zítra pasována na rytířku.Otočil se, rozsvítil svoji modrou čepel...A vyděšeně vytřeštil své oko, když z jedněch postranních dvěří vedoucích do této chodby vypadli dva mrtví jediové.Za nimi následoval oddíl klonů.

Zrádci!“vykřikl a vrhnul se na ně.Několika máchnutími meče tři zabil, další na něj však začali dotírat svými puškami.Na několik z nich se mu podařilo obrátit jejich vlastní výstřely, další mu již ale vystřelil meč z ruky a strefil ho do nohy, takže padl ke zdi.

Klon k němu přiběhl a zabodl mu do hrudi svoji pušku.

Proč?“zeptal se jen.

* * *

Pro zradu republiky!“vykřikl Mynock a raněného Abysse zastřelil.Pak se s pěticí dalších vojáků pustil do pronásledování skupiny padawanů, kteří prchali hlouběji do chrámu.

Generále Skywalkere, pronásledujeme kopici zrádců, pošlete nám sem na pomoc alespoň jednu rotu!“

Negativní, veliteli.Přijdu sám.“

Klusající Mynock zahlédl jednoho právě odbočujícího nepřítele a hned vystřelil.Bohužel minul.

Chyťte ty zrádce, než se odsud dostanou a napáchají ještě více škod!“volal Drsňák.Celá desítka pronásledovatelů zahnula do leva, címž chytila jedie do kleští.Na druhé straně totiž stál generál Skywalker.

Rychle, tudy!“vykřikl jeden ze starších rytířů ukazujíc na třetí dveře.Padawani uposlechli, on sám ale váhal.Zato Anakin a klony ne.

Prudce skočil za dveře, sekundu po něm generál Skywalker.A vchod se pak zavřel!Patrně ho na dálku zamknul ten jedi svojí Silou.

Rychle, generál potřebuje naši pomoc!Potřebujeme tu nálože!“

* * *

Anakin se sehnul pod zelenou čepelí, svým vlastním mečem zaůtočil.Protivník však ránu celkem snadno vykryl, prudký kopanec však už ne.Byl to člověk, po ráně do obličeje mu tudíž z nosu vystříkla červená krev.

Zemři!“zařval temný lord a zaůtočil znovu.A znovu.A znovu.Mlátil do protivníkovo čepele jako smyslů zbavený.Když ho najednou varovala Síla, a on se otočil, aby kryl ránu od někoho úplně jiného.

Padawane, říkal jsem ti, ať utečeš!“vykřikl zoufalý člověk na svého Mon calamarianského učně.

Je mi líto, mistře.Ale boj se sithem si nemohu nechat ujít.“prohlásil a zavířil kolem sebe svýma dvěma čepelema, žlutou a modrou.

Á, takže mistr a učedník.Jak dojemné!“řekl Anakin, než zaůtočil.A to velmi prudce a rychle.Mon calamarian měl ovšem vypilovanou techniku, jedním mečem útočil a druhým se bránil.To vyrovnávalo jeho znatelně menší schopnosti.jenže ne v Síle...

NE!!!“vykřikl rytíř, když byl jeho učen chycen pod krkem a probodnut.Se zoufalstvím se vrhl na Anakina.Ten byl silou útoku přiliš zaskočen, než aby se ubránil.Rukojeť mu vyklouzla z ruky a odlétla někam do rohu.Jedi zatočil svým mečem a přiložil mu ho téměř na krk. „Proč, Skywalkere?!“zeptal se naivně, ne jako první.Ovšem ti ostatní byli obvykle již beze zbraně...

Já jsem Darth VADER!“rozzuřil se a Silou odstrčil čepel jediho.V ten moment explodovaly dveře a dovnitř se nahrnula 501. legie.Rytíř měl rázem moc práce s odrážením výbojů, než aby se staral o Sitha.Svoji chybu poznal, když hu z hrudi vyjela modrá čepel.

* * *

Ozval se vám mistr Kenobi?Nebo Yoda?A kdy nám dorazí na pomoc Windu?“snažil se sehnat posily hologramem jeden zabrak.

Vykašli se na to, mistře!“volala lidská padawanka Ko-Yai, zoufale odrážející blasterové střely, v poslední linii obrany vedoucí k houfu malých jedijských dětí.Jak už si stačili všimnout, ani ony nebyly ušetřeny, když se klonům postavily do cesty.

Jasně, Yai.Tohle je k ničemu.Ale ještě pošlu všem kdo přežili zprávu, ať přijdou sem.Uděláme si tu poslední útočiště, sjednocenou armádu jediů neporazí.Prý nám přijdou na pomoc i někteří členové senátního komanda, a z lidi z ochranek důležitých osob.Hlavně Nabooani.“

Bezva, nemůžeš mi tu teď trochu pomoct?!“zařvala už vztekle Ko-Yai.Zabrak ještě zmáčkl tlačítko a pak již vytasil svůj modrý meč, aby učednici podpořil.Museli za každou cenu udržet dveře, vedoucí do poslední bezpečné místnosti v chrámu.

* * *

Bacha, druhej jedi!“

Dávejte si pozor na toho zabraka, odráží na nás naše střely!“

Kryjte se!“

Granáty!“

Asi padesát klonů se snažilo prolomit obranu dvou jediů, kteří vykazovali značnou nevoli ustoupit od jedněch zamčených dveří.Samozřejmě, že klony začalo o to víc zajímat, co za nimi zrádci republiky schovávají.Určitě důkazy.

Bacha, na pravo!“vykřikl jeden voják, než pod ranou z blasteru padl.Z boku náhle zaůtočily alespoň dvě stovky pomíchaných bojovníků, všichni však patrně byli odhodlaní bojovat na špatné straně-i oni si tím vynesli rozsudek smrti.Až na to, že měli čtyřnásobnou přesilu, a stále tu byli ti jediové.

Ústup!“volal jeden bojovník.Pak i on padl.

NE!BOJUJTE!Za REPUBLIKU!“křičel Skywalker, který se v čele stovky dalších klonů hnal na pomoc přečíslené jednotce.Jako první se se svojí modrou čepelí vrhnul do řad nepřátel a začal je kosit.Jednou kolem sebe prostě opisoval oblouky, pak mečem začal prudce točit po nejrůznějších křivkách.Až na jednou jeden ze zrádců ze senátního komanda mu vrazil svojí puškou do hrudi tak, až generál upadl na zem.Ten zrádce byl sice záhy zastřelen Downem, který i s pistolí měl dobrou mušku, na jeho místo však ihned nastoupili ozbrojení rodian a gungan.

Generále!Vydržte!“volal Mynock, který se teď také protlačil do přední linie a snažil se likvidovat nepřátelské vojáky.Bylo to sice lehčí, než se utkat s jediem, i přesto však ne, jako když ničil droidy.Obratnost soupeřů ho zpomalovala.

* * *

Ko-Yai i zabracký mistr si všimli Anakina Skywalkera.Nejdříve ho vítali jako cennou posilu, ale jen, než si všimli, že bojuje proti nim.A nyní jim ze spojenců dělal krvavou kaši. Tomu museli učinit přítrž.Oba začali ignorovat klony a proklestili si cestu k padlému jedimu.

Padawanko, běž k dětem!Se sithem se nemůžeš utkat!“

Ale, mistře!“

Tohle není diskuze!“volal zabrak ještě, když poprvé skřížil čepel s protivníkem.

* * *

Anakin si uvědomil, že musí změnit bojiště, nebo padne.A Padmé už nedokážu zachránit, pomyslel si jeden strašný okamžik.

Skočil saltem vzad tak, že přistál v neutrální oblasti, mezi klony a armádou odpadlíků. Tam sice nehrozil překvapivý útok, ale bylo tam o to víc střelby.A tak se souboj změnil více méně na uskakování, prohraje ten, kdo bude zasažen blasterem.

Bohužel jedi, byť zrádce, nebyl žádný hlupák(když se nepočítá to, že si myslel, že na jedijské spiknutí se nepřijde).Stáhnul se, nepodceňoval protivníka.

Anakin si zato byl svou nově nabitou mocí víc než jistý.Jedie pronásledoval opět jedním dlouhým skokem, podpořeným Silou.A tato mystická energie mu posloužila znovu, když se bleskurychle vyhnul ráně, vedené na hlavu.Útok přesně stejně opětoval, zabrak se ovšem také sehnul, i když daleko těsněji(dokonce jeho nejhořejší růžky byly zasaženy).

Zabiju tě, ty...Uhmmmppfff...“zaskučel Anakin, když dostal Silou prudkou ránu do hrudníku a odlétl do zadu.

To se ještě uvidí, sithe!Nebo spíš-padlý jedi?Podle spisů jsou sithové totiž silnější, řekl bych.“usmíval se mistr jedi.jeho ústa však rychle změnila polohu, když mu tělem projela hozená čepel.

Ještě jsi zapomněl říct, že podle vašich spisů jsme lstiví!“zavrčel Anakin.Pak si vzal svůj meč a nechal těžce raněného rytíře skonat pod přívalem blasterových výbojů.

* * *

Dorazili jim posily, paní, neudržíme se!ÁÁÁhhaaaarr...“ozývalo se z komlinku Ko-Yai. Spousta dětí se na ni viděšeně dívalo, ti starší, kterých bylo kromě ní šest(dva durosové, jeden ithorian, elomin, rodianka a člověk)vypadali spíše smutně, než vystrašeně.

Podle poslední zprávy oddíl, který bránil přístupovou cestu do této kruhové místnosti, selhal a byl zničen.Nevěděla, co vedlo k této zkáze, ani kdo ji zapříčinil.Proč Skywalker podlehl temné straně, ani proč klony zradily.Věděla jen to, že tuhle skupinku přátel, která jí zbyla, musí ochránit i za cenu svého života.A očekávala, že tu stejně zaplatí, klonů byly na Coruscantu desítky tisíc.

Ko-Yaio, přijdou si pro nás, už brzy, že?“ozval se hlubokým hlasem jeden z durosů, kterého neznala.

Odrazíme je.“řekla pevným hlasem.

Příliš mnoho.“zasmál se Ithorian. „Mi všichni zemřít.“

S námi je Síla.“

S nimi Skywalker.“

Dveře probodl modrý světelný meč.To se právě zmíněný nepřítel prodíral dovnitř.Za necelou minutu bude vchod otevřen, a oni vybojují patrně svoji poslední bitvu.

My jcih vzít hodně s sebou.“

Ano.“

* * *

Anakin dokončil kruh, který vyřízl do dveří.Pak poodstoupil, připraven jít do akce.Jenže se ozvalo: „Generále Skywalkere, naléhavě potřebujeme vaši pomoc na rampě jedenáct!Opakuji, naléhavě potřebujeme vaši pomoc na rampě jedenáct!Jeden jedi utíká s holocronem, přiletěla pro něj loď!Ááá!“

Veliteli, dělejte svoji práci.“kývl na jednoho klona a rozeběhl se na zmíněné místo.

Slyšeli jste ho, hoši.Připravte si granáty, ani nebudeme muset vystřelit.“

Trhaviny byly odjištěny, jeden voják kopl do vyříznutého kruhu, takže vypadl a cesta byla volná.Dvacítka granátů prolétla otvorem dovnitř, boj měl zkončit dřív, než začne.

Jenže nezkončil.Detonátory totiž vylétly zpátky. „COŽE?!“divili se vojáci.Těsně předtím, než byli roztrháni na kusy.Mynock s Drsňákem měli to štěstí, že stáli opodál.Vzniklé mezery se však okamžitě zaplnily.

Znovu!“

A celé se to opravdu znovu zopakovalo.To už klonům došlo, že v tom má prsty Síla, a raději vsadili na osvědčené blastery.

První skupinka se nahrnula dovnitř-a byla rozsekaná ještě dřív, než si uvědomila, že se bojuje.501. Však konečně spatřila nepřítele-dva jedie, durose a rodianku.

Palte, než zaútočí oni!“vykřikl Down a sám tak učinil.O okamžik později už byla díra zasypána horou modrého laseru, duros padl, rodianka se stáhla.

Teď nastala ta správná chvíle.Armáda se vrhla vpřed, byť úzký průchod byl proti nim. První byli znovu rozsekáni na kousíčky, tisíce vojáků však musely nutně spláchnout jedie jako přílivová vlna.

Mynock se kotoulem také dostal do kulaté místnosti.Moc toho přes své bratry neviděl, všiml si jen dvou zářících čepelí.Usoudil, že je čas na překvápko.Vytáhl granát a hodil ho za linii bratrů.To už ani jediové nezvládali, krýt několik útoků najednou.Byl však překvapen, když do vzduchu místo rytířů vylétly asi tři děti.

Pane!“chytil nejbližšího nadřízeného a ukázal na mrtvolu jednoho dítěte.Otázka byla jasná.

Rozkazy jsou jasné, vojáku!Kdokoliv nosí světelný meč, nebo jediům pomáhá, je odsouzen k smrti!“

Ale jsou to malí haranti, nemohli zradit republiku!“

Mlčte a bojujte!“vykřikl.Na ukázku zrovna jedno z těch asi pětiletých zoufalých dětí vyběhlo vpřed a svoji krátkou modrou čepelí zdviženou nad hlavou se zabořilo do břicha jednoho vojáka.

Víc už ani Mynock nepotřeboval, aby střelil.Pochpil, že byli vychováváni v duchu těchto zrádců, a v budoucnu by z nich vyrostli ti samí.Mohli by začít nanovo.

Vedle něj dopadla lidská jedijka a ohnala se zářící čepelí.Naštěstí byl někým stržen, jinak by se přidal k trojici mrtvol.Ukázalo se, že jeho zachránce byl Drsňák.

Díky...“zasupěl, když se odsunoval doprava.Jinak by se mohl rozloučit se životem.Pozornost jedijky upoutal právě Drsňák, který napůl seděl na podlaze a v rukou třímal záložní pistoli.Dvakrát vystřelil, výsledek to ovšem nemělo žádný.Pak následovaly dvě sekundy, na které Mynock nikdy nezapomněl.V té první modrá čepel utnula ruku svírající blaster, pak se otočila, a plynule navázala na předchozí pohyb-utnutím Drsňákovo hlavy.Ta pomalu odskákala o metr dál.

Chcípni!“zařval Mynock a od oka vystřelil.Zasáhl ženu do ramene.Ta vykřikla a za ránu se chytila, místo aby se snažila bránit.Její poslední chyba.

* * *

Ko-Yai!“vykřikl ithorian ve svém mizerném basiku.Přiskočil k padající padawance, pomoct už jí ale nemohl.Rozhodl se tedy alespoň pro zcela nejedijskou pomstu.

Ty zabít Ko-Yai!Ty zemřít!“vykřikl a chystal se vrazit meč Mynockovi do obličeje.Kopnutím ho předtím odzbrojil.

Klon však smrt neměl v plánech.Čepel už klesala.Tu zastavit nemohl, tak prudce vyskočil a chytil jediho za ruce.Měřili se navzájem nenávistnýma pohledama, když se o světelný meč přetahovali.Souboj však byl ukončen jediným výstřelem.To Down, který měl useklou pravačku až u ramene a klečel zasáhl.

Díky...“řekl dnes již po několikáté Mynock.Když se teď podíval kolem sebe.Viděl, že boj zkončil.Jediové leželi na zemi, všichni zmasakrovaní.Ale necítil triumf, byť soucit se zrádci ho už dávno přešel.Drsňák byl jeho nejlepší přítel, o desítky dalších známých přišel také.Ale pomsta byla dokonána...

* * *

Darth Vader, jehož vnitřní přeměna na sitha byla již téměř dokonána, konečně doběhl na plošinu.Právě včas, stál na ní transport LAAT/i, do kterého právě nastupoval mistr jedi, držící holocron.Kolem něj bylo několik živých klonových vojáků, takové mělo alespoň být zdání. Praví klonoví vojáci totiž leželi vysvlečeni ze svého brnění na zemi.

Podívej se sem, zrádče!“vykřikl Vader.

Ale, ale, ale...Je mi líto, Skywalkere, bohužel mám poměrně na spěch.Zabte ho!“

Pětice „klonových“ vojáků začala pálit.Padlý jedi se mezi ně ale vrhnul, a bez obtíží všechny zabil několika rychlými švihy meče.

Ne, že by s tím prchající jedi nepočítal.Ale myslel si, že jeho vojáci sitha alespoň zdrží, když dal svému pilotovi pokyn k vzlétnutí.To se však mílil.Dozvěděl se to, když Vader přistál vedle něj.

Jsi nepoučitelný, mladíku.“

Ty už máš zase své dny za sebou.Nejsi nic víc než šedivej stařík.“zavrčel bývalý Anakin.

To je Yoda taky...“Mávl rukou, ve snaze vyhodit temného pána z transportu.Ten se však nenechal a boj převedl raději na světelné meče, kde měl nejenže vyšší schopnosti, ale také výhodu, rptože jedi musel v llevačce zároveň držet holocron, který chtěl z chrámu zachránit.

Dnes jsem vás zrádců poslal do hrobů už dost.Budeš jen další na seznamu!“vyhrožoval Vader, zatímco útočil.

Tím bych si nebyl tak jistý!“na to jedi, když se pokusil souboj ukončit prudkou ofenzívou.To byla však jeho chyba, sith se ráně vyhnul a ještě mu utnul levačku s holocronem.Ten dopadl těsně k okraji transportu.

Zavři dveře!“zaječel vyděšeně jedi, který po cenné krabičce skočil.Ani jedno z těchto dvou pokusů o její záchranu však k ničemu nevedlo.Holocron se zřítil do hlubin několika tisíc metrů.

Tolik k našemu souboji.“zavrčel zlověstně Vader a tnul...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil will crash worldwide internet

(MashaNom, 14. 12. 2017 1:25)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

......

(boss, 2. 1. 2010 21:32)

tak už jsem dočet co bude dal čakam na pokračovaní

RE:sori

(orkin-ondřej rolník, 18. 11. 2009 6:47)

no, to je dobře, že nemáš čas, aspoň nebudeš chvátat na pokráčko :)

sori

(boss, 17. 11. 2009 17:29)

kamo moc se omlouvam ale nemam čas ted čist aš bude doma moje pc vše napravim budu si dělat pořadek v knihovně :D co mam v pc

RE: poslední kapitola

(Andrew26, 14. 11. 2009 10:50)

Bylo to supééééér

poslední kapitola

(orkin-ondřej rolník, 13. 11. 2009 16:49)

tak co, jak se vám líbila vyvražďovačka? :)